Gmina Oława Inwestycje
Na mocy porozumienia, zawartego wiosną ze Starostwem Powiatowym w Oławie gmina Oława zadeklarowała 250 tys. zł na budowę drogi powiatowej 1549D - ul. Kościuszki w Bystrzycy. Drugie tyle miało dołożyć starostwo, które złożyło wniosek o dofinansowanie budowy drogi w ramach tzw. "schetynówek". Wniosek nie otrzymał jednak dofinansowania, zatem nie będzie oczekiwanej inwestycji. W tej sytuacji porozumienie w sprawie budowy drogi rozwiązano i zdecydowano, że pieniądze, które gmina rezerwowała na drogę, zostaną przeznaczone na budowę chodnika.
- Jeżeli pogoda pozwoli, jeszcze w tym roku chcemy wzdłuż ul. Kościuszki położyć około 750 metrów chodnika, od znaku Bystrzyca do przedszkola - mówi wójt Jan Kownacki.
(WK)
Powiat oławski nie otrzymał pieniędzy na "schetynówkę" w Bystrzycy, więc budowy drogi w tym roku nie będzie. Ma być chodnik
Reklama
Reklama
Reklama







Napisz komentarz
Komentarze