Dopięli swego - tablica stoi!

  • 23.01.2020, 22:10 (aktualizacja 01.02.2020, 11:45)
  • tuOlawa BS
Dopięli swego - tablica stoi!
- Zadanie priorytetowe naszej Lokalnej Grupy Zwiadowców Historii zostało osiągnięte - informuje Piotr Kutela, inicjator przedsięwzięcia. - Niech pamięć o nich nigdy nie przeminie!

Dokładnie w 75. rocznicę wyzwolenia hitlerowskiego obozu Al.Fünfteichen, po oficjalnych uroczystościach w Jelczu-Laskowice, w której także wzięli udział członkowie Lokalnej Grupy Zwiadowców Historii, tablica pamiątkowa stanęła w Miłoszycach, na prywatnym polu, niedaleko miejsca, gdzie w latach 1943-1945 istniał obóz pracy - filia obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Gratulacje!

Tablica wsparta jest na oryginalnych obozowych słupach. Bardzo ciekawa jest wizualizacja obozu w 3D. Tekst na tablicy powstał w uzgodnieniu z Muzeum Gross-Rosen.

 

 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe