Jak przygotować się na wizytę u dietetyka? Wrocław z szeroką ofertą

 • 13.08.2021, 15:00
 • tuOlawa BS
Jak przygotować się na wizytę u dietetyka? Wrocław z szeroką ofertą
Zmiana jadłospisu na wegetariański, alergie pokarmowe, okres ciąży i laktacji, wytężone treningi sportowe czy problemy zdrowotne – to tylko niektóre z sytuacji, w których nieodzowną pomocą może okazać się dietetyk. Wrocław korzysta z wielu możliwości pomocy, ale jak właściwie przygotować się do wizyty, żeby jak najwięcej wynieść ze spotkania i od razu przystąpić do zmiany nawyków żywieniowych?

Dietetyk Wrocław – określ cel wizyty

Przed umówieniem się na wizytę do dietetyka we Wrocławiu, warto zastanowić się nad problemem, w którym może pomóc specjalista. Cele konsultacji mogą dotyczyć m.in.:

 1. Ogólnego niezadowolenia z sylwetki – pacjent chciałby schudnąć lub przytyć,
 2. Zaburzeń odżywiania np. anoreksja, bulimia, wykluczenie konkretnych grup pokarmowych, spożywanie posiłków jedynie w samotności,
 3. Pacjent cierpi na schorzenie dietozależne, np. otyłość, nadciśnienie, choroby gastryczne i chciałby zwalczyć przyczynę,
 4. Chęci prawidłowego zbilansowania diety roślinnej, np. wegetariańskiej lub wegańskiej,
 5. Ułożenia jadłospisu zgodnego dostosowanego do nowych wymagań organizmu – w okresie ciąży, niemowlęctwa, dojrzewania czy u seniorów.

Określając cele, pacjent będzie wiedział jakimi cechami powinien odznaczać się wybrany dietetyk. Wrocław jest miastem dysponującym specjalistami, którzy łączą różne specjalizacje np. psychodietetykami, dietetykamu klinicznymi, sportowymi czy gastroenterologami.

O czym powinien wiedzieć Twój dietetyk? Wrocław oferuje profesjonalną pomoc

Przed pierwszą konsultacja dietetyczną warto przygotować dzienniczek żywienia, w którym pacjent zapisze produkty, jakie zjadł w ciągu wybranych 3 dni, z uwzględnieniem ilości i pory posiłków. Warto rozpisać 2 dni robocze i 1 weekendowy, ponieważ codzienna rutyna często znacznie różni się od nawyków dnia wolnego od pracy.

Dietetyk może zapytać również o:

 • wyniki podstawowych badań krwi,
 • historię chorób,
 • alergie pokarmowe,
 • preferencje żywieniowe,
 • ilość czasu, który pacjent może przeznaczyć na przygotowywanie posiłków,
 • przyjmowane leki, suplementy i zioła,
 • ilość i rodzaj podejmowanych aktywności fizycznych,
 • zaburzenia zdrowotne występujące wśród najbliższej rodziny,

Szukasz doświadczonego dietetyka we Wrocławiu?

Cierpisz na dolegliwości związane z niewłaściwie ułożonym jadłospisem i chciałbyś znaleźć sprawdzonego dietetyka we Wrocławiu? Skorzystaj z usług dr. n. med. Waśko-Czopnik dietetyczki oraz specjalistki chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Fachowa terapia dietetyczna pozwala leczyć schorzenia występujące wraz z nadwagą bądź otyłością i sprawić, że poczujesz się świetnie w swoim ciele.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe