Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 07:59
Reklama BMM
Reklama

Międzyparafialna Droga Krzyżowa. To trasa 14 km

Parafia pw. NMP Królowej Polski w Jelczu-Laskowicach zaprasza 11 kwietnia na Międzyparafialną Drogę Krzyżową
Międzyparafialna Droga Krzyżowa. To trasa 14 km
Parafia pw. NMP Królowej Polski w Jelczu-Laskowicach zaprasza 11 kwietnia na Międzyparafialną Drogę Krzyżową
Podziel się
Oceń

Trasa wiedzie chodnikami Jelcz-Laskowic i Miłoszyc. 

ZASADY UCZESTNICTWA W MIĘDZYPARAFIALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ (ze strony organizatora)

Zanim zdecydujesz się wziąć udział:

– Zapoznaj się z poniższymi informacjami na temat MDK i zdecyduj, czy chcesz podjąć wyzwanie.

– Międzyparafialna Droga Krzyżowa MDK polega na pokonaniu w nocy przygotowanej trasy około 15 km, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami.

– MDK ma charakter indywidualny, podczas przejścia trasą, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, jesteś zdany wyłącznie na własne siły.

– Uczestnictwo ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Biorąc w niej udział robisz to na własną odpowiedzialność.

– Zapoznaj się z przebiegiem trasy i oceń, czy jesteś w stanie ją przejść.

– Decydując się na udział bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem.

– Trasa została przygotowana tak aby można było ją przejść chodnikami bez konieczności zajmowania pasa jezdni dla pojazdów kołowych.

– Przed MDK zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 kwietnia po mszy o godz. 18:00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy ulicy Techników.

 

Poruszanie się na trasie

W czasie Międzyparafialnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje ona od momentu dotarcia na I stację drogi krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi

Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.

– Zgodnie z prawem MDK ma charakter indywidualnego przejścia.

– Nie planuj nadmiernie długich postojów.

– Na trasie, a szczególnie na fragmentach tras prowadzących poboczem jezdni należy zachować szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego. Poruszać się można w grupach mniejszych niż 10-cio osobowe.

– Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.

Zanim wyruszysz z domu – Koniecznie:– Przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko umieścić w jednym możliwie małym plecaku.

– Zabierz ze sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do wędrówek, nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,

– Miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe) tak aby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

– Przed MDK sprawdź prognozę pogody.

– Poinformuj bliskich o planowanym wyjściu oraz zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi; pamiętaj, że w MDK wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia.

– Przemyśl, jak wrócisz po Międzyparafialnej Drodze Krzyżowej – trasa może zając kilka godzin.

– Zapoznaj się ponownie z przebiegiem i charakterem trasy

Warto:

– Przygotować sobie własny drewniany krzyż.

– Mieć kijki do wędrówek pieszych (np. do nordic walking).

– Wziąć ze sobą telefon z GPS, pliki z wgranymi śladami tras zostanie przesłany na podanego w formularzu maila.

– Zainstalować aplikację Mapa Turystyczna na telefonie – trasa została zapisana w tej aplikacji.

 

Formularz zgłoszeniowy: 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: KpinaTreść komentarza: zbiórka darów, zbiórka na grzejniki, a Frischmann lekką ręką wywala 120 tys. na ławkęData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:06Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: Oława OKTreść komentarza: Marek co się z tobą na wyrabiało ???Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:25Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: RafałTreść komentarza: Jak kler odejdzie od polityki to może wrócę do kościoła i zaczne się spowiadać w konfesionaleData dodania komentarza: 4.12.2025, 15:52Źródło komentarza: Wyspowiadaj się na dworcu kolejowymAutor komentarza: NataTreść komentarza: Robicie z Powiatu niepotrzebny Babilon i nie pozwalacie obywatelom, tj. Mieszkańcom dołożyć cegiełki na pomoc chorym i ubogim. Mam tego dość!!!!!!!!Data dodania komentarza: 4.12.2025, 15:16Źródło komentarza: Rusza akcja "Podziel się z potrzebującymi"Autor komentarza: WalerianTreść komentarza: Do czego może być przydatny ten dokument? To sztuka dla sztuki. Czy mamy zrezygnować z przemysłu i wrócić do rolnictwa i upraw bo to jest najmniej szkodliwa działalność. Chociaż nie do końca, bo najlepiej to lasy posadzić. Co szary mieszkaniec ma do powiedzenia? Wszyscy widzimy że klimat się zmienia, ale przyczyny mogą być różne. Może to być proces naturalny, a może jednak działalność człowieka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Dziwie się że nie zmieniliście jeszcze nazwy na tuDrabiński...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 13:33Źródło komentarza: Radny powiatowy zwrócił się do burmistrza Oławy o zawieszenie tego postepowania
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama