Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 czerwca 2026 09:24
ZOBACZ:
Reklama
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Awanse rozdane. Wyjątkowy dzień u strażaków! ZDJĘCIA

Po uczczeniu minutą ciszy dwóch druhów, którzy przegrali walkę z chorobą wywołaną wirusem SARS-CoV-2 - świętej pamięci młodszego ogniomistrza Marcina Partyczki, funkcjonariusza komendy wojewódzkiej we Wrocławiu oraz ks. Stanisława Bijaka wieloletniego kapelana strażaków powiatu oławskiego komendant powiatowy PSP w Oławie Bartłomiej Marcinów powitał gości i druhów mówiąc: - Po raz kolejny apel z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka obchodzimy w okrojonej formie z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Liczba zaproszonych gości została mocno zmniejszono i są z nami tylko ci strażacy, którzy otrzymują odznaczenia, awanse służbowe oraz ci, którzy w dniu dzisiejszym pełnią służbę...
Awanse rozdane. Wyjątkowy dzień u strażaków! ZDJĘCIA

Autor: Wioletta Kamińska

Podziel się
Oceń

Niestety koronawirus całkowicie wywrócił dotychczasowe funkcjonowanie współczesnego świata. Bardzo mocno odczuliśmy to także my  strażacy. Są wśród  nas osoby, które były dotknięte zakażeniem i chorobą, a jak wspomniałem już na początku także nasze środowisko przypłaciło to ofiarami śmiertelnymi. Gdy okazało się, że potrzebna jest wspólna walka z panującym zagrożeniem strażacy PSP oraz druhowie ochotnicy pośpieszyli na pomoc. Komendant przypomniał akcje związane z dyżurami  ochotników na  oławskim SOR w czasie trwania pierwszej fali, gdzie pracowali jako pierwsza zapora dla osób zgłaszających się na izbę przyjęć. Mówił też o akcjach związanych z dystrybucją środków ochronnych i dezynfekcyjnych, które trafiały na teren Dolnego Śląska, akcjach dowożenia żywności i środków  potrzeby do życia dla osób przebywających na kwarantannie i  izolacji. To też akcje dowożenia seniorów na szczepienia oraz dziesiątki wyjazdów z udzielaniem pomocy medycznej, gdy mocno  przeciążony system ratownictwa medycznego nie był w stanie dotrzeć do wszystkich  potrzebujących. - W tych sytuacjach kolejny raz okazało się, że na strażaków można liczyć - dodał komendant. - Mimo tego, że wirus tak bardzo determinował nasz  funkcjonowanie przez ostatnie miesiące nie przestaliśmy robić tego do czego jesteśmy zobligowani przede wszystkim. Rok 2020 to ponad 1200 wyjazdów do zdarzeń na terenie powiatu oławskiego. Nadal gasimy pożary, ratujemy poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych a dodatkowo, w październiku ubiegłego roku nietypowo zagrożenie powodziowe, gdzie mocno zaangażowane były wszystkie służby i pomimo panującej pandemii potrafiły zadziałać skutecznie.

Komendant podkreślił też, że pomimo utrudnionej działalności w zakresie szkoleniowym kontrolnym  i prewencyjnym byli w stanie utrzymać wysoki poziom na jakim postrzegane jest funkcjonowanie straży pożarnej. Dziękował wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom komendy powiatowej  PSP za włożony trud i ogrom pracy. Szczególnie dziękował za koniec ubiegłego roku, gdzie dzięki dodatkowym środkom zrealizowali wiele zadań  zakupowych i remontowych. Pozyskali nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy, wyremontowali  w znacznej części obiekt komendy ale przede wszystkim od stycznia funkcjonuje rozbudowany system łączności radiowej, który znacząco poprawił jakość prowadzonej korespondencji radiowej. Komendant wspomniał też o planach zakupowych na ten rok i dziękował władzom wszystkich samorządów naszego powiatu za to, że dostrzegają potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców i je wspierają. Na koniec zwrócił się do bohaterów dnia, czyli tych którzy zostali odznaczeni, awansowani i wyróżnieni, a także do funkcjonariusza  który dziś uroczyście złożył rotę ślubowania. - Niech ten  dzień i otrzymane wyróżnienia będzie dowodem na to, że wasza codzienna służba jest wysoko oceniana i szczególnie szanowana przez tych, którym niesiecie pomoc a także przełożonych. Niech będą zachętą do dalszej pracy i dadzą satysfakcje wam i waszym bliskim. PEŁNA relacja z wydarzenia w papierowym wydaniu "Powiatowej"

    
 



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Ciotka Treść komentarza: Brakło wszystkiego u kierowcy tej karetki. Moze to ten sam który nie dawno na remontowanym odcinku drogi z Janikowa do Oławy jechał pod prąd na niebieskich "kogutach" ale bez sygnałów dźwiękowych . Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Ambulans w rowie. Co się stało? Autor komentarza: Instruktor Treść komentarza: Dziś był trudny poranek na drogach powiatu? Z trudnymi porannymi kierowcami ! Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:16 Źródło komentarza: Dziś był trudny poranek na drogach powiatu Autor komentarza: AS Treść komentarza: Mistrze przydomowych dróg Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:15 Źródło komentarza: Dziś był trudny poranek na drogach powiatu Autor komentarza: SpecjalistaOdWszystkiego Treść komentarza: Zrobili jednokierunkową, by móc stawać na ulicy (tak, wiem, będzie utrudniony wyjazd z parkingu po drrgiej stronie). Po co zajmować jeszcze chodnik? Data dodania komentarza: 12.06.2026, 07:41 Źródło komentarza: Zróbcie porządek z tym, przechodnie mają mieć 1.5 m, a tutaj na pewno nie ma Autor komentarza: niejadek Treść komentarza: nie mówią tylko śmieją, ale tak, rzeczywiście głośno Data dodania komentarza: 12.06.2026, 07:21 Źródło komentarza: Oboje już nie są w partii. Co dalej z nimi po KO? Autor komentarza: Misiewicze Treść komentarza: Szkoda że Dudkowski nie został prezesem, w końcu zna się na wszystkim najlepiej 🤣🤣🤣 szkoda że tylko po linii partyjnej dostaje bardzo intratne fuchy. Kto ma wiedzieć ten wie. Ciekawe kiedy §§§§§§ ? Data dodania komentarza: 11.06.2026, 22:49 Źródło komentarza: Janusz Bolanowski odwołany z funkcji prezesa Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama