Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 8 marca 2026 09:52
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Sprawdź porządek obrad XIII Sesji Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach

W piątek odbędzie się sesja Rady Miejskiej. Radni wysłuchają m.in. informacji o usługach opieki zdrowotnej, świadczonych w gminie Jelcz-Laskowice.
  • Źródło: Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Sprawdź porządek obrad XIII Sesji Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach
Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Załubski zwołał XIII Sesję Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach
Podziel się
Oceń

Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Załubski informuje, że została zwołana XIII Sesja Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach, która odbędzie się 28 marca 2025 r., o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy (pok. 11 a), przy ul. Witosa 24.

Porządek obrad:

  1. Otwarcie i zatwierdzenie porządku obrad XIII Sesji Rady Miejskiej.
  2. Informacje i komunikaty Przewodniczącego.
  3. Informacja Burmistrza o działaniach podejmowanych pomiędzy sesjami Rady Miejskiej.
  4. Sprawy samorządowe.
  5. Informacja o stanie bezpieczeństwa publicznego na terenie Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice za 2024 r.
  6. Informacja dotycząca funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jelczu-Laskowicach za rok 2024.
  7. Informacja dotycząca opieki zdrowotnej na terenie gminy Jelcz-Laskowice, zakresu świadczonych usług medycznych i ich dostępności w 2024 roku.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jelcz-Laskowice na lata 2025-2034.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice na 2025 rok.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XVI.122.2019 z dnia 29 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia dla osób bezdomnych.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie ustalania trybu udzielania i rozliczania dotacji dla publicznych i niepublicznych przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, szkół oraz placówek na terenie Gminy Jelcz-Laskowice, prowadzonych przez osoby fizyczne i prawne inne niż jednostka samorządu terytorialnego oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wójcicach.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie przekształcenia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich poprzez utworzenie dodatkowej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych pod adresem ul. Główna 87, 55-220 Wójcice.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia przez Gminę Jelcz-Laskowice dotacji celowej Województwu Dolnośląskiemu na realizację zadania w zakresie organizowania publicznego transportu zbiorowego w wojewódzkich kolejowych przewozach pasażerskich na linii kolejowej nr 277 Wrocław Główny - Siechnice -Jelcz-Laskowice.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia przez Gminę Jelcz-Laskowice dotacji celowej Województwu Dolnośląskiemu na realizację zadania w zakresie organizowania publicznego transportu zbiorowego w wojewódzkich kolejowych przewozach pasażerskich na linii kolejowej nr 292 Wrocław Główny - Dobrzykowice Wrocławskie -Jelcz-Laskowice.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie określenia sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na terenie gminy Jelcz-Laskowice w 2025 roku.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia "Sołeckiej Strategii Rozwoju Sołectwa Nowy Dwór w Gminie Jelcz-Laskowice na lata 2025 -2031".
  18. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy z dotychczasowym dzierżawcą oraz wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia: "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Jelcz-Laskowice w 2025 roku."
  20. Wolne wnioski.
  21. Komunikaty organów Gminy.
  22. Zakończenie obrad XIII Sesji Rady Miejskiej.

 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: OszukanaTreść komentarza: Też się czuję oszukana przez tego pana. Zmarnowany głos. Ramię w ramię z PIS BBSData dodania komentarza: 8.03.2026, 09:34Źródło komentarza: Kto zastąpi Romana Kaczora? Jest dwoje kandydatów. Wybory w KOAutor komentarza: WiedzącyTreść komentarza: Pustka panie pustka wielka pustka. Platfroma jak zwykle zajęta sama sobą. Nie interesuje ich los szpitala. Nie interesuje ich los rolników.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 09:21Źródło komentarza: Kto zastąpi Romana Kaczora? Jest dwoje kandydatów. Wybory w KOAutor komentarza: Ciężkie czasyTreść komentarza: Jelcz Laskowice podnieśli podatki od gruntów i nieruchomości ?!Data dodania komentarza: 8.03.2026, 09:21Źródło komentarza: Zaniepokojony czytelnik pyta o tę wycinkę. Mamy odpowiedźAutor komentarza: PodatnikTreść komentarza: Rajcy z Miasta i Gminy Jelcz Laskowice ponownie podnieśli podatek od gruntów i nieruchomości !!!?Data dodania komentarza: 8.03.2026, 09:19Źródło komentarza: Do śmiertelnych strzałów doszło 7 marca. Pamiętali!Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Czy Państwo zauważyło, po cichu podnieśli podatek od gruntów i nieruchomości w Miasto i Gmina Jelcz - Laskowice ?! Doja zmiana ?!Data dodania komentarza: 8.03.2026, 09:17Źródło komentarza: Katarzyna Nosowska gwiazdą Dni Jelcza-LaskowicAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Dajcie spokój z tym Soroczyńskim, miał być alternatywą dla BBS, nie minęło nawet pół kadencji, a gość już głosuje po linii BBS. Oszukał mieszkańców i tyle.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 09:06Źródło komentarza: Kto zastąpi Romana Kaczora? Jest dwoje kandydatów. Wybory w KO
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama