Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 12:47
Reklama

Zaliczył pobocze

Podziel się
Oceń

To był dziś około godz.6.00 Droga z Janikowa do Oławy jest w fatalnym stanie technicznym, a ten zakręt jest źle wyprofilowany. Wiedzą o tym kierowcy, jeżdżący tędy często. Powinien też wiedzieć kierowca ciężarówki, wiozącej piasek z Bystrzycy. Najwyraźniej zapomniał i jechał zbyt szybko, zaliczył miękkie pobocze, a ciężki wóz gwałtownie się przechylił i wpadł do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, tylko zniszczone auto, po wyciągnięciu piasku, co trochę trwa, trzeba wyciągać ciężkim sprzętem. fot. Jerzy Kamiński

Zaliczył pobocze

Zaliczył pobocze

Zaliczył pobocze

Zaliczył pobocze

Zaliczył pobocze

Zaliczył pobocze

Zaliczył pobocze

Zaliczył pobocze


Napisz komentarz

Komentarze

Przerazony 25.03.2017 08:37
Arogancja ze strony panów policjantów, że,nie zadali sobie odrobiny trudu i nie ustalili przyczyny zdarzenia. Zużyty do cna bęben hamulcowy przedniego prawego koła, pekł w trakcie jazdy i zablokował prawe przednie koło. Auto automatycznie skreciło w prawo i efekt widoczny na zdjeciu. Wystarczy sie przyjrzec dokładnie zdjeciom na powiatowej, wyraznie widac jeden slad hamowania skrecający do rowu. Widoczny jest zresztą do dziś. Moj wpis jest potwierdzony ze żródła, czyli jednego z pracowników Awidy, \"kolegi kierowcy Shreka\" Itd wraz z policją powinny bliżej przyjrzeć się stanowi technicznemu taboru kopalni Awida w Bystrzycy. Przestrzeganiu przez kierowców czasu pracy itp. Jeżdżace trumny z piaskiem stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu

zas 24.03.2017 08:56
Całe nieszczęście to kopalnia piasku w Bystrzycy Oł. ! Drogi porozjeżdżane, niebezpiecznie. Kiedy to się skończy?!

P@weł 24.03.2017 07:35
Warunki drogowe nie dostosowały się do prędkości... Gdyby gość jechał wolniej to na milion procent nic by się nie stało. To nie droga jest winna, nie zakręty, koleiny, tylko kierowca...!

ryba 23.03.2017 20:11
do kierowcy pokarz mi amortyzator w naczepie ? ad 1 po wyjściu z łuku masakryczne koleiny ad 2 nie zważyłeś nie oceniaj (sam u nich czasami ładuje i daje tyle ile sie należy wg przepisów RD(ps czasami koło sthila stoi ITD więc wątpię czy toś by ryzykował miesięczny dochód dla kilkudziesięciu zł ad 3 dopuszczalna różnica na 1 osi to 30% więc jak się mieszczą to wszystko ok (na oko to nie ocenisz wystarczy trochę piachu wilgoci i już wrażenie że 1 str nie hamuje), co do amortyzatorów to radzę poczytać przenieść się co najmniej do lat 90 uw gdzie resory zostały wyparte przez poduszki (tu mamy tylko oś kierowaną resorowaną za pomocą pióra reszta zestawu to poduszki) ad 4 ciekawa informacja ad najważniejsze koleiny jak nie wiem co sam jeżdżę i nawet przy 60 ciężko utrzymać 1 tor ruchu a co do piachu i błota czasem sie zdarza jak naczepa przy wymijaniu spadnie z asfaltu nie mamy takich szerokich pasów ruchu jak na zachodzie

Kierowca 23.03.2017 22:37
No coż, wystarczy uderzyc w stół a odezwą sie nozyce. Co do amortyzatorów, wystarczy przyjrzec sie dokładnie zdjeciom. Mylisz niestety pojecia, poduszka to element resoryjący, amortyzator to tłumiący. Co do hamowania, tu bez komentarza. Co do ładunku,brak plandeki nad ładunkiem to niby co? Co do ważenia,juz wkrotce.... Tak jak pisałem wczesniej, nie wrzucam wszystkich do jednego worka,opisuje konkretnego kierowce, starszego jegomoscia z jednym zębem na przedzie:))), który jest znany z tego że zawsze mu spieszno,niewazne czy to wysyp czy co innego. Tego typu kierowników nalezy eliminowac z ruchu. Pewnie sam nie chciałbyś żeby ten jegomosc przypadkiem trafił Twoja rodzine w osobówce... Podrzucicie jak wkleic foto na tym forum, widac trzeba niektórym kierowca przyblizyc budowe pojazdów

ko 23.03.2017 19:39
przygotowania do nastepnej powodzi , piasek juz dostarczono teraz tylko worki

SC 23.03.2017 16:51
Taki pomysł. Zamknąć drogę do Janikowa. Albo lepiej- otworzyć obok na pobliskim wale.

Kierowca 23.03.2017 16:35
Dzien wczesniej jechałem za tym zestawem do bystrzycy, ten sam kierowca(pozdrowienia dla Shreka), miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy, wyprzedzic było cięzko, cały czas sypał sie piach z tylnego zderzaka naczepy, dodatkowo bloto z pobocza.

Kierowca 23.03.2017 16:33
Kilka faktów. Po pierwsze ten odcinek to nazwijmy"prosta" Po drugie,zestaw 4 osiowy, wiec dmc 32000, a załadowane jak 40000. Po trzecie,stan techniczny pojazdów z Awidy, pozostawia wiele do zyczenia. Nierownomierne hamowanie koł, zwłaszcza naczep,mozna to bardzo czesto zauwazyc jadąc za tymi autami. Brak sprawnych amortyzatorów w naczepach, podczas powrotu na pusto osie naczep bardzo rzadko maja kontakt z nawierzchną. Po czwarte notoryczne przekraczanie dozwolonej predkosci dla tego typu pojazdów(kierowcy mają płacone za kurs). I teraz najwżniejsze. Dzien wczesniej jechałem za tym zestawem do bystrzycy, ten sam kierowca(pozdrowienia dla Shreka), miał problem z rzedzic było cięzko, cały czas sypał sie piach z tylnego zderzaka naczepy, dodatkowo bloto z pobocza. Na koniec, nasz mistrz kierownicy, szybko pokonał skret do bystrzycy, scinając zakret i koła naczepy wesoło podskakując rozjechały chodnik, ktory całkiem niedwno był remontowany.. Strach pomysleć jak teraz Shrek bedzie odrabiał wyłożony do rowu zestaw........ ps, na szczescie nie wszyscy kierowcy z Awidy tak sie zachowuja na drodze.

Yyy 23.03.2017 16:03
Przed zakrętem

KW 23.03.2017 15:23
Nie na prostej, tylko na zakręcie, byłem i widziałem. Jest źle wyprofilowany, jak wiele na tej pechowej trasie, gdzie auta często wpadają do stawów albo wypadają z trasy.

. 23.03.2017 11:42
Jaki zakręt? Na prostej się wyłożył...

belzebub 23.03.2017 11:33
Droga jest w fatalnym stanie bo licha jest podbudowa a dopuszczony do ruchu ciężki transport powoduje spustoszenie na niej . Władza lokalna , policja, zarządca drogi ma to w nosie . Pewnie sami tą drogą mało co jeżdżą.

as 23.03.2017 14:53
To nie droga to jest pobojowisko -trudno nazwać drogą to co jest na odcinku Janików- Oława. koleiny , dziury, garby, podskoki ( na łuku przed Janikowem- mieszkańcy dobrze wiedzą o czym mowa) nawet pewnego dnia widząc tam służbę drogową sądziłem , że te garby sfrezują a guzik. Mają to w nosie. Trzeba się chyba zebrać i zrobić protest jak o drogę w Bystrzycy może wtedy sie ktoś ruszy i coś z tym zrobi.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: talentTreść komentarza: Byłem i niczego przydatnego się nie dowiedziałem . Wszystko a nawet więcej informacji wygooglujecie sami.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:23Źródło komentarza: Dolnośląscy Liderzy Biznesu spotkali sie w OławieAutor komentarza: xDDTreść komentarza: Widać, że elegancko mają dopasowane spodnie.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:15Źródło komentarza: Nowe osoby w szeregach oławskiej PolicjiAutor komentarza: StefanTreść komentarza: A o tej jego słynnej ławeczce to już w radio wrocław piszą , śmiech na całą polskę się robiData dodania komentarza: 5.12.2025, 11:27Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: *Treść komentarza: Bo w Sobieskim oprócz tego, że nauczają, to jeszcze uczą empatii i działalności społecznej, a nie tylko patrzenia na koniec "własnego nosa" i samolubstwa.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 10:53Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RodzicTreść komentarza: Bo oni chodzą do szkoły , żeby się uczyć a w Sobieskim ciągle trwają zabawy . Zgodnie z powiedzeniem " nie matura a chęć szczera zrobią z ciebie oficera " .Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:29Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RedaktorTreść komentarza: "Rzeczą, która budzi zastrzeżenia (...) jest forma nagłośnienia (...). (...) było niezbędne minimum w postaci wzmianki w BIP, stronie internetowej (...), a nawet w gazecie - ale wydaj mi się, że (...) powinno to być znacznie bardziej nagłośnione. Tymczasem zrobiono (...), niezbędne minimum." Dawno już nikt nie wskazał tak dobitnie na nikłą rolę gazety w podawaniu informacji, jej zasięgu i oddziaływania, jak zrobił to "lokalny działacz społeczny, ekolog dla którego bardzo istotna jest ochrona środowiska naturalnego". Pierwszy tego imienia... (a zbieżność danych oraz podobieństwo osoby na zdjęciu z czynnym politykiem KO może być jedynie "przypadkowa..."). Dlaczego inni lokalni politycy (zajmujący się hobbistycznie ekologią), nie dostąpili zaszczytu skomentowania - nie wiadomo. Kabaret w czystej postaci.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czeka
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama