Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 7 czerwca 2026 23:26
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Ten kalendarz najpiękniejszy

Zdaniem redakcji ten lokalny kalendarz, zachęcający do adopcji zwierząt, był w tym roku najpiękniejszy. Kalendarz fundacji "Podaj łapę" na konkretnych przykładach pokazuje, że adopcja działa. Każdy kolejny miesiąc kalendarza pokazuje, jakie zwierzę udało się oławskiej fundacji uratować.
Podziel się
Oceń

Oto parę przykładów:

 Charlie, buldożek francuski z hodowli, miał być uśpiony z powodów genetycznych - ma spodziectwo, więc wymagał dodatkowej opieki. A kto kupi chorego psa? Fundacja wzięła go na swoje utrzymanie, szefowa fundacji Marta Aksman znalazła mu kochającego opiekuna, pana Marcina, który stał się jego nowym właścicielem. Okazało się, że pies dodatkowo wymagał operacji kręgosłupa, w czym fundacja też pomogła. Dziś pies wygląda przepięknie, jest normalnym zdrowym czworonogiem. 

*

Kotek musiał mieć amputowaną łapkę. Trzy miesiące fundacja walczyła o jego życie. Do tego doszły różne kocie choroby i powikłania. Dziś kot funkcjonuje jak najbardziej normalnie, ma kochającą właścicielkę, żyje w bloku, brak łapki praktycznie w niczym mu nie przeszkadza.

*




Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Rademenes Treść komentarza: Skończył Collegium Tumanum. Czas na weryfikację wykształcenia Burmistrza i Starosty przez odpowiednie komisje. Data dodania komentarza: 7.06.2026, 22:13 Źródło komentarza: Radny pytał o studia MBA starosty Szponara Autor komentarza: Krzyś handlarz kartoflami Treść komentarza: Skandaliczna wypowiedź Urbańczyka, powinien mieć odrobinę honoru i sam zrezygnować. Ale frischmannowym potakiwaczu nie spodziewam się czegoś takiego jak honorowe zachowanie. Data dodania komentarza: 7.06.2026, 20:25 Źródło komentarza: Urbańczyk obraża - Urbańczyk przeprasza Autor komentarza: Pytam Treść komentarza: Pan Frischmann z tymi 12 metrami i domkami jednorodzinnymi robi z siebie idiotę bo to lubi czy zostało mu to hojnie wynagrodzone przez dewelopera? Data dodania komentarza: 7.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie referendum? Radny ostrzega burmistrza Autor komentarza: Wyborca Treść komentarza: Radny z KO zadowolony że Prezydent Krakowa z KO odwołany? Data dodania komentarza: 7.06.2026, 19:55 Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie referendum? Radny ostrzega burmistrza Autor komentarza: symetrysta Treść komentarza: Trafnie ocenił? Serio? Mieszkańcy dzielą się swoimi problemami, oczekują od rady aby zajęła się ich problemami, rozwiać ewentualne wątpliwości - i co się dzieje, jako pierwsze wystąpienie, pierwsze słowa jakie padają to, że pani jest "nawiedzona". Pycha kroczy tuż przed upadkiem. I jak bardzo PiS i BBS nie rozumie, nie słucha mieszkańców - są tylko wykonawcami poleceń (nawet najgłupszych) burmistrza. Data dodania komentarza: 7.06.2026, 19:53 Źródło komentarza: Urbańczyk obraża - Urbańczyk przeprasza Autor komentarza: symetrysta Treść komentarza: I to jest do zrobienia - ale przede wszystkim odwołanie burmistrza i rady. Trzeba zmienić absolutnie wszystko, aby zacząć od nowa i postawić miasto na nogi. Podziękować cichym wspólnikom burmistrza, podziękować przyklaskiwaczom, podziękować milczącym radnym. To jest do zrobienia... naprawdę Data dodania komentarza: 7.06.2026, 19:48 Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie referendum? Radny ostrzega burmistrza
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama