Włamał się do domu. Miał przy sobie narkotyki

  • 08.04.2020, 15:19 (aktualizacja 08.04.2020, 22:05)
  • Żródło: KPP w OŁAWIE
Włamał się do domu. Miał przy sobie narkotyki
Policjanci pionu kryminalnego z Jelcza-Laskowic zatrzymali 31-letniego włamywacza. Przestępstwo popełnił w warunkach recydywy, grozi mu 15 lat więzienia

To mieszkaniec gminy Trzebiechów, włamał się do domu jednorodzinnego w Jelczu-Laskowicach. Dostał się do środka poprzez wypchnięcie okna. Ukradł m.in. wędki, naczynia, ładowarkę do baterii o łącznej wartości 500 złotych. Przy podejrzanym funkcjonariusze znaleźli także kilka porcji amfetaminy. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw.

- Późnym wieczorem 5 kwietnia mieszkaniec Jelcza-Laskowic zgłosił dyżurnemu policji  włamanie do swojego domu - mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. Zgłaszający po powrocie do domu usłyszał hałas dobiegający z piwnicy. Mężczyzna chcąc sprawdzić co się dzieje. W tym samym czasie zauważył wybiegającego z posesji młodego mężczyznę. Zapamiętał kilka istotnych szczegółów. Swoje spostrzeżenia przekazał policjantom, którzy podjęli poszukiwania. Dokładnie sprawdzili okolicę i po kilkunastu minutach zauważyli mężczyznę idącego wałem, odpowiadającego rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego. Ujawnili przy mężczyźnie niektóre przedmioty pochodzące z włamania, a dodatkowo  kilka porcji amfetaminy. Podejrzany został doprowadzony do KPP w Oławie i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa o raz posiadania środków odurzających.

Teraz sąd zadecyduje o jego najbliższej przyszłości. Mężczyźnie grozi zaostrzona kara pozbawienia wolności , nawet do 15 lat.

 

Źródło: KPP w OŁAWIE

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe