Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 07:59
Reklama
Reklama

Nowy rok szkolny i nowy kierunek kształcenia w Zespole Szkół w Jelczu-Laskowicach

1 września w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2025/2026.
  • Źródło: ZS w Jelczu-Laskowicach
Nowy rok szkolny i nowy kierunek kształcenia w Zespole Szkół w Jelczu-Laskowicach
Toyota, obejmując opieką nowy kierunek, przekazała szkole defibrylator oraz sfinansowała szkolenia z pierwszej pomocy dla uczniów i nauczycieli.

Źródło: zs

Podziel się
Oceń

 Tegoroczne rozpoczęcie miało szczególny charakter - oprócz powitania uczniów po wakacyjnej przerwie szkoła oficjalnie otworzyła nowy kierunek kształcenia: technik mechatronik, który działa pod patronatem firmy Toyota Motor Manufacturing Poland. 

Na apelu obecni byli przedstawiciele zakładu: Zbigniew Oczkowski – wiceprezes, pan Andrzej Jachym – general manager, pani Ewelina Kaczor – manager. Toyota, obejmując opieką nowy kierunek, przekazała szkole defibrylator oraz sfinansowała szkolenia z pierwszej pomocy dla uczniów i nauczycieli. Jak podkreślali przedstawiciele firmy, gest ten symbolizuje troskę o bezpieczeństwo i odpowiedzialność społeczną. Podczas uroczystości głos zabrali: wiceprezes Toyoty, dyrektor szkoły oraz reprezentant rodziców. W swoich wystąpieniach zwracali uwagę na znaczenie współpracy edukacji z biznesem i szansę, jaką stanowi możliwość zdobywania nowoczesnego zawodu w lokalnej szkole. Dyrektor przypomniał również, że 1 września to nie tylko początek roku szkolnego, ale także data o ogromnym znaczeniu historycznym – tego dnia 86 lat temu wybuchła II wojna światowa. Wspomnienie o tragicznym wydarzeniu nadało uroczystości refleksyjny charakter. Program artystyczny przygotowany przez uczniów – recytacja wiersza i występ gitarowy – podkreślił podniosłą atmosferę spotkania. 

Zespół Szkół w Jelczu-Laskowicach rozpoczyna nowy rok z ambitnymi planami, świeżą energią i nowymi możliwościami dla swoich uczniów.


Napisz komentarz

Komentarze

Nauczyciel 04.09.2025 06:52
Szkoła z pięknymi tradycjami i historią gratulacje

A 03.09.2025 13:56
W oławie technik mechanik dużo osób robi, w Jelczu też technik mechanik. Może będą tańsze naprawy, jak się ich tylu porobi.

Rodzic 03.09.2025 09:37
Super szkoła rozwija się w bardzo dobrym kierunku gratulacje dla dyrekcji brawo

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: KpinaTreść komentarza: zbiórka darów, zbiórka na grzejniki, a Frischmann lekką ręką wywala 120 tys. na ławkęData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:06Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: Oława OKTreść komentarza: Marek co się z tobą na wyrabiało ???Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:25Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: RafałTreść komentarza: Jak kler odejdzie od polityki to może wrócę do kościoła i zaczne się spowiadać w konfesionaleData dodania komentarza: 4.12.2025, 15:52Źródło komentarza: Wyspowiadaj się na dworcu kolejowymAutor komentarza: NataTreść komentarza: Robicie z Powiatu niepotrzebny Babilon i nie pozwalacie obywatelom, tj. Mieszkańcom dołożyć cegiełki na pomoc chorym i ubogim. Mam tego dość!!!!!!!!Data dodania komentarza: 4.12.2025, 15:16Źródło komentarza: Rusza akcja "Podziel się z potrzebującymi"Autor komentarza: WalerianTreść komentarza: Do czego może być przydatny ten dokument? To sztuka dla sztuki. Czy mamy zrezygnować z przemysłu i wrócić do rolnictwa i upraw bo to jest najmniej szkodliwa działalność. Chociaż nie do końca, bo najlepiej to lasy posadzić. Co szary mieszkaniec ma do powiedzenia? Wszyscy widzimy że klimat się zmienia, ale przyczyny mogą być różne. Może to być proces naturalny, a może jednak działalność człowieka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Dziwie się że nie zmieniliście jeszcze nazwy na tuDrabiński...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 13:33Źródło komentarza: Radny powiatowy zwrócił się do burmistrza Oławy o zawieszenie tego postepowania
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama