Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 30 sierpnia 2026 07:26
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Trwa dodatkowy nabór na studia na Uniwersytecie Wrocławskim

W lipcowym naborze na studia na UWr padł rekord - niemal 37 tys. rejestracji w internetowym systemie rekrutacyjnym, ponad 20 i pół tys. kandydatów i kandydatek. Ale to nie koniec! Trwa właśnie dodatkowy nabór na studia I stopnia oraz na studia II stopnia, kierunki anglojęzyczne a także na podyplomowe i doktoranckie.
  • Źródło: Uniwersytet Wrocławski
Uniwersytet Wrocławski
Na maturzystów czeka jeszcze kilkaset miejsc na studiach stacjonarnych.
Podziel się
Oceń

Na maturzystów czeka jeszcze kilkaset miejsc na studiach stacjonarnych. Zapraszamy chociażby na Zarzą­dza­nie śro­do­wi­skiem przy­rod­ni­czym. Te studia łączą bio­lo­gię, nauki prawne i eko­no­miczne. Ich pro­gram opiera się na prak­tyce: więk­szość zajęć to ćwi­cze­nia tere­nowe pro­wa­dzone w cen­nych przy­rod­ni­czo obsza­rach. Absolwent będzie potrafił nie tylko roz­po­zna­wać gatunki chro­nione i ich sie­dli­ska, pro­wa­dzić bada­nia eko­lo­giczne, przy­go­to­wy­wać oceny oddzia­ły­wa­nia inwe­sty­cji na śro­do­wi­sko ale moni­to­rować gatun­ki i sie­dliska, two­rzyć pro­gramy resty­tu­cji gatun­ków oraz przy­go­to­wy­wać pro­jekty pro-śro­do­wi­skowe.

Są również jeszcze wolne miejsca na kierunku Ochrona środowiska, na którym można nauczyć się racjo­nal­nego gospo­da­ro­wa­nia zaso­bami, prze­ciw­dzia­ła­nia degra­da­cji śro­do­wi­ska i mini­ma­li­zo­wa­nia skut­ków dzia­łal­no­ści czło­wieka. 

Zapraszamy na Mikrobiologię, Biologię, Biologię człowieka, a także Chemię, Fizykę, Astronomię, Geografię, Geologię  i na kierunki inżynierskie: Informatyka stosowana i systemy pomiarowe, Geoinformacja, Inżynieria geologiczna. 

Dla humanistów proponujemy m.in. stu­dia śród­ziem­no­mor­skie. Tu można nauczyć się jednego z języ­ków nowo­żyt­nich rejonu (nowo­grecki, włoski, arab­ski) na pozio­mie B2 oraz zdobyć pod­stawy łaciny i greki, co pozwoli samo­dziel­nie pra­co­wać z tek­stami źró­dło­wymi. Tu można nauczyć się czytać, tłu­ma­czyć i ana­li­zo­wać źró­dłowe teksty sta­ro­żytne, biblijne, śre­dnio­wieczne, rene­san­sowe i nowo­cze­sne oraz inter­pre­to­wać ich zna­cze­nie dla współ­cze­snej kul­tury, zdo­być prak­tyczne umie­jęt­no­ści pracy z ręko­pi­sami i sta­ro­dru­kami, nabyć umiejętność korzy­sta­nia z baz danych, narzę­dzi do digi­ta­li­za­cji oraz pod­sta­wo­wych narzę­dzi huma­ni­styki cyfro­wej i AI. 

Oprócz wolnych miejsc na niektórych filologiach (polska, germańska, czeska, indyjska, ukraińska, rosyjska, chorwacka z językiem serbskim, klasyczna) proponujemy Niderlandystykę łączącą inten­sywną naukę języka nider­landz­kiego od pod­staw do poziomu B2+/C1 z pogłę­bioną wiedzą o lite­ra­tu­rze, histo­rii, języku i realiach spo­łecz­nych regionu oraz Lite­ra­turę świa­tową: kom­pa­ra­ty­stykę i wie­lo­kul­tu­ro­wość. Ten ostatni, to uni­ka­towy, pię­cio­letni pro­gram magi­ster­ski, stwo­rzony dla osób, które chcą pro­fe­sjo­nal­nie zaj­mo­wać się lite­ra­turą i rozu­mieć jej zwią­zek z kul­turą, języ­kiem oraz współ­cze­snymi wyzwa­niami. Studia łączą kla­syczne narzę­dzia filo­lo­giczne z naj­now­szymi per­spek­ty­wami badaw­czymi – od post­fe­mi­ni­zmu, przez eko­kry­tykę, po medio­znaw­stwo – ofe­ru­jąc wgląd w to, jak teksty lite­rac­kie róż­nych epok i kultur odpo­wia­dają na aktu­alne kry­zysy spo­łeczne, kli­ma­tyczne czy zdro­wotne.

Zapraszamy oczywiście do studiowania nauk społecznych. Są jeszcze wolne miejsca na Politologii. Zachęcamy do studiowania Historii oraz Dziedzictwa kultury materialnej - ochrony, promocji, gospodarowania - to dosko­nały wybór dla tych, którzy chcą pra­co­wać na styku histo­rii, zarzą­dza­nia, ochrony zabyt­ków, tury­styki i kul­tury.

Trwa rekrutacja na studia anglojęzyczne, również tegoroczne nowości m.in. Data and Society (I st.), Genetics and Experimental Biology (I st.) czy Applied Social and Intercultural Studies (II st.) a także Chemistry, Cryminal Justice, Cutture, Thought and Humanity.

Osoby, które chcą połączyć studia z aktywnością zawodową, mogą skorzystać z bogatej oferty studiów niestacjonarnych. Wciąż można jeszcze aplikować na: Administrację, Bezpieczeństwo narodowe, Dziennikarstwo i komunikację społeczną, Etykę, Ekonomię, Filologie germańską oraz polską, Filozofię, Historię, Komunikację wizerunkową, Kryminologię, Pedagogikę, Pedagogikę specjalną, Prawo e-biznesu, Prawo, Publikowanie cyfrowe i sieciowe, Stosunki międzynarodowe, Techniki eksperymentalne w kryminalistyce czy Zarządzanie projektami społecznymi.  

Dla ambitnych, którzy chcą studiować więcej niż jeden kierunek proponujemy Indywidualne studia międzydziedzinowe. Tu również otwarto dodatkowy nabór. 

Rekrutacja trwa do połowy września. Więcej informacji o kierunkach, o ważnych terminach, a także statystyki znajdują się na stronie Rekrutacja UWr  https://rekrutacja.uwr.edu.pl/

Katarzyna Górowicz-Maćkiewicz

RZECZNICZKA PRASOWA
Uniwersytet Wrocławski


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Super impreza Data dodania komentarza: 29.08.2026, 21:43 Źródło komentarza: X Bieg Kolorów Ergis [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Syn pana, który został na peronie. Treść komentarza: Widocznie dziecko wie, jak korzystać z kolei, a ojciec nie bardzo. Data dodania komentarza: 29.08.2026, 21:26 Źródło komentarza: Ojciec został na peronie, a 9-latek sam odjechał pociągiem Autor komentarza: koleżka Treść komentarza: Trudno zrozumieć panią Annę Leszczyńską która jest obecnie głową Platformy Koalicji Obywatelskiej. Tu mówi, że jest przeciw i nie ma nic wspólnego z tym, że starosta Szponar jest w radzie nadzorczej ZWIK, wydaje nawet oświadczenie w tej sprawie, później głosuje za starostą. Jak to jest pani Leszczyńska? Wy jesteście w tej koalicji, czy poza koalicją, bo widzę, że tak naprawdę to twardą opozycją jest tylko pan Albert oraz pan Bartosz, który ma bardzo fajnego ojca, którego pozdrawiam, jeśli to czyta. Ale pani Leszczyńska nie wiem mam rozdwojenie jaźni, czy jest pani za, czy przeciw, nie wiem. Data dodania komentarza: 29.08.2026, 16:55 Źródło komentarza: Starosta Marek Szponar: - Trudno zrozumieć ostatnie wydarzenia... Autor komentarza: Mieszkanka gminy Treść komentarza: Bardzo kompetentny i zaangażowany człowiek! Jesteśmy szczęściarzami! Data dodania komentarza: 29.08.2026, 15:57 Źródło komentarza: Piotr Stajszczyk: - Spółka Jelcz ma swoje kolejne pięć minut Autor komentarza: baca Treść komentarza: Ten parking w środku lasu to raczej zły pomysł. Co do akcji saperskiej. Robią porządek ale tylko w obrębie drogi a tam niewypałów leży dużo więcej. Data dodania komentarza: 29.08.2026, 14:48 Źródło komentarza: Co robią saperzy w naszych lasach? Autor komentarza: stefan Treść komentarza: i taki sam śmietnik będzie jak w skateparku Data dodania komentarza: 29.08.2026, 13:34 Źródło komentarza: LIST: - Zapraszam do wsparcia i głosowania: Oławski Bike Park – Nowa przestrzeń aktywnego wypoczynku dla mieszkańców! (Projekt nr 2)
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama