Wiemy, co dalej ze sprawą byłego komendanta!

  • 02.12.2020, 19:42
  • TuOlawa (AH)
Wiemy, co dalej ze sprawą byłego komendanta! Agnieszka Herba Komendant Paweł Urbańczyk w maju stracił stanowisko. Był podejrzany o jazdę po alkoholu. Już wkrótce ta sprawa będzie miała finał
Paweł Urbańczyk był podejrzany o spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Kiedy kierowane przez niego bmw na początku maja uderzyło w słupki przy oławskiej aptece, stracił stanowisko. Komendant wojewódzki natychmiast podjął decyzję o odwołaniu go z funkcji. Głośno o tym było w całej Polsce. Sam komendant nie komentował wtedy tego, co się stało. Teraz sprawa zmierza ku końcowi...

Patrząc na tę sprawę z przymrużeniem oka można powiedzieć, że komendant był psem (nie obrażał się o nazywanie tak policjantów, mówił, że to komplement, bo pies to najlepszy przyjaciel człowieka), a został kotem. Właśnie spada na przysłowiowe cztery łapy. Nie będzie musiał tłumaczyć się przed sądem! Dlaczego? Sprawa już wkrótce prawdopodobnie zostanie umorzona! O powodach tej decyzji, badaniach przeprowadzonych przez biegłego i innych szczegółach piszemy szeroko w najnowszym wydaniu "Powiatowej". W sprzedaży od czwartku 3 grudnia. Pod TYM LINKIEM gazeta w formie e-wydania - najnowszy numer w czwartek

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 08.12.2020, 21:13
Dzisiejsza Policja, to w dużej mierze dawna Milicja i nie ma w tym żadnej winy PiS. Kolesie z Milicji załatwili, że nie ma dowodu na jazdę po pijaku, więc prokuratura nic nie może zrobić. Czy to tak trudno zrozumieć POstkomunistycznej hołocie, która każdą okazję wykorzystuje do chamskich ataków na rząd PiS?
ptyś
ptyś 09.12.2020, 11:24
pała niemiecka znów się odezwała.
M
M 09.12.2020, 09:56
PiS rządzi od ponad 6 lat , miała być dobra zmiana, a jest podła zmiana i kolesiostwo. Prokuratura od 6 lat pod rządami Ziobry, nic nie może zrobić? To może minister się nie nadaje?
Jaka milicja? Jak ktoś miał coś w milicji do powiedzenia, to musiał mieć przed 1990 rokiem co najmniej 30 lat, więc aktualnie miałby co najmniej 60 lat i od kilkunastu lat jest na emeryturze. Ba, wiele osób, które podejmowały służbę już w policji a nie milicji też już jest na emeryturze, a ten niemiec dalej się będzie doszukiwał komunistów, milicji, sbecji, 30 lat po upadku komuny, a po 6 latach samodzielnych rządów pis wszystko jest winą poprzedników (czyli również pis z lat 2005-2007). Lecz się.
Jan
Jan 10.12.2020, 08:52
Milicja po 1990 roku została zmieniona tak żeby nic nie zmienić. Na skutek czego zostały zmienione tylko nazwy stopni i wygląd mundurów. Ci którzy pracowali za komuny uczyli tych, którzy po nich objęli ich stanowiska, a procedury i sposób działania w dużej mierze został taki sam.
M
M 10.12.2020, 10:57
tylko, że ci co uczyli się od milicjantów też już są na emeryturach, a skoro pis rządzi od 6 lat i nic w tym zakresie się nie zmienia, to najwyraźniej jest im to na rękę.
jedyne co zrobili to poodbierali emerytury funkcjonariuszom policji, którzy z narażeniem życia zwalczali przestępczość zorganizowaną, tylko dlatego, że ktoś był pół roku sekretarką w MSW albo ukończył nie tą szkołę co trzeba.
cześ
cześ 07.12.2020, 09:04
Czy tu będzie kiedyś sprawiedliwość?
anonim
anonim 06.12.2020, 19:45
Dlatego PIS ma rację, by zrobić porządek z sądami. Dopóki to nie zmieni się, takie idiotyczne wyroki będą dalej
M
M 07.12.2020, 07:15
Ale tej sprawy w sądzie nie było, jest to decyzja prokuratury, zreformowanej przez pis i podległej ministrowi Ziobro. Radny miejski z pis o takim samym nazwisku to rozumiem, że wujek? Więc o taką reformę chodzi?
Olaboga
Olaboga 06.12.2020, 22:54
Ale to podobno człowiek PiSu, więc?
A. Wesołowska
A. Wesołowska 04.12.2020, 02:20
Zaraz wróci na swoje stanowisko i dostanie odszkodowanie za zwolnienie ze służby... człowiek PISu... prokurator PISu... swój swojego nie ruszy. To jest przykład buty PISu tylko, że w skali lokalnej. Postępowania prokuratury w grubych sprawach tez są zamiatane pod dywan na odpowiednim szczeblu. A za to wszystko płacimy my... podatnicy.
M
M 04.12.2020, 10:02
miasto zapłaciło dwa razy za basen, też nie było winnych, sprawa umorzona, a pieniędzy dalej nie odzyskano
nieperdziedz
nieperdziedz 03.12.2020, 18:15
pewnie miał pomroczność jasną i jechał po syropku "Jelczańskim"
oławiak
oławiak 03.12.2020, 13:01
i to jest sprawiedliwosc spoleczna,,,,Jozek jechal po pijaku rowerem w Scinawie i dostal surowy sadowy wyrok a pan komendant uniknie odpowiedzialnosci po za utrata stanowika,ale juz ma inne rowniez wysokie w Olawskiej firmie prywatnej no i wysoka policyjna emeryture dostaje.dobrze mowia ze karaja tylko glupiego i biednego.
Aleksander
Aleksander 03.12.2020, 10:58
To wlasnie pidiwskie walki !!!!!!!!!! Jezdzil na bani i mozba !!!!!!!!!!!!!!! To dup.k!!!!!!!!!!!!!!
Kazik
Kazik 02.12.2020, 23:29
czyli można jeździć na bani .....
Tomasz
Tomasz 02.12.2020, 23:28
Można się bawić?
Slawek
Slawek 02.12.2020, 21:14
Gratuluje przedsiębiorczości Pawle
Slawek
Slawek 02.12.2020, 20:49
Gratuluję Pawle przedsiębiorczości.

Pozostałe