Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 29 sierpnia 2026 16:31
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

5-latek był zdezorientowany i przestraszony. Nie mógł znaleźć mamy

Czasem wystarczy kilka minut i odpowiedzialna reakcja drugiego człowieka, by zapobiec tragedii. Dzięki czujności mieszkanki Oławy oraz błyskawicznym działaniom policjantów 5-letni chłopiec bezpiecznie wrócił pod opiekę swojej mamy.
  • Źródło: KPP Oława
Oława
Wystarczy chwila nieuwagi, aby dziecko oddaliło się podczas zabawy. Zachowujmy szczególną ostrożność na placach zabaw, w parkach, centrach handlowych oraz podczas imprez plenerowych.
Podziel się
Oceń

W czwartek, 9 lipca br., około godziny 18:00 do jednego z gabinetów terapeutycznych na terenie Oławy wszedł przestraszony 5-letni chłopiec, który nie potrafił odnaleźć swojej mamy. Dziecko było wyraźnie zdezorientowane i potrzebowało pomocy. Pracownica gabinetu Logo Przystań zachowała zimną krew, zaopiekowała się chłopcem i natychmiast powiadomiła Policję. Na miejsce skierowano patrol, który od razu rozpoczął poszukiwania opiekuna.

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że chłopiec najprawdopodobniej oddalił się z pobliskiego placu zabaw. Już po krótkiej chwili odnaleziono jego mamę, która rozpaczliwie szukała syna po utracie z nim kontaktu wzrokowego podczas zabawy. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie – chłopiec cały i zdrowy wrócił pod opiekę mamy, a jego stan nie wymagał pomocy medycznej. 

Serdeczne podziękowania Policja kieruje do pracownicy gabinetu terapeutycznego, która wykazała się wzorową postawą obywatelską. Jej empatia, opanowanie i szybka reakcja sprawiły, że dziecko czuło się bezpiecznie, a jego powrót do mamy nastąpił bardzo szybko. To najlepszy dowód na to, że warto reagować, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Policja apeluje do rodziców i opiekunów!

Wystarczy chwila nieuwagi, aby dziecko oddaliło się podczas zabawy. Zachowujmy szczególną ostrożność na placach zabaw, w parkach, centrach handlowych oraz podczas imprez plenerowych.

Przypominajmy dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • nie oddalaj się bez wiedzy opiekuna,
  • jeśli się zgubisz – poproś o pomoc zaufaną osobę dorosłą (np. policjanta, pracownika sklepu lub kobietę z dzieckiem),
  • znaj swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu do rodzica.

Policjanci dziękują wszystkim mieszkańcom, którzy nie pozostają obojętni i reagują, gdy zagrożone jest bezpieczeństwo dzieci. 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkanka gminy Treść komentarza: Bardzo kompetentny i zaangażowany człowiek! Jesteśmy szczęściarzami! Data dodania komentarza: 29.08.2026, 15:57 Źródło komentarza: Piotr Stajszczyk: - Spółka Jelcz ma swoje kolejne pięć minut Autor komentarza: baca Treść komentarza: Ten parking w środku lasu to raczej zły pomysł. Co do akcji saperskiej. Robią porządek ale tylko w obrębie drogi a tam niewypałów leży dużo więcej. Data dodania komentarza: 29.08.2026, 14:48 Źródło komentarza: Co robią saperzy w naszych lasach? Autor komentarza: stefan Treść komentarza: i taki sam śmietnik będzie jak w skateparku Data dodania komentarza: 29.08.2026, 13:34 Źródło komentarza: LIST: - Zapraszam do wsparcia i głosowania: Oławski Bike Park – Nowa przestrzeń aktywnego wypoczynku dla mieszkańców! (Projekt nr 2) Autor komentarza: Równi i równiejsi Treść komentarza: Ani ja, ani moja babcia, ani moja córka nie skorzystamy z USG piersi. Żadna mieszkanka miasta nie skorzysta z USG jąder. Więc jak ten projekt jest ogólnodostępny? Gdzie jest jakiś regulamin dotyczący zapisów, wskazany wykonawca lub sposób jego wyłonienia, zgoda zarządcy terenu? Takie wymogi były wobec innych projektów a wobec tej urzędniczki, kandydatki BBS takie wymogi nie były zastosowane. Data dodania komentarza: 29.08.2026, 13:31 Źródło komentarza: Małgorzata Kwaśniewska : - Liczę na każdy głos... Autor komentarza: Nepotyzm, kolesiostwo, korupcja Treść komentarza: No to już wiemy jak ten projekt przeszedł pomimo tego, że nie spełniał wymogów. Kolejny przykład kolesiostwa. Data dodania komentarza: 29.08.2026, 13:27 Źródło komentarza: Małgorzata Kwaśniewska : - Liczę na każdy głos... Autor komentarza: Cieć cmentarny Treść komentarza: Niech wyrzucają w Oławie, w Oławie jest tylko pouczenie, nie dają mandatu Data dodania komentarza: 29.08.2026, 13:25 Źródło komentarza: Śmieci już zabrane. To efekt pracy strażników gminnych
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama