Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 04:28
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

olawa

Leżał w rowie. Drżał z zimna. Wstydził się prosić o pomoc
Leżał w rowie. Drżał z zimna. Wstydził się prosić o pomoc

Wyczerpany i wychłodzony, ubrania całkowicie przemoczone i brudne – w takim stanie był bezdomny, którego w przydrożnym rowie na odcinku leśnym pomiędzy Wójcicami a Minkowicami Oławskimi zauważyli policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach. Dzięki dociekliwości st.sierż. Krystiana Monastyrskiego i sierż. Marka Kurzawy bezdomny na czas otrzymał pomoc

16.02.2021 08:59    8
Miasto wysyła decyzje podatkowe
Miasto wysyła decyzje podatkowe

W tym roku nie będą one dostarczane przez osoby zatrudnione przez UM Oława

15.02.2021 15:31    5
Jak zostać rodziną zastępczą?
Jak zostać rodziną zastępczą?

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie prowadzi konsultacje dla kandydatów na rodziców zastępczych

15.02.2021 15:06
Śmierć na mrozie
Śmierć na mrozie

Jak to możliwe, aby w XXI wieku, nie na Syberii, tylko w środku Europy, niedaleko własnego ciepłego domu, gdzie są bliscy, zamarznąć? Ta historia wydarzyła się w podoławskiej wsi

15.02.2021 14:50    1
Termy Jakuba się otworzyły! Jaki limit wejść i jakie są zasady?
Termy Jakuba się otworzyły! Jaki limit wejść i jakie są zasady?

Od 15 lutego kryty basen w Oławie dostępny jest dla wszystkich. Otwarte są długie tory w basenie sportowym oraz krótkie w basenie rekreacyjnym. Jaki jest limit wejść i jakich zasad trzeba przestrzegać

15.02.2021 14:33    1
Miasto liczy na nasze głosy i chce konsultacji
Miasto liczy na nasze głosy i chce konsultacji

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami burmistrza Oławy, miasto wprowadza system konsultacji społecznych

15.02.2021 13:36    1
Bryła lodu roztrzaskała się przy mieszkańcu...
Bryła lodu roztrzaskała się przy mieszkańcu...

- W niedzielę wyszłam na spacer, był piękna pogoda, dużo słońca, śnieg na dachach i parapetach zaczął się powoli topić, niewiele brakowało, żeby doszło do wypadku - opowiada mieszkanka ulicy Zacisznej. - Widziałam jak na pobliskim osiedlu, kiedy mężczyzna wychodził ze sklepu, nagle z budynku spadła duża bryła lodu, roztrzaskała się tuż przy tym człowieku. Naprawdę brakowało bardzo niewiele, aby dostał tym głowę. Proszę przypomnieć zarządcom, że to nie są żarty, bo ktoś może stracić życie, albo zdrowie... Kiedy pojawia się mocne słońce, ale śnieg i lód zalegają na dachach czy parapetach, zaczynają się topić i to stwarza duże niebezpieczeństwo

15.02.2021 13:36    3
Pierwsze takie miejsce w oławskim szpitalu i pierwsze na Dolnym Śląsku!
Pierwsze takie miejsce w oławskim szpitalu i pierwsze na Dolnym Śląsku!

Od stycznia pacjenci Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oławie mogą korzystać z nowej stacji Enzymatycznej Terapii Zastępczej (ETZ). To nowocześnie wyposażone pomieszczenie przeznaczone jest dla osób cierpiących na tzw. choroby rzadkie

15.02.2021 12:25    1    2
Strażacy przypominąją: NIE MA bezpiecznego lodu!
Strażacy przypominąją: NIE MA bezpiecznego lodu!

Rekordziści światowi potrafią wytrzymać nawet dwie godziny w samych kąpielówkach, zanurzeni w pojemniku z lodem! Jest to wynikiem lat treningu, doskonałej kontroli ciała i… zagadką dla naukowców.

15.02.2021 12:04
Sciągasz aplikację, klikasz w link i tracisz wszystkie pieniądze...
Sciągasz aplikację, klikasz w link i tracisz wszystkie pieniądze...

Internet ułatwił nam życie, ale ułatwia też działanie oszustom, którzy mogą w sekundę „wyczyścić” konto bankowe. Kolejni mieszkańcy Dolnego Śląska przekonali się o tym, dlatego policja kolejny raz apeluje o rozsądek!

15.02.2021 11:50
Amazon wreszcie w Polsce. Co to oznacza dla kupujących i sprzedających?
Amazon wreszcie w Polsce. Co to oznacza dla kupujących i sprzedających?

Amazon po latach omijania Polski i jednej próbie wejścia na nasz rynek wreszcie postanowił na poważnie zainteresować się otworzeniem dedykowanego serwisu dla Polaków. Do tej pory mogliśmy kupować wyłącznie przez wersję niemiecką, przetłumaczoną, co prawda na Polski, ale jednak bez dedykowanego oddziału Amazona w Polsce. Amazon od dawna działa w naszym kraju, tworząc sieć magazynów, ale jeśli chcieliśmy sprzedać za pośrednictwem tego serwisu musieliśmy przejść procedurę rejestracyjną przez zespół w Niemczech.

15.02.2021 11:48    2    2
Wyniki ankiety
Wyniki ankiety

W styczniu poprosiliśmy Was o wypełnienie krótkiej ankiety, w której zapytaliśmy, między innymi, czy jesteście zadowoleni z tego, że mieszkacie na terenie swojej gminy. Poprosiliśmy Was również o ocenę funkcjonowania waszej gminy w kilku obszarach oraz zaproponowanie możliwych kierunków rozwoju. Zobaczcie wyniki

15.02.2021 11:06    1
Reklama