MiłoGranie, czyli niezwykłe lokalne kolędowanie. [VIDEO]

  • 29.12.2020, 09:43
  • TuOlawa (AH)
MiłoGranie, czyli niezwykłe lokalne kolędowanie. [VIDEO] .facebook.com/mgckJL
"Kolędowanie Bez Granic"! Występ miłocickiej grupy wokalno-instrumentalnej promuje najnowszy krążek zespołu pod tym samym tytułem. Został on wydany w tym roku, a stoją za nim godziny wytężonej pracy...

MiłoGranie, czyli miłość do muzyki.
MiłoGranie, czyli przeMiła lokalna inicjatywa.
MiłoGranie, czyli muzyczne granie.
MiłoGranie, czyli Miłocice!
MiłoGranie jest fajne

Nagrane na płycie kolędy i pastorałki umilą czas wszystkim przyjaciołom zespołu. Bardzo wiele jest bowiem osób, które zaoferowały bezinteresowną pomoc. Użyczenie studia nagrań, mastering utworów, nauka śpiewu, sesja zdjęciowa i wreszcie nieustające wsparcie w dążeniu do wyznaczonego celu - to wszystko, obok wielu godzin prób w trudnych warunkach trwającej pandemii, złożyło się na wielki sukces, jakim jest wydanie płyty.

- Ciągła chęć rozwoju sprawiła, że udało się przekonać Polsko-Amerykańską Fundację Wolności do przekazania grantu na nagranie płyty z kolędami i pastorałkami - opowiadają muzycy. - Projekt pod nazwą "MiłoGranie - nie damy o sobie zapomnieć!" jest realizowany  ramach programu Działaj Lokalnie, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ośrodek Działaj Lokalnie Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa w Oleśnicy. Jeszcze dwa lata temu "MiłoGranie" było raczkującą scholą pod kierunkiem Elżbiety Stali-Wiechowskiej. Dzięki determinacji  członków zespołu udało się w 2019 roku dwukrotnie zdobyć dofinansowanie w programach Dolnośląskie Małe Granty oraz Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw. Środki finansowe zostały przeznaczone na cykl warsztatów wokalnych dla młodzieży i dorosłych oraz zajęć umuzykalniających dla dzieci, prowadzonych przez Teresę Ressing.

Grupa w krótkim czasie wystąpiła na wielu lokalnych imprezach i jarmarkach, wzięła udział w XI Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Dobrej Widawy, Gali Dolnośląskich Małych Grantów z udziałem marszałka województwa dolnośląskiego czy w Koncercie Charytatywnym dla dzieci chorych na SMA w Biskupicach Oławskich.

Dzięki pomocy darczyńców oraz wsparciu Waldemara Trzaski udało się zakupić profesjonalny zestaw nagłośnieniowy. Zespół wzbogaca się też o kolejne instrumenty. W czasie jego występów można usłyszeć gitarę, bębny djembe, bęben szamański, kalimbę, oraz różne instrumenty perkusyjne. Gościnnie na skrzypcach zagrała Marta Trzaska - uczennica pierwszej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Z powodu pandemii  wszystkie tegoroczne plany koncertowe zostały odwołane, ale "MiłoGranie " się nie poddało i nadal działa na rzecz lokalnej społeczności.

Udało się zdobyć kolejne dofinansowanie w konkursie na Dolnośląskie Małe Granty. W ramach projektu "MiłoGranie na... maszynach do szycia" uszyto ponad 1000 maseczek ochronnych dla mieszkańców Miłocic, a członkowie zespołu uczyli się samodzielnie szyć stroje estradowe pod kierunkiem właścicielki lokalnej pracowni krawieckiej Aldona For Home

 

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe