Co dalej z jedną z najgorszych dróg w powiecie?

  • 26.11.2020, 14:27 (aktualizacja 27.11.2020, 08:36)
  • TuOlawa (AH)
Co dalej z jedną z najgorszych dróg w powiecie? Zdjęcie ilustracyjne (Fot Agnieszka Herba)
Radny Krzysztof Skrzydłowski poruszył temat drogi, o której pisaliśmy wiele razy, a którą kierowcy określili jako jedną z najgorszych dróg powiatowych. Chodzi o odcinek Minkowice Oławskie-Bystrzyca, Droga jest w coraz gorszym stanie

Radny Skrzydłowskii zwrócił uwagę, że w związku z tym, że niedawno była zamknięta droga z Oławy do Jelcza-Laskowic, wyznaczono objazd przez Minkowice Oławskie, co spowodowało, że stan nawierzchni i tak już bardzo zły, teraz jest jeszcze gorszy. - Chciałbym zaapelować o podjęcie działań, aby zmodernizować tę nawierzchnię, bo sytuacja niestety z tą drogą jest poważna, co moglibyśmy w tej kwestii zrobić?

Starosta Zdzisław Brezdeń odpowiedział: - Zaakceptowaliśmy pewną propozycję, którą wypracowaliśmy z Powiatowym Zarządem Drogowym, a mianowicie wystąpiliśmy do wojewody dolnośląskiego z wnioskiem o przeznaczenie środków na odbudowę tej drogi. To droga, która już od dłuższego czasu sprawia pewne problemy, dla ruchu lekkiego może nie było  to aż tak dokuczliwe, ale ruch ciężki został tamtędy poprowadzony w związku z koniecznością zamknięcia drogi Oława-Jelcz, ten ruch spowodował duże szkody. Również częściowo została uszkodzona nawierzchnia drugiej naszej drogi powiatowej - od skrzyżowania z droga 455 do miejscowości Janików. Przygotowaliśmy i złożyliśmy do wojewody wniosek o udzielenie nam wsparcia na odbudowę tej drogi, wraz z kosztorysem i dokumentacja zdjęciową - koszt przez nas określony sięga około 3 milinów złotych. To jest pokaźna kwota, jeżeli uda się to uzyskać, albo przynajmniej znacząca część to na pewno niezwłocznie przystąpimy do modernizacji. W tej chwili czekamy na weryfikację naszego wniosku i po tym będziemy wiedzieli na czym stoimy. Na pewno trzeba będzie tę drogę tymczasowo jakoś zabezpieczyć i uzupełnić ubytki, które są  w nawierzchni oraz na poboczach. Natomiast generalnie liczymy na to, że uda nam się takie znaczące środki pozyskać od pana wojewody.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
poopskostarejbaby
poopskostarejbaby 27.11.2020, 15:54
Droga Oława -Jelcz to k... trzeci swiat !
Tomek
Tomek 27.11.2020, 08:47
Droga z Oławy do Janikowa to koszmar !!Takie wertepy,ze ciężarówki przechylają sie tak mocno ,ze strach jechać!!Tylko patrzeć ,kiedy dojdzie do wypadku!!A wtedy powinien za to odpowiadać starosta ,bo nic nie robi w tym kierunku !!Takie drogi tylko w naszym powiecie!!!!!!!!
Gość
Gość 27.11.2020, 08:08
Dobrze że Pan Radny się obudził.Przecież to jego koalicja postanowiła wymienić w miarę dobrą nawierzchnię mało uczęszczanej drogi na Wiązów na nową za kwotę kilku milionów zł.A droga do Minkowic w fatalnym stanie od lat nadal czeka na remont
Tad
Tad 27.11.2020, 19:10
Ciekawe, czy dowiemy się, dlaczego taką decyzję podjęto. Przecież to ten sam powiat...

Pozostałe