Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 10:30
Reklama
Reklama

Karolina Kaczor chce Młodzieżowej Rady Miasta

Pomysł radnej spotkał się z pozytywnym odbiorem w mediach społecznościowych
Karolina Kaczor chce Młodzieżowej Rady Miasta

Autor: fot. arch. prywatne Karoliny Kaczor

Podziel się
Oceń

Na Facebooku Karoliny Kaczor czytamy: - Drodzy Oławianie! Wczoraj zapytałam Was w ankiecie na Instagramie, czy jesteście za utworzeniem Młodzieżowej Rady Miasta. Dzięki Waszym odpowiedziom mogę stwierdzić, że istnieje zdecydowane poparcie dla tego pomysłu! Myślę, że w Oławie powinna powstać ponownie Młodzieżowa Rada, która ma charakter konsultacyjny, działa w celu wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród młodzieży. Jednym z problemów, na które chcemy zwrócić uwagę, jest brak informacji dla młodych ludzi dotyczących tego, gdzie zgłosić się w sprawach, które ich dotyczą. Często nie wiedzą, jakie papiery muszą złożyć, aby cokolwiek załatwić. To właśnie dlatego potrzebujemy Młodzieżowej Rady Miasta, abyście mieli bezpośrednią możliwość wyrażania swoich potrzeb i sugestii. Kilka lat temu nasz burmistrz Tomasz Frischmann zaproponował wprowadzenie stanowiska pełnomocnika ds. młodzieży, które było następstwem braku utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta. Jestem zdania, że młodzi ludzie powinni mieć swoich rówieśników w Radzie, co ułatwiłoby im komunikację i porozumiewanie się. Dajcie koniecznie znać, co myślicie o tym pomyśle, a ja już zabieram się do działania. Najbliższa rada odbędzie się 28 maja, zapraszam Was do obserwacji. Transmisja będzie dostępna na żywo na moim profilu! Pamiętajcie, to wasz głos ma znaczenie, a wasze pomysły mogą zmieniać nasze miasto na lepsze!
 

A co Wy myślicie o idei utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta? 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Bolo 18.05.2024 18:59
Ani jedego pozytywnego komentarza,daje do myślenia;) (...)! A tak na marginesie ,to ta pani już do młodzieży nie należy!

lora 17.05.2024 07:30
Komentarz zablokowany

[email protected] 16.05.2024 19:39
Mam pytanie na kyure jest brak odpowiedzi od romana kaczora , kiedy w polsce zostanie opracowana ustawa anty dyskryminacyjna osob niepelnosprawnych , morze pani Karolina mi odpowie bo jej ojciec stwierdzil ze to jest tematem zakazanym w Polsce

oławianin 16.05.2024 22:45
Gościu a w jaki to sposób jesteś dyskryminowany jako osoba niepełnosprawna?

Beata 16.05.2024 10:16
A gdzie te głosy popierające , ten idiotyczny i interesowny pomysł !!!?

Oławianin 16.05.2024 10:07
Proszę taty zapytać dlaczego lata temu blokował obwodnicę Oławy. Mała podpowiedź: CPN.

Bój w hucie 16.05.2024 08:24
Kaczorównie marzy się wylęgarnia młodocianych POszołomów. Pociotkowie i różnej maści przydupasy już przebierają nogami.

bujwchucie 18.05.2024 10:06
Pisssssss, ale gula wali.

Olawianka 15.05.2024 19:14
Ciekawe ,kto to popiera!? Pomysł tylko po to ,żeby sobie zjednać wyborców na następne wybory .To dziecko na bilbordach zostało ,zdeptane,poniewierane.Do niedawna w kierunku Wrocławia od strony Jelcza.lezalo na drodze?Brak słów,a ta osoba chce dbać o młodzież i ich problemy,haha dobre !! Hipokryzja!

[email protected] 15.05.2024 18:09
Pani kaczor powinna odejsc w niepamieci olawian potym jak stwierdzila ze mieszkanicy Olawy to sa idyjoci i debile ito jest cala prawda o tej curce klamcy Romana Kaczora

Adela 16.05.2024 10:35
Ortografia nieuku. Apel do Redakcji - proszę nie zamieszczać komentarzy z nieuków , którzy PiSzą z błędami ortograficznymi!

SpecjalistaOdWszystkiego 16.05.2024 11:31
"z nieuków" - co to znaczy, to w polska jenzyk? Zasady komentowania definuje rugulamin serwisu, a nie Pani widzimisie".

specjalisto 17.05.2024 10:16
Nie ma w języku polskim słowa "nieuk"? " Nieuk – Osoba unikająca uczenia się, niezainteresowania poszerzaniem własnych horyzontów."

SpecjalistaOdWszystkiego 17.05.2024 21:41
Nie wiem co oznacza wyrażenie "komentarze z nieuków". Znam jedynie związek frazeologiczny "komentarz z d..y".

specjalisto 18.05.2024 10:17
Brnij jeszcze głębiej.

q 15.05.2024 17:59
Komentarz zablokowany

yy 15.05.2024 17:45
Następna co pajacuje , ludziom mydli oczy

Albert 15.05.2024 17:24
Pani Karolinka jest taka fajna, urodziwa, a z jakimś łysym gościem wisi na billboardzie po prawej stronie przy drodze z Olawy do Marcinkowic. Proszę łysego wygumkować, bo psuje tylko widok, a Pani nadal niech się uśmiecha do mieszkańców miasta i gminy Oława. Wszyscy Oławianie w Panią mocno wierzą i trzymają kciuki. Zrobi Pani jeszcze karierę. I proszę uważać na Annę L. - ona Pani nie lubi i brzydko mówi wśród sąsiadów na Sportowej. Woda sodowa szybko uderza do głowy.

Jerzyk74 15.05.2024 17:15
Pani Karolino, jak już pani się uaktywniła, to posprzątajcie wasze śmieci powyborcze z przestrzeni miejskiej i powiatowej. Zacznijmy zmiany od tego. Dziękuję.

Czesław 15.05.2024 17:11
A ja chce ciała doradczego, tzw. Rady Seniorów przy Radzie Miasta. Członkowie Rady spotykaliby się co miesiąc, pili z Panem Burmistrzem herbatę, jedli paluszki. Czasem pograliby w karty lub warcaby. Byłoby wesoło. Integracja by przebiegała wzorcowo. I Rada Seniorów, złożona obowiązkowo z osób 65+, miałaby więcej do zaoferowania od Rady Mlodziezowej, choćby przez pryzmat swojego dużego doświadczenia życiowego.

Piotruś Pan 15.05.2024 16:38
Komentarz zablokowany

Fredi 15.05.2024 16:29
Droga Karolinko, zamiast wymyślać "medialne" projekty, typowo pod publikę, które nic mądrego nie wnoszą do przestrzeni Miasta Oława, weź proszę swoje dwie przyjaciółki z Platformy, tj. Anię i Madzię, i posprzątajcie Wasze banery wyborcze z ostatniej kampanii samorządowej. Nie mogę już na Was patrzeć, codziennie przejeżdżając ul. Rybacką, nieopodal Mostu Siedleckiego i niedaleko oczyszczalni ścieków. Tam jeszcze "wisi" Ania z Madzią. Jak posprzątacie, to zrobicie dużo pożytku dla Miasta.

Jan 15.05.2024 17:03
Potwierdzam. "Kwiat" OŁAWSKIEJ Platformy wisi obok oczyszczalni ścieków. W sumie super lokalizacja.

ceka 16.05.2024 10:29
Ale "mądrala", chyba z pis-u?

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Bo oni chodzą do szkoły , żeby się uczyć a w Sobieskim ciągle trwają zabawy . Zgodnie z powiedzeniem " nie matura a chęć szczera zrobią z ciebie oficera " .Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:29Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RedaktorTreść komentarza: "Rzeczą, która budzi zastrzeżenia (...) jest forma nagłośnienia (...). (...) było niezbędne minimum w postaci wzmianki w BIP, stronie internetowej (...), a nawet w gazecie - ale wydaj mi się, że (...) powinno to być znacznie bardziej nagłośnione. Tymczasem zrobiono (...), niezbędne minimum." Dawno już nikt nie wskazał tak dobitnie na nikłą rolę gazety w podawaniu informacji, jej zasięgu i oddziaływania, jak zrobił to "lokalny działacz społeczny, ekolog dla którego bardzo istotna jest ochrona środowiska naturalnego". Pierwszy tego imienia... (a zbieżność danych oraz podobieństwo osoby na zdjęciu z czynnym politykiem KO może być jedynie "przypadkowa..."). Dlaczego inni lokalni politycy (zajmujący się hobbistycznie ekologią), nie dostąpili zaszczytu skomentowania - nie wiadomo. Kabaret w czystej postaci.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: ten pseudo burmistrz nadaję się tylko na zdjęcia i cieszyć tą japę bo tylko to dobrze mu wychodzi.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:58Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: To miasto nie ma gospodarza, jakby miał odrobinę honoru to podałby się do dymisji i oddał pobrane wynagrodzenie.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 07:47Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Składam należne gratulacje! Dodam, że Rowerem przez Jelcz w ubiegłym roku doceniło talent Wojtka Ganczarka organizując odsłonięcie jego gwiazdy w dębińskiej alei. Gratuluję również rodzicom, którzy wychowali tak zdolnego człowieka! Oboje, przez długie lata związani są ze szkolnictwem. A my? cóż, pozostaje nam cieszyć się, że Wojtek Ganczarek w tak piękny sposób rozsławia nasze miasto!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:31Źródło komentarza: Wojciech Ganczarek z Grand Prix Festiwalu HumanDOCAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Prawdziwa uczta dla miłośnika muzyki barokowej , wspanialeData dodania komentarza: 5.12.2025, 04:23Źródło komentarza: Wyjątkowy koncert w Sali Rycerskiej
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama