Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 grudnia 2025 09:57
Reklama

Ciekawe prace Zuzi i Aurelii na wystawie w Szkole Specjalnej

Choć już wakacje, na chwilę wracamy do szkoły, a dokładniej do holu w Szkole Specjalnej, gdzie była ciekawa wystawa Zusi i Aurelii
  • Źródło: ss
Ciekawe prace Zuzi i Aurelii na wystawie w Szkole Specjalnej
Zuzia i Aurelia

Źródło: ss

Podziel się
Oceń

Przedstawiamy prace rękodzieła artystycznego Zuzanny Matuszek, uczennicy klasy 5. Haft diamentowy polega na układaniu mozaiki z tysięcy malutkich, kolorowych diamencików, według naniesionego na płótnie nadruku. Obraz pokryty jest warstwą klejącą, która utrzymuje kryształki w odpowiednich miejscach.  Efekt końcowy na pewno zachwyca. Kilka prac Zuzi można było podziwiać na wystawie w holu szkoły. 

O pasji Aurelki Romanowskiej klasa 7 do rysowania postaci z bajek wiemy nie od dziś. Przeczytać o niej można było w artykule "Gazety Powiatowej". Zamiłowanie do kucyków Pony niezmiennie duże, natomiast wśród nich, na wystawie w holu, pojawili się bohaterowie "Kota w Butach" oraz książkowe postaci.

Prace dziewczynek stanowiły przepiękna ekspozycje w holu szkoły, cieszyły oko i serducho.

*

A tak pisaliśmy o Aurelii dwa lata temu: 

Aurelia Romanowska choruje na autyzm. Choć bardzo tego pragnie, nie ma koleżanek i przyjaciół, bo - jak mówi tata dziewczynki, pan Wojtek - nikt nie rozumie jej choroby. Gdy była młodsza, zdarzało się, że  koleżanki do niej przychodziły i zapraszały ją do wspólnej zabawy, ale z czasem to się zmieniło. Obecnie całym światem Aurelii są kucyki Pony i pasja do rysowania. Do tego stopnia, że od dłuższego czasu jedno jest bodźcem dla drugiego i źródłem wielkiego marzenia - by wymyślona i zilustrowana przez Aurelię historia jej ulubionego kucyka Sfinksa ukazała się w magazynie "My Little Pony". Chociaż jeden raz.

Aurelia - jak mówią jej rodzice Wojtek i Sylwia - od najmłodszych lat lubiła rysować. Miała do tego wyjątkowy talent i tworząc swoje prace zawsze przywiązywała ogromną wagę do szczegółów i detali. By mogła rozwijać talent, rodzice zapisali ją na lekcje rysunku. Niestety, ze względu na chorobę i częste wizyty u lekarzy rzadko mogła uczestniczyć w lekcjach, więc ostatecznie musiała z nich zrezygnować. Nigdy jednak nie przestała rysować. Mimo upływu lat nie minęła jej też fascynacja kucykami Pony. Z czasem jej ulubione koniki stały się też wirtualnymi przyjaciółmi, którym powierza swoje tajemnice i spotyka się z nimi w snach, a gdy długo jej nie odwiedzają, pisze do nich listy.  Kucyki od lat są też źródłem historii, krótkich komiksów, które tworzy 14-latka... 



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: OMGTreść komentarza: 00:00 jest interpretowana jako 24:24? Chyba tylko przez autora tego sponsorowanego dzieła…Data dodania komentarza: 16.12.2025, 07:26Źródło komentarza: Czym są godziny lustrzane?Autor komentarza: PekińczykTreść komentarza: Ta Bystrzyca to chyba największa miejscowość w gminie, że tyle inwestycji na nią spadło. Bo przecież nie łączę tego z tym, że pan Rado w Bystrzycy mieszka.Data dodania komentarza: 16.12.2025, 07:03Źródło komentarza: Dobre wiadomości dla sportowców z gminy OławaAutor komentarza: JaTreść komentarza: Dobre 😂👍Data dodania komentarza: 15.12.2025, 21:11Źródło komentarza: Dobre wiadomości dla sportowców z gminy OławaAutor komentarza: Oława OKTreść komentarza: kozak inwestycje tak trzymać a co naj ważniejsze we wszystkie te miejsca dojedziesz bezpośrednio z obwodnicy Oławy , mamy to bo my robimy a nie gadamyData dodania komentarza: 15.12.2025, 18:21Źródło komentarza: Dobre wiadomości dla sportowców z gminy OławaAutor komentarza: MateoTreść komentarza: najważniejsze , że miastu wystarczyło funduszu na ławeczkę za 120 tyś... brawo i to jest sukces a nie jakaś tam dróżka dla lokalnych mieszkańców bo to słaby temat do lansu PRZYKREData dodania komentarza: 15.12.2025, 18:07Źródło komentarza: Asfaltu jednak nie będzieAutor komentarza: MiecioTreść komentarza: Co za betonowy łeb za 4500 na 5 lat, jak kraść to miliony.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 17:49Źródło komentarza: OŁAWA 32-latek nocą okradał audi
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama