Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 7 grudnia 2025 10:36
Reklama

Odlotowa Bystrzyca

Podziel się
Oceń

Bystrzyca jest jedną z największych miejscowości w gminie Oława

Zamieszkuje ją ponad 2400 osób. Sołtysem jest obecnie Paweł Bubała. Obszar sołectwa, wspólnie z sąsiednim Janikowem, to 5.390,93 ha. Dla osoby niemieszkającej w jednej z tych wsi, trudno dostrzec ich granice. Patrząc na Bystrzycę z góry, robi wrażenie duża ilość już istniejących domów oraz teraz budowanych.



Charakterystycznym obiektem jest kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów. Ładnie prezentuje się też Zespół Szkół im. Bronisława Malinowskiego, a przy nim obiekty sportowe. Uwagę zwracają biały budynek nowej świetlicy wiejskiej, ze srebrnym dachem, oraz zabytkowa remiza z drewnianą wieżą miejscowej jednostki OSP. Nieco dalej, poza zabudowaniami, stoją hale zakładów produkcyjnych, a na wschodzie widać ogromną piaskownię.

Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu: https://www.facebook.com/WiadomosciOlawskie

Za tydzień pokażemy, jak z lotu ptaka prezentują się Piekary.

Tekst i fot.: Piotr Turek [email protected]


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Burmistrz Stajazczyk jest znany z tego, ze nic swojego, dlatego tutaj też chce zeby ktos za niego odwalił robotę. Potem tłum radnych od niego bedzie świętował jak orzy oddaniu 8 km drogi. Skrzydłowski nie wygral, wygrali patrioci, którzy w swoim populistycznym programie mieli to samo. Moze wiec Burmistrz do roboty a pana Bolanowskiego na taczkach z przychodni, bo to co tam sie dzieje to tez cyrk od dawna.Data dodania komentarza: 7.12.2025, 08:19Źródło komentarza: Stajszczyk do Skrzydłowskiego: - Weekendowe dyżury? Też miał pan to w programie, proszę przedstawić swój pomysłAutor komentarza: **ciTreść komentarza: Mówcie o tajemnych przejściach a rozkopią to jak rynek :) w poszukiwaniu skarbówData dodania komentarza: 7.12.2025, 00:09Źródło komentarza: Może sejf, może tajemnicze drzwi? Ona zaproponowała tę historięAutor komentarza: NataTreść komentarza: Dyżury weekendowe? Oczywiście, że tak, nigdy nie wiadomo co kogo dopadnie.Data dodania komentarza: 6.12.2025, 22:33Źródło komentarza: Stajszczyk do Skrzydłowskiego: - Weekendowe dyżury? Też miał pan to w programie, proszę przedstawić swój pomysłAutor komentarza: NataTreść komentarza: Ministercio Finansów to przekręt a KAS przestała istnieć w sierpniu...Data dodania komentarza: 6.12.2025, 18:31Źródło komentarza: Oszuści podszywają się pod Ministerstwo FinansówAutor komentarza: Dildo StarTreść komentarza: Praca na produkcji nie jest bezpieczniejsza, a po 40 latach na pewno będziesz miał gorsze zdrowie, niż w psiarni po 25.Data dodania komentarza: 6.12.2025, 18:20Źródło komentarza: Nowe osoby w szeregach oławskiej PolicjiAutor komentarza: Wyborca 55Treść komentarza: Ja się dziwię długoletnim radnym że chodzą po domach przed wyborami a teraz jak struś w piach ?Data dodania komentarza: 6.12.2025, 17:42Źródło komentarza: Stajszczyk do Skrzydłowskiego: - Weekendowe dyżury? Też miał pan to w programie, proszę przedstawić swój pomysł
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama