Folwark w Jelczu-Laskowicach - nowy kierunek rozwoju miasta? 

  • 19.10.2017, 09:03 (aktualizacja 16.03.2020, 13:46)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Folwark w Jelczu-Laskowicach - nowy kierunek rozwoju miasta?
W Jelczu-Laskowicach na rynku nieruchomości ostatnio pojawił się folwark, a w zasadzie zabudowania i parcele związane z dawnym folwarkiem ziemskim położonym między ulicami Witosa, Folwarczną a Parkową, kiedyś chlubą ich właścicieli

Dawny folwark zajmował obszar ponad 4 ha w zachodniej części miasta, a jego obecność jako gospodarstwa rolnego utrudniała rozwój budownictwa na tym obszarze i wymuszała rozwój terenów mieszkaniowych i usługowych w kierunku wschodnim. Urok i potencjał tego miejsca jednak już dawno odkrył Urząd Miasta i Gminy wprowadzając się do budynku pałacowego, który stał się siedzibą władz gminy Jelcz-Laskowice. Folwark znajdujący się tuż obok odgradzał część rolną miasta od reszty i wydawało się, że tak już pozostanie. Jednak wysiłkiem prywatnych właścicieli folwarku oraz władz miasta udało się doprowadzić do sytuacji, w której jest szansa na urbanistyczny, biznesowy i mieszkaniowy rozwój tego obszaru. Dzisiejszy folwark podzielono na wiele części, z których wyróżniamy dwie główne, tj. około 1,8 ha zespołu budynków dawnego folwarku oraz parcelę o powierzchni 2,2 ha, która uzyskała warunki zabudowy dla budynków wielorodzinnych z częścią usługową. Zatem w przyszłości powstanie nowe osiedle.

Tak obecnie wyglądają zabudowania

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wald
Wald 24.10.2017, 15:57
Części zostały sprzedane, tylko dlaczego dopiero o tym się mówi. Zapewne jak się dowiemy co to za inwestorzy, to wszystko będzie wiadomo dlaczego....
Piotr
Piotr 19.10.2017, 15:04
Stare budynki mają bardzo często piękne wnętrza. Jak dobrze się je odrestauruje, to stają się perełkami. Bardzo ładny projekt zagospodarowania tego terenu. Jest szansa, że miasto Jelcz-Laskowice będzie miało centrum, którego nie będzie się musiało wstydzić. Trzymam kciuki za inwestorów nie zepsujcie tego.
kol
kol 19.10.2017, 10:50
Może nasz oławski, ambitny i fotogeniczny burmistrz ruszy więc z realizacją obietnic związanych z oławskim rynkiem. Burmistrzu rękawica została rzucona.
leon
leon 19.10.2017, 09:43
to jest zabytek wyburzyć nie można a remontować? mam wątpliwości czy to sie opłaci
marek
marek 19.10.2017, 10:47
Leon nie wygłupiaj się. Ty tak na serio? Cóż innego pozostaje jak nie rewitalizacja. Wolałbyś pustostan popadający w ruinę?
Leon
Leon 19.10.2017, 11:01
No nie ale to bardzo ryzykowny biznes a wkład musi byc spory
marek
marek 19.10.2017, 11:06
No ryzyko istnieje. Ale raczej już na etapie pozyskiwania podmiotów zainteresowanych będzie wiadomo czy jest szansa ruszenia z takim projektem. Więc ryzyko niewielkie, jedynie koszty projektów itd.

Pozostałe