Mikołaj trafił do Dziupliny

  • 09.12.2019, 10:05
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Mikołaj trafił do Dziupliny

Tradycją jest, że w okresie przedświątecznym dziuplińskie dzieci odwiedza Święty Mikołaj. W ubiegłym roku, w związku remontem świetlicy wiejskiej, odwiedzał dzieci w ich domach. W tym roku świetlica nadal jest w remoncie, ale zorganizowano spotkanie z nim w centrum wsi na placu pod lipami.

Ustawiono choinkę, którą dzieci wspólnie dekorowały. Rozpalono ognisko i pieczono kiełbaski w oczekiwaniu na wyjątkowego gościa. Dorośli mogli się napić herbaty. Plac pod lipami zapełnił się i w końcu przybył on. Przyjechał bryczką, bo z powodu braku śniegu nie można było użyć sań. Znawcy twierdza, że to był ten prawdziwy biskup Miry. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały prezenty a w związku z tym, że w Dziuplinie wszystkie dzieci grzeczne są, dostały wszystkie. Głównym organizatorem imprezy była sołtys Katarzyna Włodarczyk przy wsparciu Rady Sołeckiej. To dzięki tej grupie ludzi w połowie grudnia udaje się wyciągnąć mieszkańców wsi z domów na wspólne świętowanie. Było wiele radości, wiele uśmiechów dzieci i wiele satysfakcji z tego, że można zrobić coś dobrego. Fotografie: Marta Łukasiewicz  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe