Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 28 sierpnia 2026 13:16
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Ostatni wakacyjny weekend. Nie śpieszmy się!

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, a wraz z nim wzmożony ruch na drogach. Wielu mieszkańców wracać będzie z urlopów, kolonii i rodzinnych wyjazdów. Oławska policja apeluje do kierowców o rozwagę i przypomina, że bezpieczeństwo powinno być najważniejsze na całej trasie
Ostatni wakacyjny weekend. Nie śpieszmy się!

Autor: fot. Policja Oława

Podziel się
Oceń

W najbliższych dniach na drogach można spodziewać się większej liczby samochodów. Dla części kierowców oznacza to również pokonywanie setek kilometrów. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę między innymi na prędkość, trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, prawidłowe przewożenie dzieci oraz zachowania mogące powodować zagrożenie na drodze.

Policja przypomina również o podstawowych zasadach, o których warto pamiętać jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Kierowcy powinni sprawdzić stan techniczny samochodu, zaplanować trasę i uwzględnić ewentualne utrudnienia. Ważne jest także, aby za kierownicę wsiadać wypoczętym. Funkcjonariusze podkreślają, że zmęczenie może być równie niebezpieczne jak alkohol.

Podczas jazdy należy pamiętać o zapięciu pasów i bezpieczeństwie wszystkich pasażerów, a prędkość dostosować do warunków panujących na drodze. Policja przypomina też, by nie korzystać z telefonu w sposób wymagający trzymania go w ręku. Szczególnej ostrożności wymagają rejony przejść dla pieszych i skrzyżowań. Nie trzeba również przypominać, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających jest niedopuszczalne.

Oławscy policjanci zwracają szczególną uwagę na pośpiech, który podczas powrotów z wakacji może prowadzić do niebezpiecznych decyzji. Funkcjonariusze apelują, by nie wyznaczać sobie sztywnej godziny dotarcia do domu i nie próbować nadrabiać czasu kosztem bezpieczeństwa.

Na drodze spotykają się kierowcy samochodów, motocykliści, rowerzyści i piesi. Każdy z nich ma prawo bezpiecznie dotrzeć do celu. Dlatego, jak podkreślają funkcjonariusze, szczególnie podczas wzmożonego ruchu potrzebna jest wzajemna ostrożność i respektowanie obowiązujących zasad.

Oławscy policjanci zapowiadają, że podczas ostatniego wakacyjnego weekendu będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących i reagować na zachowania, które mogą prowadzić do wypadków i tragedii.


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: cześ Treść komentarza: Tak bo akurat wszystkie transakcje są zarejestrowane, jak dałem 50zł za loda to dziewczyna też nie miała kasy fiskalnej, księdz w kościele też nie ma i co? Data dodania komentarza: 28.08.2026, 12:51 Źródło komentarza: Zuzia i Lili zapraszają na lemoniadę Autor komentarza: Jaśmin Treść komentarza: Hołyński narobił ambarasu i wszystko spełzało na niczym jak zwykle u Hołyńskiego tak zawsze się dzieje, bo on nie myśli mózgiem tylko gołą glacą !!! Data dodania komentarza: 28.08.2026, 12:40 Źródło komentarza: Czerwona kartka dla kogo? Autor komentarza: SpecjalistaOdWszystkiego Treść komentarza: Na wiosnę GiS i MF oficjalnie nakazało "odczepić się" od podobnych akcji (oczywiście, to nie jest źródło prawa, ale jakiś tam wyznacznik rozsądku): https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dzieci-moga-sprzedawac-lemoniade-bez-kasy-fiskalnej-Sanepid-stawia-jeden-warunek-9171048.html Data dodania komentarza: 28.08.2026, 12:22 Źródło komentarza: Zuzia i Lili zapraszają na lemoniadę Autor komentarza: Zorientowany Treść komentarza: W tej sprawie , chyba wszystko zostało już powiedziane , ale lokalne układziki zadziałały jak zawsze Data dodania komentarza: 28.08.2026, 12:07 Źródło komentarza: Starosta Marek Szponar: - Trudno zrozumieć ostatnie wydarzenia... Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Ładnie się bawicie Panie i Panowie Radni , kosztem mieszkańców powiatu Data dodania komentarza: 28.08.2026, 12:05 Źródło komentarza: Starosta Marek Szponar: - Trudno zrozumieć ostatnie wydarzenia... Autor komentarza: Wyborca Treść komentarza: Czasami cisza też , krzyczy Data dodania komentarza: 28.08.2026, 12:03 Źródło komentarza: Starosta Marek Szponar: - Trudno zrozumieć ostatnie wydarzenia...
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama