Nowy pomnik dla bohatera

  • 16.10.2019, 14:03
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Nowy pomnik dla bohatera

Fundacja "Ku korzeniom" stawia kolejny pomnik bohaterowi powstania warszawskiego - Henrykowi Krantzowi

Dziś na starym cmentarzu przy ulicy Zwierzynieckiej w Oławie, rozpoczął się montaż nowej tablicy nagrobnej i pomnika żołnierzowi AK Henrykowi Krantzowi. Płyta ważąca ponad 4 tony, zrobiona z granitu, była starannie przygotowywana przez kamieniarzy, aby mogła stanąć przy grobie bohatera. Pomysł oraz projekt jest dziełem członków fundacji "Ku korzeniom". To pierwszy etap działań, który ma nam przypomnieć postać Henryka Krantza, za kilka miesięcy ma się odbyć uroczyste poświęcenie pomnika, msza oraz uroczystości w asyście wojskowej.
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mario max
Mario max 16.10.2019, 19:06
.... , a u ruskich nie ma komu trawy wykosić.
Obywatel O
Obywatel O 16.10.2019, 17:20
Kto jest i kim był Henryk Krantz ?Czy to nie za dużo tych pomników ? Dużo tych bohaterów nic o nim nie wiadomo i pomnik następny.A co z bohaterami co przystąpili do odbudowy Polski i wzięli się za łopaty i kilowy a nie za karabiny i przystąpili do odbudowy, i nie pytali za co, i za ile, i co ja będę miał z tego .Apel do lewicy nie zapomnijcie o bohaterach z SP.

Pozostałe