Pójdą tropem wynalazców - sukces MGCK

  • 08.04.2021, 08:11
  • Źródło: UMiG Jelcz-Laskowice
Pójdą tropem wynalazców - sukces MGCK
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach informuje, że znalazło się w gronie 160 finalistów, którzy uzyskali grant Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt „Nasza okolica tropem wynalazców” złożony w programie Edukacja Kulturalna, został rozpatrzony pozytywnie i uzyskał dofinansowanie

Prezentuje on dziedzictwo i przemiany polskiej myśli technicznej, transponując je na artystyczny język sztuki. Przybliży mieszkańcom dokonania patronów jelczańskich ulic – polskich pionierów motoryzacji, budownictwa, lotnictwa i żeglugi: Stefana Bryły, Józefa Bożka, Stefana Drzewieckiego, Tadeusza Tańskiego oraz Franciszka Żwirki. Działania będą prowadzone w sposób interaktywny, umożliwiający uczestnikom pogłębianie zdolności, umiejętności i wiedzy. Koncepcja zakłada stworzenie animowanych filmów edukacyjnych oraz realizację licznych warsztatów artystycznych przedstawiających dokonania wynalazców (m.in. architektoniczne, teatralne, modelarstwa, jednej z najstarszych technik fotograficznych - cyjanotypii,), a także wydruk gry edukacyjnej memory z uwzględnieniem prac warsztatowych.

Celem projektu jest podniesienie świadomości kulturowej oraz wzrost kompetencji artystycznych i politechnicznych odbiorców. MGCK podejmie współpracę ze szkołami, mieszkańcami osiedli, organizacjami pozarządowymi i Narodowym Muzeum Techniki z Warszawy, mającym duży wkład w merytorykę projektu i zgodność z faktami historycznymi. Zadanie będzie realizowane w Jelczu-Laskowicach latem 2021 r.

Źródło: UMiG Jelcz-Laskowice

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe