Nie żyje kobieta, która od lat pomagała zwierzętom

  • 14.01.2021, 12:42 (aktualizacja 14.01.2021, 15:22)
  • TuOlawa (AH)
Nie żyje kobieta, która od lat pomagała zwierzętom
Oława. 12 stycznia czytelnik poinformował, że przy ulicy Chrobrego, w mieszkaniu na parterze doszło do włamania. Sprawdziliśmy, to okazało się nieprawdą, ale na miejscu rzeczywiście interweniowały straż miejska, policja i straż pożarna... Co się tam stało?

- Kobieta była znana lokalnie z tego, że pomagała m.in. bezdomnym kotom - pisał do redakcji mieszkaniec. - Kochała też psy. Swego czasu miała ich kilka w domu. Szkoda jej...

12 stycznia po godzinie 16.30 do Straży Miejskie w Oławie zadzwonił znajomy starszej pani i powiedział, że od dwóch dni nie ma z nią kontaktu, w mieszkaniu świeci się światło i szczekają psy, ale nikt nie otwiera. - Poinformował nas przyjaciel tej pani, człowiek z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pani Genowefa (znajomi mówili do niej Marta) była znana z tego, że całe życie pomagała zwierzętom, współpracowała z TOnZ, współpracowała też z nami, informowała o bezdomnych psach i kotach - mówi Paweł Gardyjan ze Straży Miejskiej w Oławie. - Uratowała wiele zwierząt. To była starsza, samotna pani, jej znajomi i sąsiedzi zareagowali, bo podejrzewali, że coś się mogło stać. Wysłaliśmy na miejsce patrol, strażnicy pukali, zaglądali przez okna, ale nikt nie reagował. Powiadomiliśmy policję, poproszono też o pomoc strażaków, którzy otworzyli drzwi do mieszkania. Okazało się, że starsza pani nie żyje... Będzie nam jej brakowało, to była bardzo dobra osoba.

Zapytana o sprawę podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie informuje, że nie było udziału osób trzecich, a zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Kobieta miała 74 lata. Mieszkańcy, którzy ją znali i widywali codziennie, mówią, że to ogromna strata. - Nie potrafiła przejść obojętnie obok zwierzęcia, które potrzebowało pomocy - mówi mieszkanka osiedla Chrobrego. - Pomoc zwierzętom, to był sens jej życia, dokarmiała też gołębie. One już z daleka ją rozpoznawały. Zrobiła wiele dobrego dla zwierząt. Wielka szkoda, że już jej nie ma.

 

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 2 dni temu, 16:25
Znałem tą panią. Mogę tylko potwierdzić to co tu jest napisane. Szkoda, że nie ma jej wśród nas.
Ula
Ula 14.01.2021, 22:11
zawsze żal mi tych samotnych osób, które umierają po cichu w swoich mieszkaniach... potem dopiero ich zwłoki są znajdowane po kilkunastu dniach... kiedyś na Kasprowicza starszy pan leżał tak w swoim domu przez miesiąc...
Dorota
Dorota 14.01.2021, 19:44
Dlaczego tak jest że dobrzy ludzie tak szybko odchodzą😢😭
Anonim
Anonim 14.01.2021, 21:30
To prawda i chyba nie opłaca sie byc dobrym.
Pol
Pol 14.01.2021, 14:06
Przykre... zwierzęta zostały same...

Pozostałe