Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego ustalili, że mieszkaniec powiatu brzeskiego kierując samochodem osobowym marki Toyota Corolla nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych, przodem pojazdu uderzył w 4- letniego chłopca, który na pasach znajdował się razem z mamą. Dziecku została udzielona pomoc medyczna, a jego obrażenia nie zagrażały życiu i zdrowiu. 52-letni kierowca był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym w kwocie 3000 tyś. złotych oraz 10 punktami karnymi.
Pamiętajmy!
Relacje kierowca - pieszy mają bardzo szczególną rolę. Wzajemne poszanowanie praw, respektowanie obowiązków wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety, do większości zdarzeń z ich udziałem, dochodzi na przejściach dla pieszych. To właśnie piesi ponoszą największe skutki – w konfrontacji z autem nie mają żadnych szans .
Kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza, kiedy zbliżają się do przejścia dla pieszych. Piesi natomiast powinni wziąć do serca zasadę ograniczonego zaufania: to, że my widzimy nadjeżdżające auto, wcale nie oznacza, że kierowca widzi także nas.
Napisz komentarz
Komentarze