Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już 5 lat

  • 06.10.2021, 09:33
  • Źródło: KPP w Oławie
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już 5 lat
5 października 2016 r. w ostatnich trzech garnizonach Policji zakończył się proces wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje nieprzerwanie od pięciu lat. W tym czasie dzięki zaangażowaniu osób z niej korzystających jak i policjantów dokonano wielu zmian funkcjonalnych, które pozwoliły usprawnić to narzędzie i spowodowały, że stało się ono skutecznym kanałem wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami a Policją. Ta współpraca zaowocowała skutecznymi działaniami na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi.

Dzięki zgłoszeniom dokonanym za pośrednictwem aplikacji udało się rozwiązać wiele lokalnych problemów, które mogłyby się z pozoru wydawać błahe, a które to w istotny sposób utrudniały codzienne życie. Dlatego też, każde pojedyncze zagrożenie, które zmieniło status z Potwierdzone na Potwierdzone wyeliminowane to sukces zarówno Policji jak i społeczności lokalnej. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest przykładem bardzo dobrej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Obecnie mamy już ponad 2 mln. naniesionych zagrożeń z 24 dostępnych kategorii. W ostatnich kilku latach, na wniosek użytkowników, kategorie również ulegały zmianie. Jedne zostały usunięte, inne połączone w jedną, a kolejne dodano. Wszystkie dotychczas podejmowane działania miały na celu dostosowanie aplikacji do aktualnych potrzeb i oczekiwań osób korzystających z tego rozwiązania, dzięki czemu każda kategoria była w użyciu. Oczywiście są kategorie, które są bardziej „popularne” od pozostałych. Od samego początku najczęściej wybieranymi zagrożeniami były: Przekraczanie dozwolonej prędkości, Nieprawidłowe parkowania czy Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Dziękując za wszystkie przekazane zgłoszenia skutkujące poprawą bezpieczeństwa i świadczące o współodpowiedzialności użytkowników Mapy zagrożeń za szeroko rozumiane bezpieczeństwo ludzi, zachęcamy do dalszego korzystania i jednocześnie promowania wśród przyjaciół, znajomych oraz rodziny tego rozwiązania.

Jeżeli chcesz mieć wpływ na stan bezpieczeństwa w Twojej okolicy podziel się swoimi spostrzeżeniami z Policją. Reaguj na zagrożenia a wspólne działania przyniosą oczekiwany efekt.

Blisko 3 mln osób zaufało Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dołącz do nas i Ty. Razem możemy więcej.

Zagrożenia w naszym powiecie można zobaczyć TUTAJ

Źródło: KPP w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Luka
Luka 07.10.2021, 12:50
W Marcinkowicach to samo. Na drogach szutrowych ( bo ciężko się doprosić o utwardzenie dróg) jeżdżą po 60 km/h.
Tylko patrzeć jak wjadą w bawiące się nieopodal dziecko. Pomijam, że kurzy się niemiłosiernie. Ale co tam, można grzać, ile fabryka dała.
Włącz myślenie sąsiedzie!!!!!!
Podpis
Podpis 06.10.2021, 15:04
Ta mapa to jakieś nieporozumienie i dobry materiał na dłuższy artykuł. Dwa razy zgłaszałem nieprawidłowe parkowanie aut (a stoją tam praktycznie 24h) i za każdym razem zgłoszenie po weryfikacji było oznaczone jako "niepotwierdzone". Piszę o autach na chodniku przy ul. 11-go Listopada 2. Wzdłuż drogi są ustawione barierki, a na chodniku są duże tablice informacyjne. Mimo iż chodnik w tym miejscu jest szeroki, to auta nie mogą tam wjechać bo jedyną drogą dojazdową jest chodnik. Obecnie za jazdę wzdłuż po chodniku jest mandat wysokości 250 zł i 5 pkt. karnych. Po zmianie przepisów to będzie 1500 zł i 8 pkt. Jestem bardzo ciekawy kto weryfikuje te zgłoszenia. Może redakcja zainteresuje się tematem.

Pozostałe