Parkują jak chcą. Nie mają wyboru?

  • 24.03.2016, 15:33
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Parkują jak chcą. Nie mają wyboru?
Dziś rano opublikowaliśmy zdjęcie niebieskiej hondy, której kierowca zamiast osiedlowego parkingu wybiera trawnik tuż przy bloku - pisaliśmy o tym tutaj: http://www.gazeta-olawa.pl/uncategorized/45607-na-trawniku-codziennie/ Czy rzeczywiście w Jelcz-Laskowicach jest aż tak trudno o miejsce do prawidłowego zaparkowania? Ten post uruchomił innych użytkowników, którzy za chwilę zareagowali. Jedna z mieszkanek przesłała nam całą serię zdjęć z autami nieprawidłowo zaparkowanymi na jelczańskim osiedlu. Wiadomość zatytułowała "Parkowanie po laskowicku" : - Codziennie mijam tak zaparkowane auta na Hirszfelda Te zdjęcia zostały zrobione w poprzednim tygodniu, niektóre również dzisiaj...
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 02.05.2017, 08:48
Ty łosiu, ktoś cię kiedyś nauczy parkować.
kris
kris 01.05.2017, 20:12
Na jednem z tych zdjęć jest też moje auto i robię co celowo. Zawsze parkowałem prawidłowo do czasu kiedy ŁOSIE parkujący obok mojego auta maja w 4 literch to że obok zaparkowane jest czyjeś auto i wysiadając walą swoimi dzwiami po mojej kroserii i maja to toatalnie w 4 literach że kotoś ciężko i uczciwie pracuje kupuje sobie w końcu fajne auto a on swoim sztrucelm za 3 tyś napierd..a po moim aucie. DLATEGO TERAZ PARKUJE JAK ŁÓŚ ZAJMUJĄC 2 MIESCA PAKINGOWE PRZYNAJMNIEJ NIE IBIJACIE MI ŁOSIE AUTA !!!
NUCZCIE SIĘ WYSIADAĆ Z SAMOCHODÓW NA PARKINGACH TO ŁOSIE SAMI ZNIKNĄ !!!!!
ŁOSIE ZACZNIJCIE OD SIEBIE !!!!
Piotrek
Piotrek 28.04.2016, 10:19
Miejsc brakuje!? Co Wy bredzicie! A może tak pousuwać te wraki co zalegają od lat?! Może by tak pogonić tych pseudo handlarzy co z parkingów osiedlowych robią sobie place wystawowe! A przyczepki, kempingi to są miejsca dla nich?!
Realista
Realista 31.03.2016, 16:45
Świat idzie do przodu, a mam wrażenie, że w Jelczu-Laskowicach niektórym decydentom wydaje się, że czas stoi w miejscu i zatrzymał się gdy to była jeszcze wieś. A porządek w tym 16 tysięcznym mieście to nie jest ich sprawa i zrobi się sam. Skoro jest przyzwolenie na bezkarne parkowanie na trawnikach i zieleńcach, to lepiej zalać je betonem i porobić parkingi. Chodniki dla pieszych też zlikwidować, czy przejścia dla pieszych, bo nie ma gdzie parkować.Każdy chce zaparkować tak żeby obserwować samochód przez okno. Fajnie by było żeby porządek sam się zrobił, ale on sam się nie zrobi, bo zawsze znajdzie się jakiś idiota, który będzie miał was w lekceważeniu.
lokalny
lokalny 26.03.2016, 13:32
Tja.Jelcz to także mała Ukraina.Jeszcze mniejsza od Oławy.
mama
mama 25.03.2016, 20:33
ja mam nerwy jak prowadzam moje dziecko do przedszkola tam jest po prostu tragedia!!!! A policja nieraz tamtedy przejerzdzała i nawet nie zareagowała!!!!
ukrainec
ukrainec 25.03.2016, 19:51
ale ukraina w tym jelczu...
kapusniak
kapusniak 25.03.2016, 16:27
Zajmijcie sie swoimi sprawami kapusie , Spółdzielnia Mieszkaniowa powinna działać po 22 :00 gdzie ludzie mają parkować .
Zamiast robić zdjęcia to zapier........ do spółdzielni i zając się prawnie tym tematem tylko narzekać potraficie a miejsc naprawdę brakuje , gdzie mamy stawac ?
ŁOŚ
ŁOŚ 25.03.2016, 11:45
:/
25.03.2016, 11:34
PRZECIEŻ WIDAĆ NA TYCH ZDJĘCIACH ŻE SĄ WOLNE MIEJSCA PARKINGOWE!! JAK MOŻNA BRONIĆ TAKICH LUDZI!
BO SIĘ IM NIE CHCE TROSZKĘ DALEJ ZPARKOWAĆ OD MIEJSCA ZAMIESZKANIA?/??? WSTYD
Orzel
Orzel 25.03.2016, 01:03
Zdjęcia są zrobione ok rok temu
Orzeł
Orzeł 25.03.2016, 00:59
Jeep stoi w terenie tam gdzie jego miejsce
Piotrek
Piotrek 28.04.2016, 10:08
Ten złom powinien stać na złomie tam gdzie jego miejsce!
kkk
kkk 25.03.2016, 00:12
problem z parkingami jest faktycznie.
najbardziej (chyba) kuriozalna sytuacja jest przy Drzewieckiego. jest tam duży plac ( z tyłu przedszkola ) co do którego już od wielu lat mieszkańcy na zebraniach spóldzielni mieszkaniowej zgłaszają wnioski o przeznaczenie części placu na parking. ciągle bezskutecznie.
dlaczego ?
bo tam, pomimo zapewnień p. Worwy, dalej jest plan na postawienie nowego budynku. ludzie składają wnioski do spóldzielni a p. Worwa je olewa. z tego co wiem co odrzuca wszystkie wnioski mieszkańców. za to, Worwa chce robić parking ludziom pod samymi oknami. ciekawe jak będzie w zimie, grzanie samochodów, skrobanie szyb z rana itp. a co z przepisami dotyczącymi parkingów ? znowu urząd Miasta wyda zgodę bo wszystko jest ok ?
coś podobno próbuje robić rada Osiedla ale ona też jest zbywana i przez Worwę i przez radnych.
radni wybrani z tego osiedla w ogóle nie są zainteresowani co tam się dzieje. z resztą dlaczego mają się interesować ? P. Płaczek mieszka w Piekarach, tak samo Woźniak. P. Czernik to w ogóle osobny temat. A p. Bejda ? :) sorry. Radna, która jest przy okazji Przewodniczącą rady nadzorczej w spóldzielni ( za co pobiera wynagrodzenie ) więc ona tym bardziej się nie odezwie bo przecież może skończyć się kasa.
a potem, przed wyborami będą znowu kłamali jak to dużo oni zrobili dla swoich wyborców.
a już mistrzostwo świata to brak dojazdu dla straży pożarnej i karetek od jednego bloku przy Drzewieckiego. To też Worwa olewa. ma gdzieś czy z tego powodu ktoś może umrzeć.
a tak pięknie się wypowiadał w sprawie beżpieczeństwa na spotkaniu z policją. a jak go reklamowała p. Bejda.
przepraszam, ale aż się zbiera na wymioty jak się bliżej przyjrzeć.
ciekawe dlaczego o tym się nie pisze ? mało medialne czy może strach przed narażeniem się Worwie. bo może zabrać pomieszczenie gazecie.
zainteresowany
zainteresowany 24.03.2016, 22:53
W srode na sesji RM radny Stachnio Skrzydlowski Pakosz oraz Dekret poruszali sprawy parkingow prosili wladze miasta o rozwiazanie tego problemu niestety odbijali sie od sciany. Dla naszej szanownej wladzy wazniejsza sprawa jest obsadzanie w spolkach gminnych lokalnych biznesmenow przyklad pan Worwa i Dziekonski niz dbanie o mieszkancow ktorzy ciezko pracuja na ich wyplaty
również zainteresowany
również zainteresowany 25.03.2016, 08:38
Jasiu, nie ściemniaj. Przypomnij ile kosztowała hala sportowa w poprzedniej kadencji i jak głosowali radni Stachnio, Skrzydlowski i Pakosz. Za taką kasę można było zbudować nie jeden parking, no ale radni woleli halę, Jakby nie powstała hala Worwa nie miałby posadki. Jasiu wyluzuj
Tak.
Tak. 25.03.2016, 00:08
To prawda. Lepiej wsadzić pieniądze w nierentowną halę sportową, której roczne utrzymanie to gdzieś 2 mln. zł i następnie budować saunę parową za ponad 100 tys, niż inwestować w likwidowanie lokalnych problemów. Ale wiadomo "chleba i igrzysk"...
xx
xx 24.03.2016, 22:21
Co za konfidenci w tym kraju
Kłamstwa!
Kłamstwa! 24.03.2016, 22:05
Pierwsze dwa zdjęcia są z 2014 roku, ponieważ ten Lexus, jak i VW należały do znanego w J-L "waśka". Facet wyprowadził się z osiedla również tego samego roku. Pozostałe zdjęcia jak widać są z jesieni. Więc nie "kilka tygodni". Niech autorka z klatki (...) przestanie kłamać! No chyba, że to redakcja napisała, jednak jest to błąd. Zdjęcia były robione w sporym odstępie czasowym. Natomiast parkowanie na osiedlu Hirszfelda w przeróżny sposób jest tak praktykowane od wielu lat. Policja przymyka oko, bo nie ma zwyczajnie wyst. ilości miejsc parkingowych. Mandaty na nic się zdadzą pomimo, że ludzie parkują nawet na przejściach dla pieszych, zastawiają chodniki i drogi pożarowe. Mniejsza już z samymi trawnikami.
Piotrek
Piotrek 28.04.2016, 10:06
Jakim Ty musisz być (...) broniąc tych (...)! Jakie to ma znaczenie z kiedy są te zdjęcia? Jak widzę jesteś z tych osiedlowych obserwatorów co lukają z za firanek kto co ma i czym jeździ. Ja wracając z pracy zawsze znajduje miejsce do zaparkowania i nie musze się wciskać czy obijać innym drzwi jak ta baba z caritasu w zdezelowanej fiescie. Wystarczy chcieć!
Ty
Ty 24.03.2016, 21:50
Pozdrowienia dla prawnej mieszkanki która nie ma co robić i chodzi po mieście robiąc zdjęcia. Kobieto znajdź sobie jakieś twórcze zajęcie . Ps. Ta gazeta to takie dno ,ze dodaje wszystko co ktoś podeśle.
tomek
tomek 24.03.2016, 21:47
Mieszkam na Hirszfelda w bloku przy Magdalence. Wracajac po pracy z drugiej zmiany znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem . Zamiast karac kierowcow trzeba ukarac soldzielnie mieszkaniową za to ze nie zrobi wiecej miejsc parkingowych. Przecierz juz nie raz bylo to zglaszane zeby zrobic kolejne parkinhi nawet z tylu za blokiem przy dzialkach. Ludzie my naprawde juz od dawna nie mamy gdzie parkowac a spoldzielnia ma to gdzies
Gość
Gość 24.03.2016, 21:30
Zamiast pisać o nieprawidłowości parkowania pojazdów może by warto się zastanowić dlaczego tak jest. Pomijam fakt parkowania na trawniku czy chodniku gdy są wolne miejsca na parkingu, świadczy to tylko o inteligencji kierowców a co mają zrobić mieszkańcy osiedli i przyjezdni gdy tych miejsc jest zdecydowanie za mało.??? Parkują gdzie się da, nie koczują w aucie i czekają aż się zwolni miejsce w miejscu do tego przeznaczonym.
Iwona
Iwona 24.03.2016, 21:24
Robert nie chodzi o to czy jest tragedia, czy jej nie ma, ale o zwykłą kulturę, której niestety jak widać niektórym brakuje. Bo tacy kierowcy to zwykłe lenie, którym nie chce się troszkę dalej stanąć i się do swojej klatki przejść. Chyba, że mieszkańcy Hirszfelda są podzieleni na lepszych i gorszych i tym pierwszym wolno wjechać niemalże do klatki, żeby biedactwa się nie nachodziły. Ps. Ciekawe jak na zdj. nr. 14 ma przejść np. matka z wózkiem, ale tragedii nie ma!!!

Pozostałe