Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 grudnia 2025 06:06
Reklama

Folwark w Jelczu-Laskowicach - nowy kierunek rozwoju miasta?

W Jelczu-Laskowicach na rynku nieruchomości ostatnio pojawił się folwark, a w zasadzie zabudowania i parcele związane z dawnym folwarkiem ziemskim położonym między ulicami Witosa, Folwarczną a Parkową, kiedyś chlubą ich właścicieli
Podziel się
Oceń

Pierwsze dwie nieruchomości z 6 oferowanych mają już nowego właściciela, który jest w trakcie opracowywania planów renowacji i uruchomienia w nich żłobka i przedszkola - co również jest bardzo potrzebne na terenie gminy. Żłobek powinien zostać uruchomiony już w III kwartale 2018 roku. Zatem istnieje szansa, że pierwszy obiekt zostanie uratowany i zacznie funkcjonować w przyszłym roku. Tym samym potencjał całego obszaru od razu wzrośnie . Kolejnym celem nowego właściciela jest uruchomienie przedszkola w sąsiednim obiekcie. Czy to się opłaca? Czy trudno się odnawia tego typu obiekty? Oczywiście istnieje konieczność spełnienia kilku wymogów, wskazanych przez konserwatora zabytków, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jednak wymogi te są zupełnie normalne i związane głównie z zachowaniem bryły budynków, więc wzrost kosztów z tym związanych nie będzie duży, a koszt stosunkowo taniego nabycia tych nieruchomości oraz zwolnienie z podatku od nieruchomości w zasadzie na okres 13 lat rekompensują z nawiązką ten niezbędny do poniesienia dodatek. Wg opinii fachowców solidność konstrukcji budynków, w tym także większości elementów konstrukcji dachów, pozwala na ich pozostawienie po odpowiednim wzmocnieniu. Co oznacza spore oszczędności w stosunku do pierwszych przymiarek. Co do reszty pozostałych części folwarku, to na razie wielka niewiadoma, nie wszystkie części już sprzedano, ale jedno jest pewne - budynki zaczną wkrótce służyć okolicznym mieszkańcom. W szczególności mieszkańcom przyszłego niewielkiego osiedla mieszkaniowego graniczącego z dawnymi zabudowaniami folwarku, ale i pozostałym mieszkańcom miasta, bo do centrum to zaledwie kilkaset metrów. Zatem chętnych do zrobienia dobrego biznesu nie powinno zabraknąć. Jest szansa, że wkrótce dawny folwark stanie wizytówką miasta. Niekoniecznie będzie to centrum, ale przecież sąsiedztwo Urzędu Miasta i Gminy nobilituje, a skrzyżowanie głównych dróg w mieście wyjątkowo dobrze wpływa na przyszłe biznesy.

Wszelkie informacje dotyczące sprzedaży nieruchomości udzielane są telefonicznie -  531 805 000

(tekst sponsorowany)


Folwark w Jelczu-Laskowicach - nowy kierunek rozwoju miasta?

Folwark w Jelczu-Laskowicach - nowy kierunek rozwoju miasta?

Folwark w Jelczu-Laskowicach - nowy kierunek rozwoju miasta?

Folwark w Jelczu-Laskowicach - nowy kierunek rozwoju miasta?

Folwark w Jelczu-Laskowicach - nowy kierunek rozwoju miasta?

Folwark w Jelczu-Laskowicach - nowy kierunek rozwoju miasta?


Napisz komentarz

Komentarze

Wald 24.10.2017 15:57
Części zostały sprzedane, tylko dlaczego dopiero o tym się mówi. Zapewne jak się dowiemy co to za inwestorzy, to wszystko będzie wiadomo dlaczego....

Piotr 19.10.2017 15:04
Stare budynki mają bardzo często piękne wnętrza. Jak dobrze się je odrestauruje, to stają się perełkami. Bardzo ładny projekt zagospodarowania tego terenu. Jest szansa, że miasto Jelcz-Laskowice będzie miało centrum, którego nie będzie się musiało wstydzić. Trzymam kciuki za inwestorów nie zepsujcie tego.

kol 19.10.2017 10:50
Może nasz oławski, ambitny i fotogeniczny burmistrz ruszy więc z realizacją obietnic związanych z oławskim rynkiem. Burmistrzu rękawica została rzucona.

leon 19.10.2017 09:43
to jest zabytek wyburzyć nie można a remontować? mam wątpliwości czy to sie opłaci

marek 19.10.2017 10:47
Leon nie wygłupiaj się. Ty tak na serio? Cóż innego pozostaje jak nie rewitalizacja. Wolałbyś pustostan popadający w ruinę?

Leon 19.10.2017 11:01
No nie ale to bardzo ryzykowny biznes a wkład musi byc spory

marek 19.10.2017 11:06
No ryzyko istnieje. Ale raczej już na etapie pozyskiwania podmiotów zainteresowanych będzie wiadomo czy jest szansa ruszenia z takim projektem. Więc ryzyko niewielkie, jedynie koszty projektów itd.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: .Treść komentarza: Nawet jak muszą to robią to niechętnie, z wielką łaską albo wcale… A szczególnie patologiczne parkowanie jest w naszym mieście nagminne zlewane, najwyżej pouczenie.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 21:42Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: PikoloTreść komentarza: Chyba już coś uzbierales za te debilne komentarze. Jedź i wykup niemieckie...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 20:24Źródło komentarza: Wiemy, co tu będzie. Więcej szczegółów rozbudowy Parku Handlowego w OławieAutor komentarza: PikoloTreść komentarza: Strażnicy i policjanci pracują do emerytury, a robią coś jak muszą. Z własnej inicjatywy, jak ostatnio czytalem, tylko jeden dzielnicowy...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 20:18Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: mysliwyTreść komentarza: Goście na legalu i na widoku zniszczyli trawnik i chodnik. Na zdjęciu na słupie widać znak "zakaz zatrzymywania się i parkowania." Żeby tam wjechać, muszą pokonać dystans wzdłuż po chodniku, a to grube wykroczenie. To się w głowie nie mieści! Gdzie jest Straż Miejska i Policja się pytam? No gdzie? Państwo i miasto z dykty...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:22Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Apelujemy do redakcji o podjęcie tematu zwolnień z podatku osób powiązanych z burmistrzem, w tym między innymi radnego miejskiego z jego ugrupowania! Ten ogromny skandal jest zamiatamy pod dywan! Mieszkańcy mają prawo wiedzieć że w czasie kiedy są im drastycznie podnoszone podatki, ludzie związani z burmistrzem są z nich zwalniani! Redakcji liczymy na Was!Data dodania komentarza: 12.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: FranzTreść komentarza: Oławianin: To jest ławka? Burmistrz: Na pewno ławka. Oławianin: A może pan się myli, może to nie jest ławka, dajmy na to beczka burmistrza? Burmistrz: To nie jest beczka burmistrza, to jest ławka. Oławianin: Niech się pan dobrze przypatrzy. Twierdzi pan kategorycznie, że to nic innego jak tylko coś nazywane ławką? Burmistrz: Twierdzę kategorycznie, że to jest lipa! "Wszponydopadlszmal" -chyba się nie pogniewasz, że podkradłem Ci Twoje fajne stwierdzenie z tą beczką.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 18:34Źródło komentarza: OŁAWA Ławeczka za 120 tys. zł - hitem internetu!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama