Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 31 stycznia 2026 13:28
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski
Reklama

Będzie remont dworca PKP w Jelczu-Laskowicach. Nareszcie!

Chodzi o sam budynek dworca, a nie perony czy przejścia podziemne. Gmina zyska nowe pomieszczenia
Będzie remont dworca PKP w Jelczu-Laskowicach. Nareszcie!
Będzie remont dworca PKP w Jelczu-Laskowicach. Nareszcie!
Podziel się
Oceń

Dobrą informacją podzielił się w mediach społecznościowych burmistrz Jelcza-Laskowic Piotr Stajszczyk: - Drodzy Mieszkańcy oraz wszyscy korzystający z dworca PKP w Jelczu-Laskowicach – mam dla Was naprawdę dobrą wiadomość! Po wielu latach osobistych starań, rozmów i konsekwentnych działań mogę z satysfakcją poinformować, że w dniu 28 stycznia 2026 roku, ogłoszono przetarg na remont dworca PKP w Jelczu-Laskowicach. To ważny krok, który realnie wpłynie na komfort podróżowania oraz wizerunek naszego miasta. Do tego etapu doprowadziła bardzo dobra współpraca z PKP Nieruchomości we Wrocławiu – liczne spotkania i rozmowy, prowadzone zarówno w siedzibie PKP, jak i w Gminie Jelcz-Laskowice, przyniosły oczekiwany efekt. 

Planowana inwestycja dotyczy budynku dworca. Przejście podziemne oraz perony stanowią odrębny zakres, projektowany przez spółkę PKP, do której należą tereny kolejowe. Po zakończeniu remontu Gmina podpisze z PKP odpowiednie umowy, dzięki którym pomieszczenia dworca oraz przybudówki będą mogły zostać wykorzystane na cele społeczne i kulturalne. 

- To szczególnie istotne, ponieważ wszyscy doskonale wiemy, jak bardzo w naszej gminie brakuje takich przestrzeni - info9rmueju burmistrz. - Przed nami jeszcze rozmowy i decyzje dotyczące przyszłego zagospodarowania dworca – i na tym etapie głos mieszkańców będzie bardzo ważny. Chcemy, aby było to miejsce nie tylko funkcjonalne, ale także żywe i potrzebne lokalnej społeczności. To dobra wiadomość i kolejny krok w stronę poprawy jakości przestrzeni publicznej w Jelczu-Laskowicach. 


Napisz komentarz

Komentarze

Gość 31.01.2026 11:49
Chłopie od "górki na sanki " w centrum miasta na jakiego ... potrzebny jest dworzec w miejscowości gdzie pociąg jedzie tylko do Wrocławia i ludzie przychodzą na chwilę przed odjazdem. Dworce potrzebne są tam gdzie jeździ bardzo dużo pociągów są przesiadki itp. Twoje inwestycje to jakaś porażka a ta budowana dróżka rowerowa wzdłuż Oławskiej po wale to kto wymyślił fan sportów ekstremalnych ? Jedzie człowiek rowerem a nad głową tir przemyka.

Stanisław K 31.01.2026 11:42
Brawa dla Burmistrza Piotra Stajszczyka za dobre działanie i doprowadzenie do remontu budynku stacji kolejowej w Jelczu - Laskowicach. Gratuluję i pozdrawiam serdecznie.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: RysiekTreść komentarza: Serio? Do linii „0” jest dedykowany autobus niskopodłogowy, jeden z najnowszych we flocie przewoźnika. I głównie to właśnie nim realizowana jest ta linia. Jeśli zdarzy się jeden czy dwa kursy innym autem, to może to wynikać z potrzeby wykonania przerwy technicznej. Co do punktualności tej linii też nie miałbym zastrzeżeń - to linia wykonywaną naprzemiennie z linią „10” - obie są krótkie, ewentualne opóźnienia mogą wynikać wyłącznie z natężenia ruchu w mieście. Ktoś tu wyraźnie bije pianę, nic więcej.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 12:45Źródło komentarza: Autobusy dla niepełnosprawnych. Jest słabo, ale ma być lepiejAutor komentarza: NataTreść komentarza: Tak trzymać, Mario!!!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 12:43Źródło komentarza: "Cztery pory roku" - nowy pomysł na bieganie i pomaganieAutor komentarza: driverTreść komentarza: Przydała by się tania stacja benzynowa bo te , które są w Oławie to cenowy koszmar, najdroższe w na Dolnym Śląsku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 12:43Źródło komentarza: Park Handlowy. Pokazali, jak to ma wyglądaćAutor komentarza: KayakTreść komentarza: a czy będzie toaleta?Data dodania komentarza: 31.01.2026, 12:37Źródło komentarza: Park Handlowy. Pokazali, jak to ma wyglądaćAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Pan Burmistrz już wie kto wygra, pewnie na CV był dopisek na Cito :-) A Rada nadzorcza ta sama przy korycie zostanie ? Wcześniej 1.5 roku nic nie widzieli to o teraz oko przymkną :-)Data dodania komentarza: 31.01.2026, 12:09Źródło komentarza: 12 kandydatów na prezesa CSiR. Kiedy rozstrzygnięcie konkursu?Autor komentarza: Stanisław KTreść komentarza: To miłe, że były Dyrektor JZS wspomina tych z którymi spotykał się czasem, często lub bardzo często w czasie pracy zawodowej w Jelczu. Pozdrawiam.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:52Źródło komentarza: Jan Dalgiewicz wspomina zmarłych pracowników JZS
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama