Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 07:55
Reklama BMM
Reklama

Budżet Obywatelski – wkrótce głosowanie

1 października rozpocznie się etap głosowania nad 17 projektami zadań zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego na rok 2026
  • Źródło: UMiG J-L
Podziel się
Oceń

Apelujemy do mieszkańców o udział w głosowaniu, a do wnioskodawców o mobilizowanie do wsparcia poszczególnych projektów. W decydującym etapie głosowania liczyć się będzie każdy głos. 

Prawo do głosowania mają mieszkańcy miasta i gminy, którzy ukończyli 13. rok życia. Głosować można na karcie papierowej lub elektronicznie. Kartę do głosowania można pobrać ze strony jelcz-laskowice.budzetobywatelski.pl lub odebrać ją z sekretariatu Urzędu Miasta i Gminy. Wypełnione karty składamy w urzędzie lub wysyłamy na adres urzędu pocztą.

Głosowanie elektroniczne odbywa się na stronie jelczlaskowice.budzetobywatelski.pl. Głosować można wyłącznie osobiście i tylko raz.

Przypominamy zaklasyfikowane projekty:

1. Uporządkowanie i zagospodarowanie terenu w Miłocicach Małych

2. Wiata – altana integracyjna dla mieszkańców Piekar

3. Odkorkujmy naszą szkołę! – poprawa możliwości parkowania przy Publicznej

Szkole Podstawowej nr 2

4. Rekreacyjny zakątek w Grędzinie

5. Oświetlenie solarno-wiatrowe ul. Łąkowa w Minkowicach Oł.

6. Strefa chillout w Nowym Dworze

7. Budowa boiska do streetballu w Kopalinie

8. Plac zabaw w Dziuplinie

9. Chwałowicka Kuchnia Wiejska – serce naszej wspólnoty

10. Zagospodarowanie obszaru na Osiedlu Komunalnym przy ul. Mieszka I poprzez

stworzenie alei kwietnej i montaż ławek

11. Budowa nowej trybuny dla kibiców wraz z zadaszeniem na stadionie MKS Czarni

Jelcz-Laskowice

12. Rewitalizacja przestrzeni publicznej na pl. Jana Pawła II

13. Płomykówka w Dębinie

14. Budowa profesjonalnego oświetlenia sportowego na boisku w Wójcicach

15. Razem w Miłocicach – wiata, która łączy

16. Wykonanie ekranu wodnego dla odtwarzania animacji oraz oświetlenie fontanny

przy Centrum Sportu i Rekreacji

17. Strefa relaksu i integracji "POMOST" przy zbiorniku wodnym na ul. Kasztanowej


Napisz komentarz

Komentarze

35 lat czekania 24.09.2025 16:27
Droga asfaltowa z burzówką na osiedlu Jelcz ul. Cyprysowa, Jałowcowa, Sosnowa, Jodłowa, Modrzewiowa, Nowa.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: KpinaTreść komentarza: zbiórka darów, zbiórka na grzejniki, a Frischmann lekką ręką wywala 120 tys. na ławkęData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:06Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: Oława OKTreść komentarza: Marek co się z tobą na wyrabiało ???Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:25Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: RafałTreść komentarza: Jak kler odejdzie od polityki to może wrócę do kościoła i zaczne się spowiadać w konfesionaleData dodania komentarza: 4.12.2025, 15:52Źródło komentarza: Wyspowiadaj się na dworcu kolejowymAutor komentarza: NataTreść komentarza: Robicie z Powiatu niepotrzebny Babilon i nie pozwalacie obywatelom, tj. Mieszkańcom dołożyć cegiełki na pomoc chorym i ubogim. Mam tego dość!!!!!!!!Data dodania komentarza: 4.12.2025, 15:16Źródło komentarza: Rusza akcja "Podziel się z potrzebującymi"Autor komentarza: WalerianTreść komentarza: Do czego może być przydatny ten dokument? To sztuka dla sztuki. Czy mamy zrezygnować z przemysłu i wrócić do rolnictwa i upraw bo to jest najmniej szkodliwa działalność. Chociaż nie do końca, bo najlepiej to lasy posadzić. Co szary mieszkaniec ma do powiedzenia? Wszyscy widzimy że klimat się zmienia, ale przyczyny mogą być różne. Może to być proces naturalny, a może jednak działalność człowieka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Dziwie się że nie zmieniliście jeszcze nazwy na tuDrabiński...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 13:33Źródło komentarza: Radny powiatowy zwrócił się do burmistrza Oławy o zawieszenie tego postepowania
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama