Dworzec otwarty dłużej po interwencji przewodniczącej Rady Miejskiej

  • 15.04.2016, 13:01
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Dworzec otwarty dłużej po interwencji przewodniczącej Rady Miejskiej
Oława Są zmiany Podróżni często skarżyli się, że dworzec PKP jest czynny zbyt krótko. Czekający na poranny pociąg do Wrocławia musieli marznąć na dworze, poczekalnia była także zamknięta wieczorem Jeszcze niedawno poczekalnia była dostępna tylko w godzinach otwarcia kasy biletowej, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-17.45, a w weekendy w godz. 7.00-18.45. Te godziny nie odpowiadały podróżnym. Oławianie skarżyli się, a urzędnicy interweniowali do Polskich Kolei Państwowych. Zmian nie było. Jesienią 2015 sprawą dworca zainteresowała się Magdalena Ziółkowska (PO), przewodnicząca Rady Miejskiej. Napisała interpelację do burmistrza Tomasza Frischmanna, który przekazał sprawę do PKP. W styczniu przewodnicząca RM napisała do Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu w sprawie udostępnienia podróżnym poczekalni dworca PKP. Podkreślała, że zamknięta poczekalnia sprawia mieszkańcom wiele problemów, zwłaszcza zimą. Zwracała także uwagę, że klienci będą szukali korzystniejszych warunków podróżowania i mogą wybrać innego przewoźnika. - W konsekwencji taka sytuacja może doprowadzić do zmniejszenia się liczby podróżnych korzystających z połączeń kolejowych, co z kolei może stać się argumentem za likwidacją następnych połączeń do Oławy i spowodowania tym samym dalszej marginalizacji miasta i powiatu - czytamy w piśmie Magdaleny Ziółkowskiej. - Państwa zadaniem jest monitorowanie sytuacji na dworcu, sprawowanie opieki nad obiektem, zapewnienie właściwego poziomu usług oraz szybkie reagowanie na uwagi i skargi zgłoszone przez klientów. W piśmie z 9 marca zastępca dyrektora Biura Utrzymania Taboru i Zarządzania Nieruchomościami "Przewozów Regionalnych" Radosław Strojny napisał do przewodniczącej: - W efekcie pani interwencji zarządca dworca podjął decyzję o zmianie godzin otwarcia poczekalni (...) Obecne godziny otwarcia poczekalni dostosowane są do rozkładu jazdy pociągów, a wprowadzona zmiana jest z korzyścią dla podróżnych i satysfakcjonuje wszystkich zainteresowanych. Poczekalnia jest otwarta od 4.30 do 23.30. Magdalena Ziółkowska zajęła się także zbyt małą liczbą miejsc siedzących w holu dworca. Jest tylko 5 krzesełek, w tym dwa zniszczone. Wnioskuje do PKP o zamontowanie dodatkowych miejsc siedzących. (MON)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pasażerka PKP
Pasażerka PKP 09.09.2018, 07:58
Pomimo że popieram inna opcje polityczna niż reprezentuje Pani Ziółkowska, w tym konkretnym przypadku uważam że zrobiła wiele dobrego dla mieszkańców. Kiedy należy się pochwała to się należy. Osobiście dziękuję!
09.09.2018, 12:08
Proszę o wskazanie co takiego dobrego zrobiła dla mieszkańców czy dla siebie
zxc
zxc 09.09.2018, 11:26
Dziękuję za załatwienie oświetlenia przejść dla pieszych w Oławie - prosimy o wiecej oświetlonych przejść !.
Anonim
Anonim 09.09.2018, 11:09
To zasługa burmistrza Frischmanna czy marszałków województw dolnośląskiego i opolskiego. Wynik wielomiesięcznych rozmów z przedstawicielami PKP a nie jakieś pisemko radnej, która tylko podpina się pod czyjeś sukcesy.
Zwiększono ilość pociągów do Jelcza Laskowic i to bez udziału radnej? Dziwne? Nie
Po prostu pisma radnej nie miały jakiegokolwiek wpływu na zwiększenie jakość wagonów. Podpinanie się pod czyjeś sukcesy to domena tej pani. To samo ze ścieżkami rowerowymi.
gość
gość 07.01.2017, 22:20
Dobre zmiany to zasługa tylko i wyłącznie Przewodniczącej. Taka prawda. Oby tak dalej.
Szczecinianka
Szczecinianka 07.01.2017, 20:44
Cieszę się, że Oławianie kilka spraw związanych z dworcem mają już załatwione. Pociąg do Szczecina rzeczywiście się zatrzymuje, ale pani w kasie nie potrafi sprzedać w sposób właściwy biletu. Pogubiła się gdy poprosiłam bilet na dwa pociągi IC z przesiadką i naliczone zostały osobno przejechane kilometry nie chciała sprzedać mi biletu weekend'owego choć była sobota w wyniku braku kwalifikacji, kompetencji i zrozumienia bilety kosztowały 50 zł drożej !
Ps. Pozdrawiam krągłą panią w krótkich włosach z okienka.
gość
gość 16.04.2016, 14:55
A gzie jest nasz geniusz Kaczor.!!!Już w ogóle nie interesują go sprawy Oławy,jak nie jest posłem to fochy pokazuje ,czy pomysły geniusza się skonczyły !!
xsxc
xsxc 09.09.2018, 17:22
Czas aby pisowcy mieli pomysły, oni mają władzę a tak wrzeszczeli na temat obwodnicy, ico ? i g.wno ....pisie.
Jacek
Jacek 16.04.2016, 12:27
Proszę o dostosowanie rozkładu jazdy komunikacji miejskiej z ruchem głównych pociągów które woza ludzi do pracy/szkoły. Dodatkowo rozkład jazdy jest nie czytelny bo nie uwzględnia wszystkich przystanków jak to jest w innych miastach. Trzeba się kierowcy pytać czy jedzie Pan przez ...
Zgodzę się z Anonimem co do biletomatu. Musiałem płacić dodatkowo 10 zl u konduktora bo Pani w kasie robiła reklamacje z dobre 15 minut.
A co do połączeń szybkich do centrum w czasie szczytu to pkp jest bez konkurencji.
18.04.2016, 09:42
o tak, o paniach w kasie można by nowele pisać co rusz to coś nowego, nawet szanownej pani nie chce się zadzwonić do opolskiego dyspozytora gdzie się podział pociąg który miał przyjechać (bo ani komunikatów ani że ma być spóźniony) podróżny sam ma dzwonić a pani tylko sprzedaje bilety, winda dla niepełnosprawnych nadal nieczynna, pojawił się pan ochroniarz dworca i nawet on nie ma obsługuje tej windy, dobrze że coś w holu mazneli farbą i toaletę otworzyli a tyle ludzi dojeżdża do Wrocławia że wsiadając w Oławie już ciężko o miejsca siedzące a oni nadal że nieopłacalne
Oławian
Oławian 15.04.2016, 23:45
Jestem dumny z naszej RM. Nasze miasto się rozwija i mamy nawet dworzec otwarty w tedy kiedy trzeba. Zapewne już wkrótce będzie następne mocne wydarzenie dzięki naszej RM i gazeta napewno o tym szeroko napisze. Myślę ze po tak spektakularnej interwencji nasza RM może spokojnie przyznać sobie nagrody pieniężne lub nawet wybrać się na jakiś wyjazd zagraniczny, należy im się. Brawo tak trzymać!!!
mirek
mirek 21.11.2017, 11:59
Magda , Krzysiu to Wy piszecie? Uczestnictwo w RM powinno być społeczne, bez pobierania diety. Wówczas rzeczywiście działaliby w niej społecznicy a nie dla dietki bo np. kredycik trzeba spłacać.
Podróżnik
Podróżnik 15.04.2016, 19:40
To może teraz nasze władze miejskie zaczną rozmowy ze spółką PKP Intercity aby więcej pociągów kategorii Intercity (dawne pośpieszne - nie ekspresy) zatrzymywało się w Oławie? W Brzegu zatrzymują się wszystkie a w Oławie tylko wybrane. Dodam, że pociągi które nie mają postoju w Oławie zatrzymują się w znacznie mniejszych miejscowościach, np. pociąg ze Szczecina do Katowic zatrzymuje się w miejscowościach: Dobiegniew, Wronki, Szamotuły, Żmigród, Oborniki Śląskie, Strzelce Opolskie a w Oławie nie zatrzymuje się. Chyba każdy zgodzi się, że połączenie z przesiadką to nie to czego oczekujemy. Czy nie można tego zmienić - nie trzeba robić postoju Pendolino czy ekspresu ale bądźmy z większym dostępem do oferty połączeń pociągami Intercity w mieście gdzie coraz więcej osób przyjeżdża do pracy z różnych rejonów Polski i tutaj na co dzień mieszka.
Zwrotnicowy
Zwrotnicowy 16.04.2016, 11:39
A po co się zatrzymywać tym pięknym pociągom, z komfortowymi wagonami na zawszonym, brudnym, zaniedbanym dworcu PKP w takim samym miasteczku?! PKP robi wszystko aby z dworca w Oławie korzystało jak najmniej pasażerów i to im się udaje, przynajmniej na dalszych trasach. Natomiast na lokalnych wciąż jest sporo ludzi pracujących i uczących się poza Oławą i ci podjeżdżają w okolice dworca PKP, pozostawiają na cały dzień swoje samochody i przesiadają się do pociągów. To co tam się dzieje to koszmar. Burmistrz i radni udają, że tego nie widzą i aprobują ten stan rzeczy. Aleja w parku, obok stawu, również zastawiona zaparkowanymi samochodami aż do wiaduktu. Czy tak trudno rozpisać przetarg na świadczenie usług transportowych i uruchomienie linii busami, które będą miały dostosowane kursy do rozkładu jazdy pociągów - zwłaszcza rano kiedy jest najwięcej dojeżdżających i po południu kiedy wracają do Oławy??? Wtedy ludzie zrezygnują z dojeżdżania prywatnymi samochodami i parkowania na cały dzień - jak nie to wprowadzić opłaty ale najpierw trzeba uruchomić dogodną komunikację. Sa firmy mające po kilka dużych busów do obsługi takiej linii. Dać sobie spokój z niewydolnym PKS-em. Panie Burmistrzu i Radni - wiecie o tej sytuacji, kiedy ostatnio byliście w okolicach dworca PKP w godzinach dopołudniowych?
cde
cde 09.09.2018, 17:32
Już dawna apelowałem , że czas się rozstać z PKS-em ! To dla burmistrza za trudne aby rozpisać nawy przetarg na miejskie usługi transportowe, ten pan się do tego nie nadaje ! ale zrobić fotkę przy nowym parkingu - pierwszy będzię !
W parku następuje dewastacja za przyzwoleniem władz miasta i radnych, oby nikogo z niech nie wybrano na drugą kadencję . Radni jeżdżą autami , ich dworzec PKP nie interesuje.
15.04.2016, 15:24
"podróżni mogą wybrać innego przewoźnika" ciekawe jakiego hahahha spływ Oławką chyba do mostu Grunwaldzkiego na przystań (przynajmniej ścisłe centrum) ich to nie obchodzi, stacją zażąda spółka opolska a dworzec należy do wrocławskiej (dolnośląskiej) kasa otwarta od 6 podczas gdy pociągi odjeżdżają o 5:42 i kup tu bilet miesięczny aglomeracyjny jak on tylko w kasie dostępny, to samo na powrocie wracasz z pracy 17:33 w Oławie wysiadasz o 18 kasa już nieczynna, Kasa powinna być dostosowana do rozkładu jazdy a nie do pracy kasjerek (te też powinny wymienić bo nie są zbyt uprzejme, chyba są tam za karę). Konduktora to nie obchodzi że pani która sprzedaje bilety właśnie przyjechała tym pociągiem z Brzegu którym chcemy podróżować i jeszcze kasy nie otworzyła skoro powinna być już otwarta. Postawili by automat i nie było by problemów bo tam kupić bilet to zawsze trzeba co najmniej pół godziny przed bo na 10 minut przed odjazdem to marne szanse, panie wiecznie mają problem
ko gut
ko gut 15.04.2016, 14:03
Nareszcie wrócił rozsądek i szacunek do pasażerów. Brawo!
obserwator
obserwator 15.04.2016, 13:58
W poprzedniej kadencji radna Lidia Markowska zwracała się o dostosowanie czasu otwarcia poczekalni na PKP w Oławie z pismem do Burmistrza Miasta do rozkładu jazdy pociągów, podawała te same godziny otwarcia poczekalni,i nie udało się jej uzyskać od zarządcy podjęcia działań w tej sprawie.
Dobrze, że po raz kolejny w tej sprawie podjęta interwencja została załatwiona.

Pozostałe