Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 stycznia 2026 17:24
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski

Wpadła do rowu i uszkodziła znak. Ale to nie wszystko...

Oławscy policjanci przypominają o konieczności zachowania rozwagi na drodze i przestrzegania przepisów ruchu drogowego
  • Źródło: Policja Oława
Wpadła do rowu i uszkodziła znak. Ale to nie wszystko...
Oławscy policjanci przypominają o konieczności zachowania rozwagi na drodze i przestrzegania przepisów ruchu drogowego

Źródło: policja oława

Podziel się
Oceń

Dni wciąż są krótkie, zmrok zapada szybko, a warunki atmosferyczne mogą zmieniać się dynamicznie. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami – bądźmy odpowiedzialni, unikajmy ryzykownych zachowań i dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu.

Niestety, nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. W ostatnich dniach na terenie powiatu oławskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych:

➡️ poniedziałek, 3 lutego, godz. 15:35 – 173. km autostrady A4 (kier. Katowice)

Kierowca ciężarówki z naczepą, jadąc prawym pasem, w wyniku wystrzału prawej przedniej opony uderzył w bariery energochłonne, niszcząc także telefon alarmowy w budce SOS. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

 

➡️ czwartek, 6 lutego, godz. 12:00 – 174. km autostrady A4 (kier. Katowice)

Na pasie awaryjnym zapalił się samochód marki Peugeot. Do pożaru doszło w wyniku samozapłonu. Kierowca opuścił pojazd, zanim ogień się rozprzestrzenił, i nie odniósł żadnych obrażeń.

➡️ czwartek, 6 lutego, godz. 12:20 – droga w kierunku Marszowic

Kierująca samochodem osobowym marki Skoda, nie dostosowując prędkości do warunków na drodze, na łuku straciła panowanie nad pojazdem, wpadła do rowu i uszkodziła znak drogowy. Została ukarana mandatem, a z pojazdu zatrzymano dowód rejestracyjny.

 

Apelujemy do wszystkich kierowców! Zmienna pogoda, śliska nawierzchnia i chwila nieuwagi mogą prowadzić do tragedii. Zachowajmy ostrożność i przestrzegajmy przepisów.


Napisz komentarz

Komentarze

cześ 09.02.2025 11:09
Kierująca... Czemu mnie nie dziwi że to kobieta???

Ludwik 08.02.2025 10:18
Dni są coraz krótsze - to kiedy artykuł był pisany?

Szymon 08.02.2025 21:24
Dni wciąż są krótkie, kłania się czytanie ze zrozumieniem

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: **Treść komentarza: Powinni takim dawać 20 lat więzienia. Tyle że jak wyjdzie to czeka go bezdomność.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 16:39Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: Bajlando1312Treść komentarza: Niezłe KWIATKI :] Wreszcie debila zatrzymano...Data dodania komentarza: 27.01.2026, 16:23Źródło komentarza: Nie reagował na sygnały do zatrzymania, uciekał przed policyjnym patrolemAutor komentarza: cześTreść komentarza: HAHAHAHAAHAH :DData dodania komentarza: 27.01.2026, 14:14Źródło komentarza: Ocena od hakera i zaproszenie na... "bal z prostytutkami"Autor komentarza: abuTreść komentarza: Indoktrynacja od najmłodszych lat . Planeta płonie....Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:20Źródło komentarza: Młodzi naukowcy z Marcinkowic w Międzynarodowym konkursie Climate Detectives!Autor komentarza: JelczTreść komentarza: Może w końcu Policja zacznie działania prewencyjne: zacznie sprawdzać wszelkie noclegownie gdzie są cudzoziemcy, reagować na łamanie prawa od tego drobnego za zaśmiecanie poprzez picie alkoholu w miejscach publicznych , nieustanny hałas tak uciazliwy , kontrolę jeżdzacych wraków, napitychh rowerzystów. Przejdzie się po po dzielnicy Jelcz i zauważy to co powinna. Dzielnicowy to Yeti.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:18Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: TYLETreść komentarza: Wszystkich Gruzinów i Ukraińców popełniających przestępstwo od razu przekazywać na pierwszą linię frontu np; do Kupiańska. Przecież tam się ucieszą że mają świeżą dostawę .Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:07Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe fakty
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama