Jak szybko nauczyć się angielskiego? Sprawdzone sposoby!

  • 01.09.2020, 14:27
  • tuOlawa BS
Jak szybko nauczyć się angielskiego? Sprawdzone sposoby!
Pilny wyjazd za granicę, możliwość podjęcia pracy, ale ze znajomością języka angielskiego, poznanie nowej ciekawej osoby, która jednak nie rozmawia w naszym języku. To tylko niektóre powody, które mogą nas motywować do rozpoczęcia nauki języka. Każdy rozpoczynający naukę języka, chciałby aby ta nauka trwała jak najkrócej, a jej efekty były wręcz powalające.

Czy tak się da? Są takie osoby, którym nauka języka obcego przychodzi bardzo łatwo, jednak większość społeczeństwa aby nauczyć się na przykład języka angielskiego w stopniu komunikatywnym potrzebuje poświęcić bardzo dużo czasu i wysiłku. Może jednak jest sposób aby ten proces przyśpieszyć?

Szybka nauka angielskiego? Ekspert radzi

Jak się okazuje są sposoby i sztuczki, które pozwolą nauczyć się podstaw języka angielskiego bez konieczności żmudnego wkuwania regułek i słówek. Jak wyjaśnia jeden z prowadzących zajęcia językowe we wrocławskiej szkole języków GERelis https://gerelis.pl/ wystarczy kilka tricków, by nauka „wchodziła sama”. Nie można jednak zapominać, że nie jest to cudowny sposób na nauczenie się języka, ale tylko zmiana sposobu uczenia się. Jednym ze sposobów, pozwalających na szybkie nauczenie się każdego języka obcego, w tym również najbardziej rozpowszechnionego języka angielskiego jest słuchanie wypowiedzi w tym języku. Osłuchanie z językiem jest bardzo ważne. Już badania psychologiczne dowiodły, że nawet jeśli nie rozumiemy słów których słuchamy, to takie osłuchanie sprawi, że łatwiej będzie się można nauczyć zarówno słówek jak i całych zwrotów. Trzeba wiedzieć, ze w ten sam sposób już poznają słowa i zwroty niemowlaki. Specjaliści więc radzą, by jak najwięcej słuchać audiobooków, oglądać filmy bez lektora w wersji oryginalnej czy też w końcu wsłuchiwać się w teksty piosenek. Każda z tych czynności ułatwi nam przyswojenie podstaw języka.

Jakie są sposoby na szybką naukę angielskiego?

Idąc dalej w kierunku przyswojenia sobie słów i wyrażeń, warto czytać artykuły w gazetach lub przeglądać portale prowadzone w języku, w którego chce się poznać. Jak wyjaśnia prowadzący zajęcia ze szkoły GERelis, dzięki temu można się nauczyć nie tylko zasad prawidłowej pisowni, ale również pewnych klasycznych dla języka potocznego zwrotów. Dla chętnych, ciekawym sposobem na poznanie języka jest zmiana ustawień w komputerze, lub innym urządzeniu w taki sposób, by wymusić czytanie na przykład w języku angielskim.

Wiele osób rozpoczynając przygodę z językiem angielskim, czy niemieckim, od nauki pojedynczych słów. Jednak trzeba pamiętać, że porozumiewanie się w danym języku, nie polega na wypowiadaniu pojedynczych słów, ale na układaniu ich w całe wyrażenia. Zamiast więc uczyć się pojedynczych słów, warto rozpocząć naukę od poznawanie prostych wyrażeń i w tym kontekście poznawać zasady rządzące językiem. Przy okazji warto sobie stworzyć listę najważniejszych słów i wyrażeń, które są używane w języku, który jest w naszym zainteresowaniu. Ważne jest, by te słowa i wyrażenia często powtarzać i to na głos. Dzięki temu nie tylko będzie łatwiej ich się nauczyć, ale również będzie można uczyć się ich prawidłowej wymowy. Istotną rzeczą jest by ucząc się wyrażeń nie wkuwać regułek, ale poznawać swoiste wzory – schematy rządzące gramatyką poznawanego języka. To sprawi, że podczas prowadzenia rozmowy nie będzie się trzeba zastanawiać nad prawidłowym zestawieniem słów, ale po prostu to przyjdzie niejako „samo”. Schematy językowe funkcjonują w niemal każdym języku, dzięki czemu ich nauka jest prostsza. Nie ma się również co przejmować wyjątkami, których również w każdym języku można trochę spotkać. Jednak nie jest ich na tyle dużo, by ich nie móc się nauczyć.

Jak szybko nauczyć się angielskiego? Zacznij od podstaw!

Nie można zapominać, że podstawą nauki każdego języka jest systematyczność. Jak zdradza pracownik Gerelis - Szkoła językowa Wrocław, ucząc się wyrażeń i słówek warto to robić działami tematycznymi – jeden tydzień – jeden dział. Nie jest efektywne mieszaniu tych działów podczas nauki. Warto uczyć się mniejszymi partiami ale codziennie, nić poświęcać większy czas np. dwie, trzy godziny, ale rzadko. Materiał często powtarzany jest bardziej przyswajany przez nasz umysł.

To tylko niektóre sposoby na łatwiejsze opanowanie języka obcego. Trzeba pamiętać, że to jest tylko sposób na łatwiejsze poznanie podstaw. Aby poznać język na poziomie pozwalającym na prowadzenie swobodnej rozmowy czy to na polu prywatnym czy też służbowym, warto zapisać się na intensywny kurs angielskiego we Wrocławiu prowadzony przez szkołę języków obcych GERelis.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe