Sprawdzają i oferują pomoc. Widzisz, reaguj!

  • 11.02.2021, 10:37
  • TuOlawa (AH)
Sprawdzają i oferują pomoc. Widzisz, reaguj!
8 lutego w godzinach wieczorowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie i Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oławie, Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jelczu Laskowicach oraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Oławie, w związku ze znacznym spadkiem temperatur, w ramach "Akcji Zima” przeprowadzili kolejne kontrole miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne

- Wszystkie działania mają charakter pomocowy - mówi st. asp. Wioletta Polerowicz. - Pustostany, altany działkowe, garaże, klatki schodowe czy piwnice to miejsca, w których osoby bezdomne lub bezradne szukają schronienia przed zimnem. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia również dla osób  starszych bądź nietrzeźwych. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie, sprawdźmy czy nie potrzebuje on naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy. Alarmujmy Policję za  każdym razem gdy widzimy, że ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Nasza zdecydowana i szybka reakcja może uratować ludzkie życie. Jeśli wiesz o takich osobach poinformuj straż miejską (986) lub policję (112) czy MOPS.

W sytuacjach zagrożenia dzwoń po pomoc na numer alarmowy:
WCPR - 112
Straż Miejska – 986
Pogotowie Ratunkowe – 999

bądź w godzinach urzędowania do:

MOPS w Oławie: 71 -726-36-46

GOPS w Oławie:  71- 381-22-51

MGOPS w Jelczu-Laskowicach: 71-318-15-12

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
O
O 12.02.2021, 05:25
Zbudujmy kolejny kościuł, będzie gdzie modlić się o ciepły kąt...

Pozostałe