Zawody poprowadził Jarosław Czachor, który przed rozpoczęciem strzelań przeprowadził regulaminową odprawę, zapoznając uczestników z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na strzelnicy. Sędzią głównym był Piotr Pliszczak, natomiast obliczaniem wyników zajął się Mieczysław Nyklarz. Stanowiska strzeleckie obsadzili członkowie LOK: Jarosław Czachor, Krzysztof Bronowicki, Marek Ożóg i Piotr Stryjewski.
W kategorii juniorów młodszych triumfował Alan Pliszczak. Drugie miejsce zajęła Klara Czachor, a trzecie Szymon Karpiński. Wśród juniorów najlepszy okazał się Filip Wiechowski, wyprzedzając Patryka Śledzińskiego i Paulinę Antos. Seniorzy rywalizowali w dwuboju strzeleckim łączącym karabinek kbks i pistolet Margolin. Zwyciężył Jarosław Czachor, drugie miejsce zajął Zbigniew Frąckowiak, a na najniższym stopniu podium stanął Jacek Mikołajczyk.
Zawodnicy, którzy uplasowali się na miejscach pierwszym do trzeciego, odebrali puchary. Dyplomy pamiątkowe powędrowały do rąk wszystkich, którzy zajęli miejsca od pierwszego do szóstego. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w trakcie zawodów nadzorowały Andżelika Antos i Ewelina Pliszczak.
Organizatorzy z satysfakcją odnotowują systematyczny wzrost poziomu sportowego młodych zawodników, co - ich zdaniem - potwierdza skuteczność prowadzonej pracy szkoleniowej. W bieżącym sezonie do organizacji dołączyli nowi członkowie: Jakub Bronowicki, Piotr Winiarski, Marcelina Paton Winiarska, Mirosław Zaleziński, Andrzej Łach i Dominik Zawadzki.
Zarząd MG LOK podkreśla, że prowadzenie szkoleń strzeleckich dla młodzieży z jelczańsko-laskowickich szkół jest możliwe w dużej mierze dzięki wsparciu finansowemu samorządu. Podziękowania kierowane są pod adresem burmistrza Piotra Stajszczyka, jego zastępców Michała Wolskiego i Mariusza Hassa, a także przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Załubskiego.
Kolejne zawody zaplanowano w formule dwuboju na 25 lipca i 8 sierpnia 2026 roku, z początkiem o godzinie 10.00. Impreza odbędzie się w ramach akcji "Wystrzałowe Wakacje z LOK Jelcz-Laskowice". Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

Napisz komentarz
Komentarze