– Urzędomat w Starostwie Powiatowym już działa – informuje na swoim profilu społecznościowym starosta oławski Marek Szponar. – Jest to nowoczesne urządzenie służące do odbioru dokumentów. Działa jak paczkomat, ale zamiast paczek odbierzecie tu dowód rejestracyjny – bez kolejek, bez wchodzenia do urzędu, dostępne całą dobę, siedem dni w tygodniu. W przyszłości planowane jest rozszerzenie funkcjonalności urzędomatu o inne dokumenty.
Jak to funkcjonuje? Wypełniając wniosek o dowód rejestracyjny, trzeba zaznaczyć "odbiór w urzędomacie" i podać swój numer telefonu. Poprzez SMS otrzymasz kod. Numer telefonu i kod wprowadzamy do urzędomatu. Gdy otworzy się skrzynka, odbieramy dokumenty.
– To rozwiązanie, które oszczędza czas i ułatwia codzienne życie, a jednocześnie wpisuje się w szerszy plan cyfryzacji usług publicznych w naszym powiecie – dodaje starosta.
Urzędomat ustawiony jest na parkingu Starostwa Powiatowego, od strony wjazdu, naprzeciwko budynku PZU. Już można z niego korzystać.










Napisz komentarz
Komentarze