Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 lutego 2026 20:15
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski
Reklama
Reklama BMM

Rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość. Na 3 miesiące stracił prawko

W piątek 28 lipca około godz. 19:50 w Jelczu Laskowicach na ul. Wrocławskiej, policyjny patrol oławskiego ruchu drogowego zmierzył prędkość auta marki Jaguar
  • Źródło: KPP w Oławie
Rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość. Na 3 miesiące stracił prawko
W piątek 28 lipca około godz. 19:50 w Jelczu Laskowicach na ul. Wrocławskiej, policyjny patrol oławskiego ruchu drogowego zmierzył prędkość auta marki Jaguara, poruszającego się w terenie zabudowanym
Podziel się
Oceń

Okazało się, że kierowca w terenie zabudowanym w sposób rażący przekroczył dopuszczalną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził z prędkością 103 km/h czyli aż o 53 km szybciej niż powinien.

24-letni mieszkaniec gminy Jelcz-Laskowice, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. złotych oraz punktami karnymi. Na najbliższe 3 miesiące stracił również prawo jazdy.

Przypominamy, że nie ma i nie będzie tolerancji dla kierujących niestosujących się do przepisów ruchu drogowego! Pamiętajmy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty, zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu na 3 miesiące.


Napisz komentarz

Komentarze

Halina 31.07.2023 16:03
Takich co jadą setką to na Iwaszkiewicza jest na pęczki szczególnie w godzinach wieczornych ,tylko jak zwykle policja olewa to miejsce.

Jbc pis 01.08.2023 10:15
Dokładnie szczycą się tym że złapią jednego gdzie na iwacha mieli by takich kilkunastu, tylko to chyba podanie z prośbą do komendanta trza pisać żeby łaskawie jego podopieczni stanęli tam ze 2 razy w miesiącu.

brembo 31.07.2023 10:44
A funkcjonariusz, który dokonał pomiaru to widział instrukcję od tego urządzenia pomiarowego?

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: oloTreść komentarza: No tak izba wytrzeźwień to twoja stała miejscówkaData dodania komentarza: 19.02.2026, 15:56Źródło komentarza: Mroźne noce przed nami. Policja będzie sprawdzać pustostanyAutor komentarza: NataTreść komentarza: Trzeba się skontaktować z Fundacją Świętego Brata Alberta a nie z izbą wytrzeźwień!!!!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 19.02.2026, 14:42Źródło komentarza: Mroźne noce przed nami. Policja będzie sprawdzać pustostanyAutor komentarza: cześTreść komentarza: A kto powiedział że "Religia jest dla ludzi bez rozumu" ??? :DData dodania komentarza: 19.02.2026, 13:02Źródło komentarza: Pamiętają o Marszałku. Zaproszenie na uroczystą mszęAutor komentarza: bacaTreść komentarza: Jak czytam te zasady , regulaminy , warunkowości wydawania bezdomnych zwierzat to odechciewa się nawet palcem ruszyć w ich kierunku bo przypomina to raczej obóz karny dla zwierząt a nie przyjazne schronisko.Data dodania komentarza: 19.02.2026, 12:17Źródło komentarza: Jak i kiedy odwiedzać Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w OławieAutor komentarza: cześTreść komentarza: Przed wojną to było elegancko...Data dodania komentarza: 19.02.2026, 11:13Źródło komentarza: Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (album 220)Autor komentarza: cześTreść komentarza: Ale to chyba nie jest nielegalne. Nie musisz u niego kupować jak ci się nie podoba!Data dodania komentarza: 19.02.2026, 11:09Źródło komentarza: Kilogramy narkotyków policja przejęła w Oławie
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama