Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 kwietnia 2026 11:08
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Jaśnikowski
Reklama Michał Rado
Reklama BMM

Nawałnica przeszła przez część powiatu. Są spore straty

Oleśnica Mała, Domaniów, Domaniówek, Wyszkowice, Goszczyna... - wszędzie tam są straty po przejściu nawałnicy. Niektórzy mówią nawet o trąbie powietrznej
Nawałnica przeszła przez część powiatu. Są spore straty
Oleśnica Mała, Domaniów, Domaniówek, Wyszkowice, Goszczyna... - wszędzie tam są straty po przejściu nawałnicy. Niektórzy mówią nawet o trąbie powietrznej

Źródło: arch. Justyna Łękowska

Podziel się
Oceń

 - To nie był deszcz - mówi jedna z mieszkanek Domaniówka w gminie Domaniów. - Jakby oberwanie chmury, białe mleko z nieba, ja nie wiem, czy na metr by coś zobaczył. W szyby waliło jakby kamieniami. No powybija, powybija, myślałam. Tajfun jakiś. 

-  Te wszystkie blachy, które są na zdjęciach, to u sąsiada  mówi Justyna Łętowska, sołtys Domaniówka. - Ale tylko jedną trzecią z nich się znalazł, a reszta... Burza przyszła około 18.00. Słupy są połamane, leżą linie pozrywane, prąd mamy z agregatów. Wody też nie ma na razie. Jako sołtys od razu dzwoniłam do Taurona, przyjechali. Sąsiadowi komin zwaliło. W stodołach woda weszła do zbóż. Znaki drogowe na autostradzie nawet powyrywało... Dach zerwało z magazynów.

Strażacy nie mają czasu, aby teraz opowiadać o tym, co się stało, bo wszyscy z okolicy pracują przy usuwaniu szkód. 

*

W związku z występującymi na terenie gminy Oława burzami i gwałtownymi opadami deszczu, nastąpił brak zasilania stacji uzdatniania wody w Godzikowicach i Oleśnicy Małej. W związku z powyższym nastąpiła przerwa w dostawie wody w miejscowościach: Godzikowice, Ścinawa, Ścinawa Polska, Osiek, Niemil. Owczary, Chwalibożyce i Jankowice Małe. Aktualnie prowadzone są prace związane z przywróceniem zasilania i wznowieniem dostawy wody. - Przepraszamy za powstałe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość - czytamy na profilu gminy Oława.



Napisz komentarz

Komentarze

cześ 30.08.2023 10:33
To był armagedon!!!

Gość 23.08.2023 21:03
Wójt Piotrowski śpiewak jak Martyniuk.Ale nam trzeba nie śpiwaka tylko osoby która drogi w gminie porobi.

Rafkol 23.08.2023 12:50
Wojt Artur Piotrowski będzie wyśpiwywał na dożynkach?bo mam pytanie czy mógłby śpiewająco drogi w Bystrzycy naprawić,bo po deszczu jest naprawdę bardzo źle z tymi drogami

Azhejtuje 23.08.2023 14:49
A co to tylko Bystrzyca wszyatko musi mieć zrobione na już? Popatrz ile wsi nie ma zrobionych dróg albo wcale ich nie ma ale Bystrzyca musi mieć no bo to Bystrzyca.. ładują w bogate wioski kasę a potem zdziwieni, że ludzie też mieszkają na tak zwanych "zadupiach" ...

Rob 23.08.2023 23:12
Wójt pewnie ma wyciągnąć pieniądze na drogi z portfela? Mądry Rafkol myśli, że na jego żądanie wójt osobiście mu drogę naprawi.

Jbc pis 23.08.2023 09:29
Oława świeta miejscowość zawsze ominie

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: MiecioTreść komentarza: Na co to komu, a znając życie to pewnie z tego śmietnik się zrobiData dodania komentarza: 1.04.2026, 08:45Źródło komentarza: OŁAWA Będziemy mieli nową studnię, choć... starąAutor komentarza: LokalsTreść komentarza: Pytania, które powinna zadać redakcja dla zarządu Spółki Jelcz, a nie publikować wykupione komunikaty. Dlaczego działki pod inwestycje nie zostały zabezpieczone dla spółki ? Dlaczego nie doszło do zakupu działek w Chwałowicach ? Dlaczego działka w Miłoszycach KOWR została wykupiona przez Wałbrzyska Strefę Ekonomiczna ? Ile za działkę zapłacił Jelcz ? Od strefy ekonomicznej wałbrzyskiej ? Czy nie przypomina to transakcji ustalonej. Kupił / sprzedał z wielkim zyskiem ? Kto z zarządu spółki ma kontakty z Strefa Wałbrzyska ? Czy na działkach jest nitka z gazem i wiąże się to z zakazem budowy nowej hali ? Dlaczego odwołano dwóch członków zarządu spółki Jelcz ? Czy nie jest to związane z zakupem działek ? Czy Prezes spółki Jelcz konsultuje swoje decyzje z Panią z Kadr, która jest mocno obsadzona w Spółce ? W jakich stosunkach / relacjach jest zarząd spółki z związkami zawodowymi? Jakie jest stanowisko związków zawodowych co do zakupu działek ? Wymiany zarządu spółki? Na temat kar i obecnej produkcji ? I w jakiej relacji są związki zawodowe z zarządem spółki ?Data dodania komentarza: 1.04.2026, 08:14Źródło komentarza: Akt notarialny podpisany. Spółka "Jelcz" kupiła działkę pod budowę fabrykiAutor komentarza: Winnie PooTreść komentarza: Czy defekacja na obozie odbywa się do dziury w ziemi?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 22:56Źródło komentarza: Obóz w Lubiatowie 2026. Ceny, terminy...Autor komentarza: RomekTreść komentarza: A to przypadkiem nie działka przez którą idzie gazociąg ze strefą ochronną i zakazem zabudowy ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 21:33Źródło komentarza: Akt notarialny podpisany. Spółka "Jelcz" kupiła działkę pod budowę fabrykiAutor komentarza: .Treść komentarza: A jakże. Przecież z zegarkiem w ręku w 5-10 minut podjeżdżają jak jedna dziewczyna na wózku na ulicy Młyńskiej rzuci nieco ziarna dla gołębi. To są prawdziwe problemy 🤡Data dodania komentarza: 31.03.2026, 19:31Źródło komentarza: MIESZKANKA OŁAWY: - Sprzątanie po swoim pupilu zajmuje mniej niż minutęAutor komentarza: NataTreść komentarza: Już sobie wyobrażam jak sarny, dziki i lisy będą uciekać z lasu...Data dodania komentarza: 31.03.2026, 18:43Źródło komentarza: Zakaz wstępu do lasu przedłużono do końca maja
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama