Przez kilka tygodni nasz "Słowianin" prowadził w głosowaniu na "Drzewo Roku". Mieszkańcy powiatu codziennie pokazywali, że pamiętają i głosują. 30 czerwca - w ostatnim dniu głosowania napięcie sięgnęło zenitu. Sytuacja zmieniała się z minuty na minutę. Dąb "Wincenty" (woj. podkarpackie) nagle znalazł się na prowadzeniu. Od tego momentu walka o pierwsze miejsce była wręcz dramatyczna. - To było prawdziwe pospolite ruszenie, mieszkańcy bardzo się zaangażowali - mówi Jacek Mikołajczyk, radny, który od początku mocno włączył się w akcję promującą piękne drzewo z Dębiny. - Walka trwała do ostatniej minuty.
Dąb "Słowianin" zdobył 5035 głosów, jego najgrożniejszy przeciwnik - dąb "Wincenty" - 4666. Dzięki wam "Słowianin" z Dębiny pokonał 15 drzew. Od dziś to najpiękniejsze drzewo w Polsce!
Uroczysta gala, na której przedstawiciel lokalnego samorządu w towarzystwie Jacka Mikołajczyka odbierze statuetkę dla Słowianina odbędzie się 10 października w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Przed najsłynniejszym i najpiękniejszym drzewem w Polsce - kolejne wyzwanie. Słowianin będzie reprezentował nasz kraj w konkursie na Europejskie Drzewo Roku. Jego konkurentów poznamy w lutym 2015
(AH)







Napisz komentarz
Komentarze