Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 grudnia 2025 17:58
Reklama

Nie dał za wygraną. Jest efekt

- Szanowna Redakcjo, blisko dwa lata temu starałem się o wybudowanie brakującego fragmentu ścieżki pieszo-rowerowej na przejeździe kolejowo-drogowym przy ul. Kilińskiego w Oławie - napisał do nas radny Marek Drabiński. - Niestety, ze względów finansowych nie doszło do realizacji inwestycji
Nie dał za wygraną. Jest efekt
Na pewno teraz będzie łatwiej tędy przechodzić

Źródło: MD

Podziel się
Oceń

I dalej: - Z informacji uzyskanych od Pana Dyrektora Drożdżala, zarządca linii kolejowej PKP PLK S.A. nie chciał nawet dołożyć kilku płyt, co sprawiłoby, że piesi i rowerzyści nie musieliby chodzić po kamieniach tuż obok przejeżdżających samochodów. Nie dałem za wygraną, umówiłem się na rozmowę z Zastępcą Dyrektora w PKP PLK we Wrocławiu Panem Piotrem Szczepaniukiem, który obiecał mi poprawienie nawierzchni w tym miejscu, co oczywiście będzie rozwiązaniem doraźnym, ale wpłynie na poprawienie bezpieczeństwa i komfortu dla pieszych i rowerzystów  w przedmiotowym miejscu. Jak Pan Dyrektor obiecał, tak zrobił. Kilka dni temu, co widać na zdjęciach, kolejarze wyasfaltowali brakujące fragmenty. Podobna operacja ma być wykonana także na przejeździe przy ul. Zacisznej. Jednocześnie Dyrektor PZD obiecał, że zarządca drogi wyrówna części prowadzące od zakończeń ścieżki pieszo-rowerowej do samego przejazdu.
W załączeniu poprzednie pisma dla przypomnienia oraz zdjęcia z przed wykonanych prac i po ich wykonaniu.

Pozdrawiam - Marek Drabiński

*

*

Pismo do PZD w Oławie z września 2022: 

Szanowni Panie Dyrektorze, zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań mających na celu powstanie ciągu pieszo - rowerowego na przejeździe kolejowo drogowym w km. 155.382 linii kolejowej nr 132 Wrocław-Bytom z drogą powiatową nr 1574D w miejscowości Oława.

W ostatnim czasie wzdłuż drogi powiatowej nr 1574 D w Oławie została wybudowana ścieżka pieszo - rowerowa. Niestety kończy się ona z obu stron przed ww. wymienionym przejazdem kolejowym, powodując tzw. "wąskie gardło" co bardzo utrudnia ruch oraz wpływa negatywnie na jego bezpieczeństwo. W związku z tym zwracam się z apelem o podjęcie wspólnych działań przez zarządcę linii kolejowej nr 132 PKP PLK S.A. oraz Powiatowy Zarząd Drogowy mających na celu powstanie brakującego fragmentu traktu pieszo - rowerowego na ww. przejeździe. 

Marek Drabiński

 

 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Obserwator 18.11.2024 13:22
Geniusz...

Andrzej 16.11.2024 19:45
Trochę asfaltu i od razu łatwiej przedostać się przez przejazd. Trzeba cisnąć dalej i nie poddawać się aż zrobią ścieżkę.

Redaktor 15.11.2024 14:50
Wow. Klękajcie narody...

Komarzyca 15.11.2024 14:33
Dziś na ul strzelnej zostały włączone światła i cała Oława stanęła w korku... Kto o zdrowych zmysłach podjął taką bzdurną decyzję. Nie kojarzę, żeby odkąd światła były wyłączone ze względu na budowę ronda był jakiś wypadek czy choćby stłuczka... Kierowcy sobie radzili i ruch szedł płynnie a teraz to jest dramat... ZLIKWIDOWAĆ ŚWIATŁA NA STRZELNEJ!!!

Beka z samochodziarzy 15.11.2024 21:57
Kierowcy sobie radzili. Ile to razy musiałam odskakiwać, bo będąc w połowie pasów (w ciągu dnia, nie po zmroku!) jakiś czubek nie chciał stanąć na kilka sekund i pędził jak gdyby nigdy nic. Nie wspominam o przepuszczaniu pieszych, bo czasem się czekało zanim jakiś jaśnie panicz w swoim pierdzi-wozie łaskawie stanie przed pasami. Wy samochodziarze myślicie tylko o sobie i bardzo dobrze, że przywrócono światła. Wreszcie można przejść przez pasy bez serca w dupie. Zlikwidować… to powinno się prywatne auta w miastach.

SieNieZnamToBredze 18.11.2024 10:34
Nigdy tamtędy chyba nie chodziłeś i tylko piszesz głupoty z domu. Nigdy nie miałem problemu z przechodzeniem przez pasy na tym skrzyżowaniu. Prawda, zdarzają się samochody co się nie zatrzymują, ale i tak przechodzi się o wiele szybciej bo nie trzeba czekać nie wiadomo ile na zielone

Inżynier BRD 15.11.2024 12:26
Żenujące wykonanie przejazdu. XXI wiek i takie wykonanie. Co PKP szkodziło położyć szerzej płyty, przecież pieszy i rowerzysta powinien poruszać się poboczem a tam tego nie było. Trzeba było wchodzić na pas jezdni. PKP zostało głęboko w komunie, zero myślenia. To samo na przejeździe na Zabardowice, tor był zamknięty, wymieniali płyty ale tylko na jezdni a pobocza dla pieszych i rowerzystów nie zrobili. Masakra w zarządzaniu PKP.

Gość xy 15.11.2024 19:25
To nic nie ma wspólnego z komuną, jest to typowa polska jakość z której tak na świecie słyniemy.

Tutu 16.11.2024 10:40
"Remont" ul. Chrobrego w Oławie w tym samym "trybie". To jest niegospodarność.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: jarek.wTreść komentarza: sytuacjatakabedziewurzedzie,dotad,dopukiradni/wwiekszosci/bedakundelkamistajszczyka.jedyniewmiareodwaznymjestpanRygielskizkolegami.taktrzymac.Apan,panieBabskijestjuzchybatadzialalnosciazmeczonyData dodania komentarza: 13.12.2025, 16:45Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: lechiznajomiTreść komentarza: panieburmistrz,toilejeszczeosobzotoczeniaGrzedowczekanaintratnestanowiskaodpana?/Bez/Radnizacowybierzeciepieniadze,prawdajest,zejestescieleniamiidarmozjadami.trzebazastanawiacsiejuz,niestetynadreferendumData dodania komentarza: 13.12.2025, 16:19Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: :)Treść komentarza: Wyleciał człowiek niezależny... pod byle pretekstem. Pan Olechowski robił dobrą robotę. Teraz wsadzą kolejną miejscową miernotę i będzie git. Ważne, żeby kasa z miasta szła tam gdzie ma iść. Układ jelczański działa dalej.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 14:02Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: GosiaTreść komentarza: Krzysiu Ty tam nie pasujesz, wracaj na Orlenik tam bardziej się przydasz😅Data dodania komentarza: 13.12.2025, 13:05Źródło komentarza: Oddali hołd wszystkim, którzy nie wyrzekli się wartości, jakie tworzą fundament wolnego społeczeństwaAutor komentarza: RedaktorTreść komentarza: Dziękuję za korektę - czyli ktoś te komentarze jednak czyta.. :-)Data dodania komentarza: 13.12.2025, 12:50Źródło komentarza: Najpierw zwolnienia, teraz sprzedają zakład za niemal 27 mln zł!Autor komentarza: RedaktorTreść komentarza: Przykra informacja. Trudny czas dla pracowników. Trudno się uśmiechać w takiej Polsce... Do tego artykuł z błędami: "pojawiła się oferta kupna terenu po zakładzie.." - jeśli już to oferta sprzedaży terenu.. itd.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:59Źródło komentarza: Najpierw zwolnienia, teraz sprzedają zakład za niemal 27 mln zł!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama