Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 07:56
Reklama Hipol
Reklama

Podpisali. Naprawdę będzie ścieżka rowerowa Oława - Jelcz-Laskowice?

Samorządowcy naszego powiatu - wójt gminy Oława Artur Piotrowski, burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, wiceburmistrz Jelcza-Laskowic Romuald Piórko oraz wójt gminy Domaniów Wojciech Głogulski, a także przedstawiciele DSDiK - jej dyrektor Leszek Loch i Paulina Grodzka - zastępca dyrektora, która zajmuje się sprawami cyklostrady - podpisali dzisiaj porozumienie związane z projektowaniem ścieżek pieszo-rowerowych łączących gminy powiatu oławskiego
Podpisali. Naprawdę będzie ścieżka rowerowa Oława - Jelcz-Laskowice?
Samorządowcy naszego powiatu oraz DSDiK podpisali porozumienie związane z projektowaniem ścieżek pieszo-rowerowych łączących gminy powiatu oławskiego
Podziel się
Oceń

- Rozpoczynamy etap projektowania - mówił burmistrz Tomasz Frischmann. - Porozumienie, które dzisiaj podpisujemy, zobliguje DSDiK do podpisania przetargu i wyłonienia firmy, która wykona projekt.

Dyrektor DSDiK wyjaśnił, że zadania budowy dróg rowerowych podjęli się od 1 stycznia tego roku. Drogi te będą budowane na podstawie koncepcji opracowanej przez Instytut Rozwoju Terytorialnego i właściwie tylko te ścieżki znajdą dofinansowanie unijne. Województwo chcą zrealizować "kręgosłup", wszystkie połączenia, które będą do tego konieczne, będą realizowane przez poszczególne samorządy.

Samorządy powiatu oławskiego są jednymi z pierwszych, które takie porozumienie podpisały. W ślad za tym ma być ogłoszony przetarg na wykonawcę projektu.  

 - Zadanie ma być realizowane od punktu A do punktu B, żeby sieć była spójna - tłumaczył szef DSDiK. - Wszystkie jednostki samorządu, które są na tej trasie, będą więc wyposażone w dokumentację, by mogły sięgnąć po środki unijne na realizację tych tras. Ten, kto pierwszy będzie miał pozwolenie na budowę, na pewno na tym skorzysta. Cieszę się wiec, że samorządy  powiatu oławskiego są jednymi z pierwszych, które takie porozumienie podpisują.

Zgodnie z  koncepcją na terenie powiatu oławskiego ma powstać około 30 km dróg rowerowych. Wśród nich ta, o którą mieszkańcy dopominają się od lat, czyli z Oławy do Jelcza-Laskowic (ma mieć ok. 12 km) - zobaczcie plany na zdjęciu niżej. Zdaniem dyrektora DSDiK etap projektowania ścieżek powinien potrwać około 1 roku. Samo wykonanie zaś - kolejne 2 lata.

Koncepcję "Dolnośląskiej cyklostrady", czyli  głównych tras rowerowych Dolnego Śląska  można zobaczyć na  http://dolnoslaska-cyklostrada.irt.wroc.pl

*

Więcej w najbliższym wydaniu Gazety Powiatowej



Napisz komentarz

Komentarze

Ja 03.06.2023 09:05
Rok czasu samo projektowanie? Nie da się szybciej? Sam temat znany od lat. Niech ta ścieżka w końcu powstanie.

Pieszy 03.06.2023 09:04
W mieście brud , smród i ubustwo a burmistrz będzie wyrzucał pieniądze w błoto !!

Nieogarniety 03.06.2023 09:32
Gdzie ty mieszkasz? Przeprowadź się do Oławy. Miasto czyste, zadbane, rozwija się i oprócz paru malkontentów, ludzie są zadowoleni, że tu mieszkają.

ogarnięty 03.06.2023 10:42
To, że napiszesz i ze 20 takich komentarzy to nie znaczy, że to się rzeczywiście ziści. A z tym czystym miastem to mieszkańcy spacerując po mieście widzą jak wygląda rzeczywistość. Ale kłam dalej, niech mieszkańcy widzą, że przedstawiciele lokalnej władzy zamiast rzeczywiście dbać o dobro miasta i lokalnej społeczności wolą klepać głupie komentarze w sieci.

Nieogarniety 03.06.2023 11:39
A ty możesz napisać i 100 komentarzy, a i tak nie zakłamiesz rzeczywistości. Nawet jak by wymyli mopami miasto, to i tak wy z WdO i skompromitowanej oławskiej PO, tak oplujecie to miasto,żeby wszyscy w całej Polsce wiedzieli, że to najgorsze miejsce do życia. Jak wam się nie podoba Oława to się wyprowadźcie, a nie rozgłaszacie wszędzie same negatywne opinie o mieście, które z roku na rok staje się ładniejsze. Z każdym wpisem pokazujecie, że wam zależy tylko na własnych korzyściach a nie na dobru mieszkańców i miasta. Jesteście jak PiS. Zrobicie i napiszecie każde świństwo, żeby zdobyć władzę.

ogarnięty 03.06.2023 13:50
W koalicji z pis to jest akurat twój pryncypał burmistrz. Do reszty twoich bzdur i urojeń szkoda czasu się odnosić.

Nieogarniety 03.06.2023 15:27
Masz rację. Ale lepiej być w koalicji z PiS Mazurka, Gwiazdowicza a nawet Brezdenia, niż działać jak PiS Kaczyńskiego, Macierewicza, Morawieckiego tak jak wy z WdO i skompromitowanej oławskiej PO działacie. Niczym się nie różnicie od tej ogólnopolskiej PiS. Nie masz Sławomirze komentarza, bo nie ma jak przekonać Oławian, że robicie cokolwiek dla miasta, jak wszyscy widzą, że aż palicie się do tego, żeby przejąć władzę. Tylko to was interesuje, i na wszelkie możliwe sposoby, zdyskredytujecie miasto i mieszkańców, i napiszecie i zrobicie każde świństwo, żeby do tej władzy się dorwać. Miasto i mieszkańcy w ogóle się dla was nie liczą. Każdego zmieszacie z błotem i obrzucicie g.... żeby tylko osiągnąć swój cel. i Burmistrza, i pracowników UM, i panią Pohoriło i wreszcie redaktora Kamińskiego. Brawo. Pokazujcie dalej swoje oblicze.

ogarnięty 03.06.2023 21:23
No tak, bo Mazurek, Gwiazdowicz czy Brezdeń to jest w jakimś innym pisie. Skompromitowany to ty jesteś, wszędzie widząc Wdo i PO i Sławomira. Nie ma sensu rozmawiać z wariatem i tyle. Tak jak już paru użytkowników tutaj to zadeklarowało, ja też nie będę reagował na twoje komentarze, bo to nie ma sensu, ty wszędzie wciskasz te swoje urojenia o Sławku. Może sam nim jesteś, że tak go na siłę wszędzie wciskasz? Bez odbioru.

Nieogarniety 04.06.2023 08:45
Żałosny jesteś i tyle. To, że cię wszędzie blokują zaczyna coraz bardziej cię frustrować. Tak oni inaczej się zachowują niż ci ich przywódcy partyjni. Tamci zachowują się dokładnie jak wy i widać, że tylko na władzy im zależy

Cześć tu Sławomir 04.06.2023 08:13
Dla mojego największego fana. Miłość, miłość w Zakopanem Polewamy się szampanem Rycerzem jestem ja, a ty królową nocy Miłość żarzy w twoje oczy Rozpędzona jak motocykl Hej, wypijemy syćkie drinki aż do dna.

Miecio 03.06.2023 08:39
Rok czasu projektować SERIO

Kierowca 03.06.2023 06:38
Droga wojewudzka 396 na odcinku Wójcice Biskupice jest w opłakanym stanie a oni ścierzke rowerową se będą budowac

Nauczyciel 03.06.2023 09:01
Kierowca 03.06.2023 06:38
Droga wojewudzka 396 na odcinku Wójcice Biskupice jest w opłakanym stanie a oni ścierzke rowerową se będą budowac
W opłakanym stanie to jest twoja gramatyka i ortografia ...

Rob 03.06.2023 13:08
Jak sama nazwa wskazuje, to jest droga wojewódzka. Więc pretensje miej do Dolnośląskiej Dyrekcji Dróg, a nie do powiatu czy gminy.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: KpinaTreść komentarza: zbiórka darów, zbiórka na grzejniki, a Frischmann lekką ręką wywala 120 tys. na ławkęData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:06Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: Oława OKTreść komentarza: Marek co się z tobą na wyrabiało ???Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:25Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: RafałTreść komentarza: Jak kler odejdzie od polityki to może wrócę do kościoła i zaczne się spowiadać w konfesionaleData dodania komentarza: 4.12.2025, 15:52Źródło komentarza: Wyspowiadaj się na dworcu kolejowymAutor komentarza: NataTreść komentarza: Robicie z Powiatu niepotrzebny Babilon i nie pozwalacie obywatelom, tj. Mieszkańcom dołożyć cegiełki na pomoc chorym i ubogim. Mam tego dość!!!!!!!!Data dodania komentarza: 4.12.2025, 15:16Źródło komentarza: Rusza akcja "Podziel się z potrzebującymi"Autor komentarza: WalerianTreść komentarza: Do czego może być przydatny ten dokument? To sztuka dla sztuki. Czy mamy zrezygnować z przemysłu i wrócić do rolnictwa i upraw bo to jest najmniej szkodliwa działalność. Chociaż nie do końca, bo najlepiej to lasy posadzić. Co szary mieszkaniec ma do powiedzenia? Wszyscy widzimy że klimat się zmienia, ale przyczyny mogą być różne. Może to być proces naturalny, a może jednak działalność człowieka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Dziwie się że nie zmieniliście jeszcze nazwy na tuDrabiński...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 13:33Źródło komentarza: Radny powiatowy zwrócił się do burmistrza Oławy o zawieszenie tego postepowania
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama