Cmentarze w Oławie mają być otwarte przed świętami!

  • 08.04.2020, 13:15 (aktualizacja 08.04.2020, 15:18)
  • TuOlawa (AH)
Cmentarze w Oławie mają być otwarte przed świętami! Fot. arch. GP-WO
Właśnie dowiedzieliśmy się, że zdecydowano o tym, aby jednak dać możliwość wejścia na oławskie cmentarze, chociaż wczoraj zarządca prosił o zrozumienie i mówił, że powinny być zamknięte

Przypomnijmy, że policja interweniowała na oławskich cmentarzach w weekend od godzin porannych. Posypały się mandaty. Jedni przyjmowali je z pokorą, inni się denerwowali i kłócili z funkcjonariuszami mówiąc, że to przesada i nikt nie mówił o zakazie wchodzenia na cmentarz. - To absurdalne i nienormalne, co się tutaj wyprawia - komentował mężczyzna obserwujący sytuację. - To jest przegięcie, żeby nie można było wejść na cmentarz, przecież tu ludzie są w dużych odległościach od siebie. ( PISALIŚMY o TYM TUTAJ )

Aby zapobiec kolejnym incydentom i dać mieszkańcom wyraźny sygnał, że cmentarze są zamknięte dla odwiedzających groby, zarządca cmentarza, za zgodą władz miasta, na wniosek policji zamknął wszystkie bramy wejściowe na teren miejskich nekropolii. - I to się nie zmieni do odwołania - mówi nam wczoraj Stanisław Jaśnikowski, właściciel firmy zarządzającej oławskimi cmentarzami komunalnymi. - Uważam, że cmentarze powinny być zamknięte i podpisuję się pod tą decyzją obiema rękami. Proszę mieszkańców o zrozumienie. Sytuacja jest naprawdę trudna i wyjątkowa, a takie decyzje podejmowane są z troski o ich, o nasze zdrowie. Jeżeli tego nie zrobimy, nie zastosujemy się, to dojdzie do jeszcze większej tragedii.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie do piątku cmentarze będą otwarte do godz. 16.00. W święta będą zamknięte. Czekamy na oficjalne potwierdzenie informacji od Urzędu Miejskiego!

AKTUALIZACJA godz. 14.20 - Według informacji otrzymanych od Urzędu Miejskiego decyzję o otwarciu cmentarzy podjął sam zarządca. - Informujemy, że zgodnie z naszym poprzednim komunikatem decyzja o zamknięciu lub otwarciu cmentarzy jest samodzielną i suwerenną decyzją zarządcy - mówi Lilla Rzadkowska, sekretarz miasta. - Jednocześnie prosimy mieszkańców, odwiedzających groby na cmentarzu, o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa i odgórnie wprowadzonych ograniczeń w przemieszczaniu się.

AKTUALIZACJA godz.15.00 zarządca potwierdził, że otwiera cmentarze: https://www.tuolawa.pl/wiadomosci/19070,to-juz-pewne-cmentarze-otwarte-przez-kilka-dni-w-jakich-godzinach

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
G
G 09.04.2020, 09:32
To jakiś ponury żart. Zarządca cmentarza decyduje o jego otwarciu bądź zamknięciu! A Pan Burmistrz pewnie siedzi w maseczce za biurkiem i zezwala ,,suwerennie'' decydować zarządcy cmentarza. Wielkie dzięki Panie Burmistrzu, będziemy pamiętać!!!
Konio
Konio 08.04.2020, 17:54
Czyli pan Jasnikowski rządzi w mieście. Ale to nie nowina.
EL
EL 08.04.2020, 15:54
Myślę, że obie odpowiedzi są poprawne.
Opis
Opis 08.04.2020, 15:02
"Według informacji otrzymanych od Urzędu Miejskiego decyzję o otwarciu cmentarzy podjął sam zarządca." - czyli rozumiem, że z chwilą otwarcia bram zjawi się tam policja i wlepi zarządcy mandat? Czy mandatu nie będzie bo:
1). przed świętami wirus idzie na urlop i nie będzie zarażał;
2). w Oławie są równi i równiejsi.
NOWA
NOWA 08.04.2020, 19:06
Nie ,tylko w święta zaczną się wędrówki ludu na cmentarz ,GDZIE NA SPACER NA CMENTARZ , jak siedzieć w domu to siedzieć przemęczyć się i ŻYĆ

Pozostałe