Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 grudnia 2025 17:38
Reklama

Taka para! Kierowca pijany, a pasażer poszukiwany

14 sierpnia około godziny 3:20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oławie otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia, że mężczyzna, który przyjechał na jedną z oławskich stacji paliw, prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.
  • Źródło: Policja Oława
Taka para! Kierowca pijany, a pasażer poszukiwany
14 sierpnia br., około godziny 3:20, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oławie otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia, że mężczyzna, który przyjechał na jedną z oławskich stacji paliw, prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

Źródło: policja oława

Podziel się
Oceń

W pojeździe podróżowały dwie osoby. Jak się okazało, 49-letni kierowca wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością i wsiadł za kierownicę samochodu mając niespełna 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci natychmiast zatrzymali mieszkańcowi powiatu oławskiego prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Podczas legitymowania pasażera okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd rejonowy w Oławie w celu odbycia zaległej kary więzienia. 49-letni mieszkaniec Oławy uniknął więzienia dzięki wpłaceniu zasądzonej przez sąd grzywny.

Kierowca forda odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

- Kolejny raz apelujemy - przypomina oficer prasowa KPP w Oławie Wioletta Polerowicz. - Alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a w szczególności na kierowców. Pogarsza koordynację ruchową i wzrokową, prowadzi do błędnej oceny odległości i prędkości. Na drodze pijany kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Zawsze reagujmy na takie przypadki – pijany kierowca to potencjalny zabójca drogowy!


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: jarek.wTreść komentarza: sytuacjatakabedziewurzedzie,dotad,dopukiradni/wwiekszosci/bedakundelkamistajszczyka.jedyniewmiareodwaznymjestpanRygielskizkolegami.taktrzymac.Apan,panieBabskijestjuzchybatadzialalnosciazmeczonyData dodania komentarza: 13.12.2025, 16:45Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: lechiznajomiTreść komentarza: panieburmistrz,toilejeszczeosobzotoczeniaGrzedowczekanaintratnestanowiskaodpana?/Bez/Radnizacowybierzeciepieniadze,prawdajest,zejestescieleniamiidarmozjadami.trzebazastanawiacsiejuz,niestetynadreferendumData dodania komentarza: 13.12.2025, 16:19Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: :)Treść komentarza: Wyleciał człowiek niezależny... pod byle pretekstem. Pan Olechowski robił dobrą robotę. Teraz wsadzą kolejną miejscową miernotę i będzie git. Ważne, żeby kasa z miasta szła tam gdzie ma iść. Układ jelczański działa dalej.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 14:02Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: GosiaTreść komentarza: Krzysiu Ty tam nie pasujesz, wracaj na Orlenik tam bardziej się przydasz😅Data dodania komentarza: 13.12.2025, 13:05Źródło komentarza: Oddali hołd wszystkim, którzy nie wyrzekli się wartości, jakie tworzą fundament wolnego społeczeństwaAutor komentarza: RedaktorTreść komentarza: Dziękuję za korektę - czyli ktoś te komentarze jednak czyta.. :-)Data dodania komentarza: 13.12.2025, 12:50Źródło komentarza: Najpierw zwolnienia, teraz sprzedają zakład za niemal 27 mln zł!Autor komentarza: RedaktorTreść komentarza: Przykra informacja. Trudny czas dla pracowników. Trudno się uśmiechać w takiej Polsce... Do tego artykuł z błędami: "pojawiła się oferta kupna terenu po zakładzie.." - jeśli już to oferta sprzedaży terenu.. itd.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:59Źródło komentarza: Najpierw zwolnienia, teraz sprzedają zakład za niemal 27 mln zł!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama