Znów to samo

  • 06.06.2019, 16:07
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Znów to samo
Zgłoszenie do rubryki MINUS. Co roku Czytelnicy przesyłają nam zdjęcia nieskoszonej trawy na wałach. Już myśleliśmy, że tym razem coś się zmieni... Ale odezwał się Sebastian: - Czy "Wody Polskie" wezmą się za trawę na naszych wałach, która sięga przeszło metr? - pyta i wysyła zdjęcia. W ubiegłym roku po paru tygodniach apeli i monitów Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wreszcie skosiło. Jak będzie tym razem?
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 09.06.2019, 18:22
Wreszcie rośliny i zwierzęta mogą pożyć. A i widok dużo piękniejszy od wyschłego ścierniska.
gość
gość 07.06.2019, 14:55
Sebastian niech u siebie kosi. Tutaj bardzo ładnie wygląda i przynajmniej nie betonowo
Iga
Iga 07.06.2019, 14:40
Jako gazeta, powinniście edukować ludzi. Po co kosić trawę na kilka cm? Dlaczego zioła, kwiaty są uznawane za chaszcze? Właśnie teraz kiedy od kilku lat w Polsce latem są susze, ważne jest abyśmy dbali o zieleń! Przypomnę także, że nie żyjemy tutaj sami, obok nas o życie walczą wszelkiej maści zwierzęta :)
Wystarczy wyjść z utartych schematów myślenia :)
marek z wlkp.
marek z wlkp. 07.06.2019, 14:29
jaki minus ??? jeśli już koniecznie, to można wykosić pasek wzdłuż ścieżki, ale kosić resztę tak jak trawnik ?? to przecież by było całkiem bez sensu ! resztę powinno się kosić zgodnie z zasadami, jedynie te 2 może 3 x w roku, i to tak, w takich porach, aby rośliny mogły zakwitnąć i wydać nasiona.. przecież robi się teraz - za kasę - łąki kwietne, ok, to b. dobre, ale tutaj jest taka łąka kwietna za darmo ! kosić ją jak trawnik, czyli dewastować, robić suche klepisko ?? to TOTALNIE bez sensu! i jeszcze wywalać na to kasę? absurd !!! zostanie suche klepisko i wywalona kasa .. a tak mamy i kasę w kieszeni i piękną łąkę :)
Ania
Ania 07.06.2019, 12:28
Nie kosić! A motyle? Gąsienice? Pszczoły i inne? Skoszą, a potem suche klepisko powstaje. Podoba wam się to?
Marian
Marian 07.06.2019, 07:09
To ważny element biosystemu, ja bym tylko obkosił pobocza, a reszta powinna być zielona aby nie wyjałowić gleby i zatrzymać parowanie wody.
Nysy
Nysy 06.06.2019, 23:00
Jaki minus? to ogromny plus dla bioróżnorodności i przyrody. Dla ludzi również. Przy obecnym stanie pogody to źródło poprawy powietrza, obniżenia temperatury. Koszenie odchodzi do lamusa wobec aktualnej wiedzy i trendów europejskich. Czas zacząć dbać o przyrodę, bo jesteśmy jej częścią.
Atei
Atei 06.06.2019, 18:29
Zostawcie trawę w spokoju.
Niech rośnie, to ważny element biotopu

Pozostałe