Cud na działkach 

  • 08.06.2018, 15:51 (aktualizacja 09.02.2020, 10:12)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Cud na działkach
8 czerwca przypada kolejna rocznica objawień na oławskich działkach. "Gdy rankiem 1983 roku Kazimierz Domański wybierał się na swoją działkę, nikt nie mógł przypuszczać, że o tym, co potem się wydarzy, za kilka tygodni głośno będzie w całym kraju, a gazety przyniosą sensacyjne tytuły: "Cud! W Oławie objawiła się Matka Boska!", "Domański kontaktuje się z niebem!", "Matka Boska uzdrawia w Oławie na działce!".

Była środa, 8 czerwca. Kazimierz Domański jak zwykle wybrał się na działkę. W altance pomodlił się przed obrazkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Dostał go od neoprezbitera w kaplicy szpitalnej, gdy leczył się we wrocławskim szpitalu przy ul. Traugutta.

- Po modlitwie poszedłem podwiązać pomidory, ale po jakimś czasie zabrakło mi tasiemek, to wróciłem do altanki - opowiadał potem. - Gdy stanąłem w drzwiach, zobaczyłem, że na ławeczce wewnątrz altanki stoi Matka Boska. Padłem na kolana, zacząłem się modlić słowami "Ojcze nasz...", "Zdrowaś Maryjo...", "Pod Twoją Obronę...". W połowie modlitwy Matka Boska przerwała mi: "Wstań!". Posłuszny wezwaniu wstałem. Wtedy Matka Boska dotknęła mojego prawego ramienia mówiąc: "Ja ciebie uzdrowiłam, ty masz chorych uzdrawiać". Powiedziawszy to, zniknęła. Już o 9.00 tego samego dnia o powyższym zawiadomiłem księdza proboszcza. Ten podczas mszy wspomniał o tym z ambony. Na rezultat nie trzeba było długo czekać.

Już po kilku tygodniach cała Polska wiedziała o "cudzie", a fala pielgrzymów zaczęła napływać na oławskie działki. Domański buduje w altance ołtarzyk, na dachu pojawia się krzyż, a miejsce, gdzie zobaczył Matkę Boską, zaznacza białą serwetką. Od tej pory, jak powtarza wszystkim, Matka Boska objawia mu się regularnie, prawie co miesiąc, głównie w ważniejsze święta kościelne. Spragnionym cudu, schorowanym i potrzebującym nie trzeba tego dwa razy powtarzać. Zjawiają się przy altance codziennie, a Domański ma pełne ręce roboty - i to dosłownie, bo każdego musi dotknąć. Szacuje, że w ciągu pół roku pobłogosławił 100 tysięcy osób.

Z powodu wielkiego natłoku pielgrzymów i równie dużego oporu działkowców, zmuszony jest ustanowić dni i godziny przyjęć. Na ogrodzeniu pojawia się stosowna tabliczka. Teraz tylko dwa, trzy dni w tygodniu Oława przeżywa szturm żądnych cudu. Kościół oficjalnie nie zabiera głosu. Zbiera materiały i czeka. Ale wierni nie chcieli czekać. Najpierw przyjeżdżały grupki kilkudziesięcioosobowe, potem - po artykule we wrocławskich "Sprawach i Ludziach"- do Oławy zjeżdżał cały Dolny Śląsk. Reportaż telewizyjny przyciągnął mieszkańców województw centralnych i wschodnich. A gdy generał Wojciech Jaruzelski powiedział na Krajowej Konferencji Delegatów PZPR, że w Polsce jest jeszcze wiele ciemnoty i zacofania, co widać najlepiej właśnie w Oławie, zainteresowanie Domańskim sięgnęło zenitu.

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podejrzany
Podejrzany 08.07.2019, 22:32
Niestety musze kończyć bo siostra oddziałowa nakryła, że dorwałem się do laptopa w dyżurce
Podejrzany
Podejrzany 18.07.2019, 13:13
Do Gazety Olawskiej: Kto sie tutaj podszywa pod Podejrzanego, prosze to wyjasnic. Siostra oddzialowa?, Laptop?. Jaki jest cel tego podszywania sie???.
zxc
zxc 03.02.2019, 12:04
" nad lozkiem" - dalej kaleczysz język polski , nieuku.
RB
RB 04.11.2018, 10:07
BIBLIĘ NIE CZYTAŁEM .......Z JEZUSEM ROZMAWIAŁEM OSOBIŚCIE....... MĄDROŚCI.......DLACZEGO WYBRAŁ MNIE NIE WIEM ........POZDRAWIAM
Podejrzany
Podejrzany 17.07.2018, 10:09
https://gazeta-olawa.pl/histor… Po co SB-ecy, komunistyczni bandyci stworzyli tak zwane "cuda olawskie", "objawienia olawskie", W jakim celu to zrobili?, po co? Dlaczego wybrali do tego Kazia Domanskiego?
cześ
cześ 21.06.2018, 07:58
przecież ten domański to ściemniacz i tylko na kase liczy
hamskiryj
hamskiryj 19.06.2018, 16:38
kaczynski przyjedzie na harleju w glanach
Podejrzany
Podejrzany 11.06.2018, 19:29
sxwot, miales wczesniej rozwolnienie?
P@weł
[email protected]ł 11.06.2018, 12:49
A ja mam do dziś tasiemki do podwiązywania pomidorów, które Matka Boska przyniosła Domańskiemu. Zastanawiam się czy nie oddać ich do kaplicy przy działkach, aby w ramy oprawić i wystawić do uwielbiania...

A propos Matki Boskiej. Mam też znajomego Rysiek Bosek. I tak się zastanawiałem jak nazwać jego matkę...?
Podejrzany
Podejrzany 11.06.2018, 23:51
[email protected], i masz problem. Jak ty sobie z tym wszystkim poradzisz, niewiem, ale wspolczuje ci. Moze mnietek ci pomoze, on niema nasrane w glowie(tej glowie). Napisz jak sobie poradziles z tym wszystkim.
mietek
mietek 11.06.2018, 00:26
ale on miał nasrane w tej głowie
Podejrzany
Podejrzany 11.06.2018, 11:13
Mnietek, a kto mial nasrane w tej glowie, jak ty to stwierdziles?
Tomasz z Chrobrego
Tomasz z Chrobrego 09.06.2018, 18:17
Tylu ludzi w Polsce, a takiego zaszczytu dostąpił tylko on. Musiał być najlepszym człowiekiem, jakiego wydał nasz kraj.
Podejrzany
Podejrzany 10.06.2018, 10:58
Tomaszu z Chrobrego, napisales "Tylu ludzi w Polsce, a takiego zaszczytu dostapil tylko on". No wlasnie, zadam Ci pytanie: Dlaczego BANDYCI Z SB-ecji "(matka boska SB-ecka)" wybrali wlasnie Kazia Domanskiego, a nie np. Papieza, albo ks. Popieluszke itd.
Tomaszku, dlaczego "matka boska SB-ecka" objawila sie wlasnie w Olawie i na dzialce Kazia.

Tomaszku, zapomniales o jeszcze jednym "wielkim polaku" jakiego wydal nasz kraj, o BOLKU. BOLEK chyba byl jeszcze wiekszym polakiem "(narut go wybral)" dostal nagrode Nobla, nosi Matke Boske w klapie, do dzisiaj donosi na Polske itd..
I podobnie jak Kazio Domanski byl wymyslony i jest sterowany przez SB-ecje.
Tomaszku, zycze Ci milego dnia i duzo zdrowia.
zxc
zxc 11.06.2018, 15:19
Wiesz bo byłeś w SB?
Podejrzany
Podejrzany 11.06.2018, 19:23
ZXC, wiem, ale nie bylem w SB, ale mialem z .....synami problemy i z "matka boska SB-ecka" rowniez. Myslisz, ze to jest wielka tajemnica?
12.06.2018, 07:20
Nie chcieli ciebie awansować?
sxwot
sxwot 11.06.2018, 09:47
Takiego głupiego komentarza dawno nie czytałem.
Podejrzany
Podejrzany 11.06.2018, 11:11
sxwot, a co tu widzisz glupiego w tym komentarzu???. Myslisz, ze napisanie, ze ty jestes glupi to jest madre?
sxwot
sxwot 11.06.2018, 15:17
Utwierdziłem się.
10.06.2018, 08:19
Jeszcze jest Jarosław Zbaw Polskę. Ale jemu toruńscy zakonnicy się objawiają.
09.06.2018, 15:12
Trochę inne książki czytam. Co do matołków to pozdrawiam wszystkich w wierze
Kombos
Kombos 09.06.2018, 14:05
A słyszeliście matołki o zwiastowaniu Maryi?
09.06.2018, 15:19
A slyszales o żebractwie? Tak zwanym co łaska?
Maniek
Maniek 09.06.2018, 09:57
Niech ktoś z tych mądrali przytoczyć jakis cytat z biblii jakiejkolwiek w którym jest mowa o matce boskiej.w co te ludzie wierzą od kiedy Bóg miał matkę?
RR
RR 09.06.2018, 10:31
Zadaj lepiej pytanie ilu z tych wierzących bilię przeczytało, a do tego dodaj pytanie pomocnicze ilu z tych czytających ją zrozumiało. Domański to była jedna wielka machina do zbierania kasy, złota i innych kosztowności. Akurat znam to trochę od formy organizacyjnej i od porządkowych, ktorzy w tamtym czasie nie wiedzieli u kogo worki z kasą i biżuterią ukrywać.
Podejrzany
Podejrzany 09.06.2018, 08:52
Tak zwane "cuda olawskie" stworzyli komunistyczni bandyci, SB-ecy. Domanski byl tam tylko figurantem.
Magda
Magda 02.02.2019, 19:22
Bandyta to ty jestes nazywajac Boze przekazy z Nieba...w tak brutalny sposob ze to stworzyli komunisci..zalosny jestes!!!!
Podejrzany
Podejrzany 02.02.2019, 23:06
Zapisz to sobie na czole i nad lozkiem: Tak zwane „cuda olawskie” stworzyli komunistyczni bandyci z SB-ecji, wie o tym kazdy SB-ek, ale nie kazdy bral w tym udzial ( nie tylko SB-ecy o tym wiedza) . Domanski byl tam tylko figurantem.
RR
RR 09.06.2018, 08:44
I tak wiara ogłupia ludzi.
Xyz
Xyz 09.06.2018, 09:07
Każdy wierzy w to i w kogo chce. Jak ci się nie podoba, to nie komentuj :) przypominam, że to w głównej mierze wiara sprawiła, że żyjesz. Za czasów wszystkich tych wojen, okupacji, to wiara podnosila żołnierzy i spoleczenstwo na duchu w chwili zwątpienia. Dalej twierdzisz, że oglupia ludzi?

Możesz być ateistą, czy kim tam sobie chcesz być. Twój wybór. Ale szanuj uczucia innych :) czasami warto ugryźć się w język, po to, aby nie zrobić komuś przykrości. A jeżeli robisz to z premedytacją, dla funu - to szczerze mi Cię żal.

Pozdrawiam.
Tomasz z Chrobrego
Tomasz z Chrobrego 09.06.2018, 18:31
Ciekawe, co byś powiedział/a, gdybym np. burmistrz Oławy (skądinąd zupełnie zdrowy człowiek) stwierdził nagle, że wierzy, że jest Juliuszem Cezarem albo Napoleonem, ale nadal zachowywałby się normalnie. Jakbyś zareagował/a? Mamy do czynienia z żartem czy chorobą psychiczną?
Xyz
Xyz 14.06.2018, 07:25
Nie sądzę, żeby wiara była chorobą psychiczną. Czyli wg ciebie powinni zamknąć w zakładach psychiatrycznych 80% ludności na całym świece? Czy tylko chrześcijaństwo jest chorobą psychiczną a buddyzm, islam już nie?

Twój przykład jest żenujący :) równy temu: kowalska nie przynależała do żadnej partii, nagle stwiedzila ze jest lewakiem, donosi na Ciebie i na Polske Pani Merkel oraz innym instytucją - widzisz to. Jest zdrajcą? :)

chcesz czy je chcesz i tak żyjesz według przykazań kościelnych, więc co za tym idzie jesteś chrześcijaninem. Nawet o tym nie wiesz :)
Przykład: nie zabijaj, czcij ojca swego i matkę swoją....
09.06.2018, 10:23
Gdyby z wiary rodziły się dzieci to większość emerytek chodziłaby w ciąży.

Pozostałe