Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 10:00
Reklama
Reklama

OŁAWA Ruszyła budowa żłobka

Rozpoczęła się rozbudowa żłobka miejskiego przy ul. Chrobrego - informuje Urząd Miejski w Oławie
  • Źródło: miasto Oława
OŁAWA Ruszyła budowa żłobka
Ruszyła budowa żłobka

Źródło: Miastro Oława

Podziel się
Oceń

Placówka będzie przygotowana na przyjęcie dodatkowo 48 dzieci. Teren budowy ogrodzono i zabezpieczono, zdemontowano już plac zabaw, osłonięto drzewa, wkrótce prace rozpocznie ciężki sprzęt.

Budynek powiększy się o część, która będzie miała dwa piętra, windę. Powstaną dwie duże sale (o powierzchni 129 i 106 metrów kwadratowych) - z wydzielonym miejscem do leżakowania i zabawy. Na dachu będzie zlokalizowany system klimatyzacyjno-wentylacyjny, który docelowo będzie obsługiwał cały obiekt.

Oprócz tego będą dwa tarasy - 26 i 18 metrów, po to, żeby dzieci mogły wyjść na świeże powietrze. Dodatkowo wykonana zostanie wózkownia, pomieszczenia gospodarcze i techniczne, toalety ogólnodostępne i te dla dzieci, rozbudowana zostanie kuchnia żłobka.

Zadanie realizuje ALBA FACILITY MANAGEMENT, czas na realizację krótki - 1 września 2026. Wykonawcy podkreślają, że nie boją się tego wyzwania. - Lubimy wyzwania, mamy zaplecze inżynierów, projektantów, którzy czuwają na takimi zadaniami. Mamy też sprawdzonych dostawców, łącznie z tym, że realizujemy dostawę mebli. Potrafimy się wszystkim zająć od A do Z.

„Utworzenie 48 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w Żłobku Miejskim w Oławie przy ul. B. Chrobrego 106A” dofinansowane zostało z Programu Aktywny MALUCH 2022-2029

Wartość dofinansowania na utworzenie miejsc z:

- Krajowego Planu Odbudowy: 2 761 344,00 PLN

- budżetu państwa: 635 109,12 PLN (kwota podatku VAT)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Bój w hucie 09.05.2025 09:34
Biorąc pod uwagę nadchodzący niż demograficzny i lewackość Oławy, jeszcze będziecie zmieniać ten żłobek w ośrodek dla nachodźców.

Rafa 09.05.2025 10:07
Bój w hucie 09.05.2025 09:34
Biorąc pod uwagę nadchodzący niż demograficzny i lewackość Oławy, jeszcze będziecie zmieniać ten żłobek w ośrodek dla nachodźców.
Piszę się uchodźców

grapółsłówek 09.05.2025 10:54
Ty jednak jesteś .... w prawym bucie.

Bój w hucie 09.05.2025 09:34
Biorąc pod uwagę nadchodzący niż demograficzny i lewackość Oławy, jeszcze będziecie zmieniać ten żłobek w ośrodek dla nachodźców.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Bo oni chodzą do szkoły , żeby się uczyć a w Sobieskim ciągle trwają zabawy . Zgodnie z powiedzeniem " nie matura a chęć szczera zrobią z ciebie oficera " .Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:29Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RedaktorTreść komentarza: "Rzeczą, która budzi zastrzeżenia (...) jest forma nagłośnienia (...). (...) było niezbędne minimum w postaci wzmianki w BIP, stronie internetowej (...), a nawet w gazecie - ale wydaj mi się, że (...) powinno to być znacznie bardziej nagłośnione. Tymczasem zrobiono (...), niezbędne minimum." Dawno już nikt nie wskazał tak dobitnie na nikłą rolę gazety w podawaniu informacji, jej zasięgu i oddziaływania, jak zrobił to "lokalny działacz społeczny, ekolog dla którego bardzo istotna jest ochrona środowiska naturalnego". Pierwszy tego imienia... (a zbieżność danych oraz podobieństwo osoby na zdjęciu z czynnym politykiem KO może być jedynie "przypadkowa..."). Dlaczego inni lokalni politycy (zajmujący się hobbistycznie ekologią), nie dostąpili zaszczytu skomentowania - nie wiadomo. Kabaret w czystej postaci.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: ten pseudo burmistrz nadaję się tylko na zdjęcia i cieszyć tą japę bo tylko to dobrze mu wychodzi.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:58Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: To miasto nie ma gospodarza, jakby miał odrobinę honoru to podałby się do dymisji i oddał pobrane wynagrodzenie.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 07:47Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Składam należne gratulacje! Dodam, że Rowerem przez Jelcz w ubiegłym roku doceniło talent Wojtka Ganczarka organizując odsłonięcie jego gwiazdy w dębińskiej alei. Gratuluję również rodzicom, którzy wychowali tak zdolnego człowieka! Oboje, przez długie lata związani są ze szkolnictwem. A my? cóż, pozostaje nam cieszyć się, że Wojtek Ganczarek w tak piękny sposób rozsławia nasze miasto!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:31Źródło komentarza: Wojciech Ganczarek z Grand Prix Festiwalu HumanDOCAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Prawdziwa uczta dla miłośnika muzyki barokowej , wspanialeData dodania komentarza: 5.12.2025, 04:23Źródło komentarza: Wyjątkowy koncert w Sali Rycerskiej
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama