Komitet krytykuje Kuriatę, Kuriata krytykuje komitet. Będzie spotkanie z mieszkańcami!

  • 23.10.2019, 10:46
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Komitet krytykuje Kuriatę, Kuriata krytykuje komitet. Będzie spotkanie z mieszkańcami!

W dzisiejszym numerze sporo na temat planowanej budowy fabryk elektrolitu w Godzikowicach,

Pełniący obowiązki wójta gminy Oława Henryk Kuriata zaprasza na dyżury ekspercie i wysłuchanie publiczne w związku z planowaną budową zakładów elektrolitu. Uściślając komunikat wójta z biuletynu informacji publicznej mówi o "budowie zakładu", a nie zakładów. Mowa jest bowiem o inwestycji firmy Capchem i tylko jej będą dotyczyły inwestycje. O GTHR nie ma słowa. - W celu zapewnienia mieszkańcom szerokiego dostępu do rzetelnych informacji na temat inwestycji, 28 października od 10.00 do 13.00 oraz od 15.00 do 18.00, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Oława przy pl. Marszałka J. Piłsudskiego 28 w Oławie odbędą się otwarte dyżury eksperckie, podczas których niezależni eksperci z obszarów produkcji elektrolitów, inżynierii budownictwa oraz inżynierii biochemicznej i oczyszczania ścieków będą odpowiadać na bezpośrednie pytania mieszkańców - czytamy. - 30 października 2019 wójt gminy Oława zaprasza także zainteresowanych mieszkańców oraz strony postępowania na wysłuchanie publiczne połączone z prezentacją założeń inwestycji, które odbędzie się w sali konferencyjnej Ośrodka Kultury przy ul. 11 listopada w Oławie o godz. 17.30. Podczas spotkania przedstawiciele firmy Capchem zaprezentują kluczowe informacje na temat przedsięwzięcia. Mieszkańcy będą mieli również możliwość zadania pytań, na które odpowiadać będą przedstawiciele inwestora oraz niezależni eksperci. Przedstawiciele komitetu krytykują pełniącego obowiązki wójta, twierdząc, że wprowadza mieszkańców w błąd. Henryk Kuriata mówi za to, że w błąd wprowadza nie on, a właśnie komitet. Ogłoszenie płatne publikuje też firma Capchem. Szczegóły w dzisiejszym - papierowym wydaniu "GP-WO", dostępnym już wieczorem.  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czeslaw Zielinski
Czeslaw Zielinski 23.10.2019, 12:32
Jedno z pierwszych pytan powinno pasc na temat parowania kwasu .W jakim stopniu spowoduje to zatrucie powietrza ,ktorym oddychamy my ,zwierzeta i rosliny .Po drugie jakie jest zagrozenie zatrucia wody gruntowej oraz gleby .Jakie jest zagrozenie dla zdrowia pracownikow i obslugi na terenie zakladu .Jakie jest zagrozenie pozarowe na terenie zakladu .Do jakiej odleglosci od zakladu uwaza sie za teren bezpieczny .Jak niebezpieczna jest reakcja przy styku wody z kwasem i czym to grozi .Jak niebezpieczne jest dzialanie powietrza na kwas .Jak niebezpieczne jest dzialanie przypadkowe spotkanie kwasu elektrolitu z innym kwasem .Na wszystkie te pytania musicie otrzymac odpowiedz poparta badaniami .Odpowiedzi musza byc na pismie .

Pozostałe