Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 13 marca 2026 20:14
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Dzieci miały wiele pytań i uzyskały odpowiedzi na każde z nich

Jak wygląda posterunek policji? Kto tam pracuje? Jak bezpiecznie spędzać czas w przedszkolu i poza nim? Przedszkolaki miały wiele pytań, a podczas wizyty w domaniowskiej jednostce policji uzyskały odpowiedzi na każde z nich.
  • Źródło: KPP w Oławie
Podziel się
Oceń

Głównym celem wizyty dzieci z Klubu Malucha w gminie Domaniów było poznanie osób pracujących w miejscowym posterunku policji. Maluchy z zaciekawieniem zwiedzały różne pomieszczenia, a w rolę przewodnika wcieliła się aspirant sztabowy Magdalena Bielecka, Kierownik Posterunku Policji.

Oprócz możliwości zobaczenia "od kuchni" codziennego życia na posterunku, policjantka przygotowała dla najmłodszych wiele atrakcji, w tym oglądanie policyjnego radiowozu oraz sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Nauka poprzez zabawę jest nieoceniona, dlatego też policjantka rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Poruszono między innymi kwestie związane z bezpiecznym pobytem w przedszkolu, zasadami poruszania się po drodze oraz bezpieczeństwem w miejscu zamieszkania.

Takie wizyty to doskonała okazja do przekazania najmłodszym wiedzy na temat bezpiecznych zachowań, które mogą pomóc uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Pamiętajmy, że sukcesywne edukowanie dzieci i uwrażliwianie ich na zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć, pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń z ich udziałem.

Rozmowa oraz dawanie dobrego przykładu właściwego zachowania, na przykład podczas przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonym miejscu, ma kluczowe znaczenie dla kształtowania pozytywnych i odpowiedzialnych postaw u najmłodszych.


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama