Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 kwietnia 2026 07:56
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Nowa linia lotnicza wchodzi do Wrocławia. Gdzie polecimy?

To jedna pięciu najdłużej operujących linii lotniczych na świecie, będzie latać z Wrocławia. Ze stolicy Dolnego Śląska polecimy do Helsinek i dalej w świat
Nowa linia lotnicza wchodzi do Wrocławia. Gdzie polecimy?
To jedna pięciu najdłużej operujących linii lotniczych na świecie, będzie latać z Wrocławia. Ze stolicy Dolnego Śląska polecimy do Helsinek i dalej w świat

Źródło: Port Lotniczy Wrocław

Podziel się
Oceń

Stolica Dolnego Śląska to czwarte miasto w Polsce, z którego polecimy na lotnisko Helsinki-Vantaa, a stamtąd dalej do Azji czy Ameryki. Pierwsze loty wystartują w kwietniu 2024 roku, a przewoźnik już uruchomił sprzedaż biletów.

Z Wrocławia prosto do najszczęśliwszego kraju na świecie. Loty do Finlandii, sześciokrotnego lidera rankingu „World Happiness Report”, są już osiągalne dla pasażerów z Dolnego Śląska. Wszystko dzięki nowemu przewoźnikowi – Finnair, który uruchamia codzienne połączenia z Portu Lotniczego Wrocław do Helsinek.

Finnair to jedne z najważniejszych linii lotniczych krajów nordyckich. Oferują rejsy po całym świecie, dlatego dla podróżnych z Wrocławia oznacza to większe możliwości podróżowania nie tylko w wyjątkowe zakątki Europy Północnej, ale także do takich krajów jak Japonia, Korea czy Stany Zjednoczone – mówi Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Pierwszy lot Finnair z Wrocławia na lotnisko Helsinki-Vantaa odbędzie się 2 kwietnia 2024 roku. Przewoźnik już zapowiedział, że rejsy będą codziennie. W poniedziałki, środy, piątki i niedziele samoloty z Wrocławia wystartują o godz. 5.35, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 15.10. Lot potrwa 2 godziny i 5 minut. 

Linie Finnair są członkiem sojuszu lotniczego Oneworld. Dołączenie lotów tego przewoźnika do oferty Portu Lotniczego Wrocław oznacza, że od marca przyszłego roku z Wrocławia będą operować przewoźnicy należący do wszystkich trzech sojuszy lotniczych na świecie. Obecnie są to: Star Alliance (m.in. PLL LOT, Lufthansa oraz Swiss) oraz Sky Team (m.in. KLM). 

Obecność linii Finnair wzmacnia naszą pozycję jako jednego z najdynamiczniej rozwijających się regionalnych portów lotniczych w kraju. Liczymy, że z połączenia do Helsinek skorzystają zarówno pasażerowie podróżujący w celach turystycznych, jak i biznesowych – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław. 


Kraje nordyckie i dalej w świat

 

Kraj sisu i sauny. Ojczyzna słynnych Muminków oraz Św. Mikołaja i ludzie, którzy już szósty rok z rzędu są uznawani za najszczęśliwszych na świecie. Finlandia przyciąga do siebie niesamowitą przyrodą – blisko 70 proc. jej powierzchni stanowią lasy oraz ciekawą kulturą. W samej stolicy, Helsinkach, warto zobaczyć m.in. katedrę, halę targową Vanha Kauppahalli, pomnik Sibeliusa czy położoną na wyspach twierdzę Suomenlinna.

Cieszymy się, że możemy przedstawić Wrocław jako nowe miejsce docelowe. Wierzymy, że Wrocław jest nie tylko mile widzianym dodatkiem dla osób podróżujących służbowo, ale także intrygującym miejscem wypoczynku dla osób szukających city breaku w malowniczym otoczeniu – mówi Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair. 

Decydując się na loty liniami Finnair z Wrocławia, pasażerowie mają możliwość przesiadki w Helsinkach na inne kierunki europejskie, a także na loty do Japonii, Indii, Korei, Tajlandii czy Stanów Zjednoczonych. 


 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: To temat znany od lat oszukanych setki a ja się pytam gdzie nasza policja wiem że niewielka wzrostem ale obowiązki zostają do wykonania i takich oszustów trzeba łapać.Data dodania komentarza: 22.04.2026, 05:48Źródło komentarza: Pani Karolina ostrzega przed oszustamiAutor komentarza: Znający sprawęTreść komentarza: Zwykłe podgryzanie pana Starosty przez Leszczyńską. Chce pokazać, jaka aktywna, tylko ten niedobry starosta jej kłody podkłada. Może wytrzymasz ania przynajmniej do wyborów samorządowych. Ładnie to tak publicznie atakujesz starostę publicznie.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 21:34Źródło komentarza: Tu jest niebezpiecznie. 9 aut w 38 sekund!Autor komentarza: TYLETreść komentarza: Zredukować pensje Lekarzyn do max dwóch średnich krajowych zlikwidować podwójne zatrudnienia Lekarzyna ma leczyć albo prywatnie albo w państwowej placówce (jak w Czechach) do tego nie leczyć nie ubezpieczonych ze Wschodu i zobaczycie że w ciągu roku szpitale wyjdą na plus.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 20:33Źródło komentarza: Czarny tydzień w obronie pacjentów i przeciwko obecnej polityce finansowaniaAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Tu nie chodzi o faktury tylko o to , że upylali trefny towarData dodania komentarza: 21.04.2026, 14:06Źródło komentarza: Pani Karolina ostrzega przed oszustamiAutor komentarza: KazikTreść komentarza: To samo mnie spotkalo w Oławie kolo galerii. Babka też chciala mi okazyjnie sprzedać agregat. Pogoniłem ją ...Data dodania komentarza: 21.04.2026, 13:09Źródło komentarza: Pani Karolina ostrzega przed oszustamiAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Serdeczne gratulacje dla wszystkich Pań z KGW Wójcice. Jednym słowem: jak dbają, tak mają. Teraz KGW Wójcice stało się ambasadorem gminy Jelcz-Laskowice. Powodzenia!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 12:04Źródło komentarza: KGW z Wójcic w radiu. Z pachnącym bochnem chleba
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama